Αντικαταστάτης για το popcorn μου

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Το A-300 μου τάχει φτύσει, κολλάει συνέχεια, κλείνει μόνο του, γενικά δεν τραβάει άλλο.

Τι άλλο μπορώ να δω για media player, τα dune και τα mede8er είναι τα πιο καλά; κυρίως χρήση είναι για streaming από το NAS μου, αλλά αν έχει και κανά app (netflix, youtube, κλπ) θα βοηθούσε.
 


Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Να μπω κι εγώ εμβολιμος και να ρωτήσω. Το shield προφανώς υποστηρίζει Dolby true hd και dts master audio 7.1 σε pass through ε ε ε ε ε ε ε ε ;;; :)
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
υποστηρίζει τα πάντα όλα, αλλά δεν έρχεται Ελλάδα, ο Δάκης είναι στην ξενιτιά και έχει πρόσβαση σε υπηρεσίες σαν το Netflix
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Απο το Amazon δηλαδή δε μπορούμε να το αγοράσουμε; Επειδή είδα ότι το στέλνει στην Ελλάδα. Θα έχουμε προβλημα στο να λειτουργήσει σωστά;
Δε με ενδιαφέρει το νετφλιξ η κάτι άλλο. Μόνο η αναπαραγωγή αρχείων απο το δίκτυο
 

Μηνύματα
30
Reaction score
14
Αγαπητε εχω το mede8er800 το οποιο τα σπαει και παιζει παπαδες, στο προτεινω ανεπιφυλακτα
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απο το Amazon δηλαδή δε μπορούμε να το αγοράσουμε; Επειδή είδα ότι το στέλνει στην Ελλάδα. Θα έχουμε προβλημα στο να λειτουργήσει σωστά;
Δε με ενδιαφέρει το νετφλιξ η κάτι άλλο. Μόνο η αναπαραγωγή αρχείων απο το δίκτυο
Έχει το KODI(XBMC) άρα μπορεί να κάνει αυτό που θες
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Πολυ ωραία λοιπόν. Άντε να φορτώσουμε την Revolut να ψωνίσουμε γιορτινές μέρες που έρχονται
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913





Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Εχω κι εγω ενα εδω και 2 μερες, το πρωτο μου Android. Περασα το Kodi αλλα δεν ασχοληθηκα ακομα μαζι του ιδιαιτερα γιατι χρησιμοποιω το Mede8er για τις ταινιες. Βασικα το πηρα για το 4Κ Netflix και για τη δυνατοτητα να δινει 24Hz στην εξοδο, μιας και οι ταινιες στο Netflix ειναι σε αυτα τα Ηζ και το Apple TV εχει μονο 50 η 60 σαν επιλογες.
Δυστυχως δεν εχει αυτοματη ρυθμιση και πρεπει να το βαζεις στα 24 για ταινιες, 50Ηζ για ιντερνετικη τηλεοραση, 60Ηζ για παιχνιδια, κλπ.
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Αν και με βλεπω αυριο να δικιμαζω μερικα πατερνακια στα 24Ηζ για να δω ποσο καλη ειναι η 2:3 επεξεργασια του σε σχεση με την τηλεοραση, μηπως και αφησω το Nvidia να κανει ολη τη δουλεια.
 




Μηνύματα
247
Reaction score
245
Λιγο of topic, ενα media player ικανο να αναπαραγει dts hd ma & dolby true hd μπορει να περασει και ηχο για dolby atmos? Συγκεκριμενα μιλαω για popcorn hour.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.639
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top