Lsound.eu αγορές SVS προϊόντων - Αύξηση τιμών

Μηνύματα
26
Reaction score
16
Καλορίζικο και καλές ακροάσεις! Να υποθέσω ότι δε πέρασε τελωνείο, έτσι; (γιατί ψήνομαι για ένα PB-2000)
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.351
Reaction score
79.345
Οχι η Νορβηγια δεν φορολογειται...Αλλα θα τα φερνουν και Ελληνες αντιπροσωποι σε μερικες εβδομαδες απο οτι ειδα εδω στο site
 

Μηνύματα
26
Reaction score
16
Οχι η Νορβηγια δεν φορολογειται...Αλλα θα τα φερνουν και Ελληνες αντιπροσωποι σε μερικες εβδομαδες απο οτι ειδα εδω στο site
Ναι το γνωρίζω ότι θα τα φέρει και εδώ, μου το έχει πει ο αντιπρόσωπος εδώ και κανά 2μηνο. Το θέμα είναι ότι δε ξέρει τιμή ακόμα του PB-2000 , συν το -10% του lsound. Αλλά αφού δε παίζει τελωνείο (είχα την εντύπωση ότι η Νορβηγία είναι εκτός Ε.Ε...) τότε μια χαρά.
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Ναι το γνωρίζω ότι θα τα φέρει και εδώ, μου το έχει πει ο αντιπρόσωπος εδώ και κανά 2μηνο. Το θέμα είναι ότι δε ξέρει τιμή ακόμα του PB-2000 , συν το -10% του lsound. Αλλά αφού δε παίζει τελωνείο (είχα την εντύπωση ότι η Νορβηγία είναι εκτός Ε.Ε...) τότε μια χαρά.
Εχεις δικιο για τη Νορβηγία. Κανονικα πρέπει να περάσει τελωνείο, αλλα συμβαίνει το εξης. Η Lsound.eu τα στέλνει μέσω Γερμανίας, οπου ο εκτελωνισμός γίνεται εκεί, οποτε δεν μπλέκεις με τελωνεία ποτε. Το κάνουν χρόνια έτσι.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.351
Reaction score
79.345
Εχεις δικιο για τη Νορβηγία. Κανονικα πρέπει να περάσει τελωνείο, αλλα συμβαίνει το εξης. Η Lsound.eu τα στέλνει μέσω Γερμανίας, οπου ο εκτελωνισμός γίνεται εκεί, οποτε δεν μπλέκεις με τελωνεία ποτε. Το κάνουν χρόνια έτσι.
Οχι ρε παιδια
Ισχυει το κατωθι

https://el.wikipedia.org/wiki/Ευρωπαϊκή_Ζώνη_Ελευθέρων_Συναλλαγών

και

https://el.wikipedia.org/wiki/Ευρωπαϊκός_Οικονομικός_Χώρος
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Tα ειχα διαβάσει κι εγω περσυ όταν περιμενα το PB13, αλλα πρακτικά σταμάτανε τα προιοντα απο Νορβηγία τελωνείο. Οσες φορες έχω παρει τηλεφωνο στη UPS να συνεννοηθώ για την παραλαβή απο Lsound, πάντοτε μου έλεγαν πως θα πρέπει να περάσει απο τo τελωνείο πρώτα, βλέποντας το δέμα ότι ξεκινούσε απο Νορβηγία
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.880
Reaction score
41.094
Tα ειχα διαβάσει κι εγω περσυ όταν περιμενα το PB13, αλλα πρακτικά σταμάτανε τα προιοντα απο Νορβηγία τελωνείο. Οσες φορες έχω παρει τηλεφωνο στη UPS να συνεννοηθώ για την παραλαβή απο Lsound, πάντοτε μου έλεγαν πως θα πρέπει να περάσει απο τo τελωνείο πρώτα, βλέποντας το δέμα ότι ξεκινούσε απο Νορβηγία
έτσι ακριβώς, και τα ηχεία που παρέλαβα τελευταία πέρασαν από το τελωνείο
 


dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.794
Reaction score
11.036
...Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς τα high pass φίλτρα; Διότι αυτά που έχουν τα δικά μου είναι γτπ.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.351
Reaction score
79.345
...Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς τα high pass φίλτρα; Διότι αυτά που έχουν τα δικά μου είναι γτπ.
Εμένα μου κανει την δουλειά σε ψηφιακό επίπεδο το Cambridge audio 752bd. Στα 80hz. Οπότε δεν θα το δοκιμάσω.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.351
Reaction score
79.345
Ευχαριστω πολυ!

Ακούω τώρα- εφυγαν όλοι απο το σπιτι και θα αργήσω ΛΙΓΟ :angel: να πάω στην κλινική...

Παντα λέω πως μου αρέσουν οι μεγάλες βελτιώσεις οταν κανω καποια κίνηση αναβάθμισης. Δεν ενδιαφερομαι για μικρες, αναπαισθητες βελτιωσεις τις οποιες ακουν μονο οι σουπερ εκπαιδευμενοι ακροατες αφου πρωτα καθαρισουν τα αυτια τους, κανουν ενα μηνα meditation και τεντωσουν τον αυχενα τους μεχρι να παθουν εξάρθρημα αυχενικης μοιρας.

Θελω να μπορω να ακουσω την διαφορά με τη μια σε απλη καθημερινη ακροαση καθως διαβαζω ενα βιβλιο και δεν προσεχω πολυ, να κανει ΜΠΑΜ ρε παιδι μου, να το ακουν ΟΛΟΙ, και η γυναικα και τα παιδια, καταλαβαίνεις?

Αλλιως δεν πληρωνω-δεν πληρωνω :fuckyou: τα ωραια μου λεφτα στο κυνηγι της λεπτομερειακης αναβαθμισης.

Ε λοιπον αυτο το SVS κάνει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά συγκριτικά με το μισοπεθαμένο παλιό μου mission!!! Μεχρι τωρα το εχω δοκιμάσει μονο σε συμφωνική μουσική (με λίγα εφε)

View attachment 53851

και εχω μείνει με το στόμα ανοιχτό! Ανεβάζει το συστημα σε τελείως αλλη κατηγορία!!!

Εντος των ημερών και ταινίες...
Update:

Εβαλα να ξαναδω λιγο

Edge-of-Tomorrow-UK-Quad.jpg


(Ευγενική προσφορά Μελίδης Μιχάλης )

Λοιπον. Πρεπει να ιδρυθεί "Bass Police". Θα πηγαινει απροσκλητη στα σπιτια και θα ελέγχει το subwoofer και το παραγομενο μπασο. Και θα κανει συστασεις-θα βαζει προστιμα στους υποτροπους μπασοελλιπεις.

Καποιος πρεπει να προφυλαξει τον ανυποψίαστο πληθυσμο απο την ελλειψη μπασου!!!
Τι εκανα τοσα χρονια, σπαταλησα τα νιατα μου!!!

Ευτυχως βρηκα το φως, τωρα στα γεράματα!

Τα παιδια μου τρελαθηκαν με το sub.:party:
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.216
Reaction score
27.771
Μεγειά, μεγειά.
Σύντομα και ακροάσεις.
Πάντως έπρεπε να παρατήσεις την εγχείρηση και να πας κατευθείαν στο σπίτι.
Ας συνέχιζε κάποιος άλλος, έστω και η καθαρίστρια.
Εγώ αυτό θα έκανα.
Σιγά μην αφήσουμε τα πουρνάρια και να τρέχουμε για γάμους.
Και μάλιστα μετά από τέτοια αναμονή!
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Update:

Εβαλα να ξαναδω λιγο

View attachment 53874

(Ευγενική προσφορά Μελίδης Μιχάλης )

Λοιπον. Πρεπει να ιδρυθεί "Bass Police". Θα πηγαινει απροσκλητη στα σπιτια και θα ελέγχει το subwoofer και το παραγομενο μπασο. Και θα κανει συστασεις-θα βαζει προστιμα στους υποτροπους μπασοελλιπεις.

Καποιος πρεπει να προφυλαξει τον ανυποψίαστο πληθυσμο απο την ελλειψη μπασου!!!
Τι εκανα τοσα χρονια, σπαταλησα τα νιατα μου!!!

Ευτυχως βρηκα το φως, τωρα στα γεράματα!

Τα παιδια μου τρελαθηκαν με το sub.:party:

Πάρε να δειτε Τhe Last Airbender. Θα αρέσει στα παιδιά σου και έχει πολυ βαθυ μπάσο (τοσο βαθυ που ουτε το PB13 δεν τα καταφέρνει. Ας ειναι καλα το Buttkicker.). To είδαμε χθες παρέα.

Για απολαυστικό μπάσο επίσης είναι το Mad Max: Fury Road. Μετα κατι Captain America, Thor, κλπ. Εχουν ψωμι αρκετο.
http://data-bass.ipbhost.com/index....equency-content-thread-films-games-music-etc/
Μπες και πάρε ιδεες από εδω
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Ξέχασες το fury ...
Ναι, η αλήθεια είναι πώς είναι μια ταινία που θέλω να ξεχάσω! :D
Μα ρε φιλε, ήταν τέλος αυτό; Ήταν ανέκδοτο!

1) Αποφασίζουν να μείνουν για να....προστατευσουν ένα σταυροδρόμι που γύρω-γύρω υπάρχουν πεδιάδες! Ο εχθρός δηλαδη, δεν μπορει π.χ. να κάνει 150μετρα πιο δεξια ή αριστερα να περασει...ΟΟΟΟχχχιι. Πρέπει να πάει απο τον δρόμο...
2) Η επιλεκτη λοιπον ομάδα αυτών των Γερμανών, βρέθηκε αντιμέτωπη με ένα ΣΤΑΘΜΕΥΣΜΕΝΟ/ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ τανκ και αύτο που αποφάσισαν να κάνουν ήταν να τρέχουν σαν χαζοι πάνω στις σφαίρες των 50mm. Ήταν δύσκολο να σκεφτουν να πάνε γύρω-γύρω απο πισω.
3) Αφου κάποια στιγμή το παίρνουν χαμπάρι οι Γερμανοι ότι πρέπει να τους περικυκλωσουν, πηγαινει ο άριστα εκπαιδευμένος χειριστής Panzerfaust/panzershreck καταφέρνει και αστοχεί απο το 1,5 μέτρο!
4) Έπειτα, για καλή τύχη του Bard Pitt, η επίλεκτη αυτη ομάδα των Γερμανών, τυγχάνει να έχει στις τάξεις της τον πιο άχρηστο sniper στην ιστορία των snipers! Αφου καταφέρνει και αστοχει 3-4 φορες σε ΑΚΙΝΗΤΟ στόχο (δλδ. το κεφάλι του Brad Pitt), όταν με το καλό τον πετυχαίνει, τον βρίσκει στον ώμο.
5) Αφου λοιπον, ειναι μέσα ο λαβωμένος Brad Pitt στο τανκ, οι Γερμανοι, ρίχνουν 2 χειροβομβίδες μέσα στο tank. Στην πραγματική ζωή, όσοι ήταν μέσα στο tank θα είχαν εξαυλωθεί από την πίεση, αλλά στην ταίνια, μόνο λίγο η φράντζα του πεθαμένου Pitt είχε χάσει τη γυαλάδα της.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.351
Reaction score
79.345
Πάρε να δειτε Τhe Last Airbender. Θα αρέσει στα παιδιά σου και έχει πολυ βαθυ μπάσο (τοσο βαθυ που ουτε το PB13 δεν τα καταφέρνει. Ας ειναι καλα το Buttkicker.). To είδαμε χθες παρέα.

Για απολαυστικό μπάσο επίσης είναι το Mad Max: Fury Road. Μετα κατι Captain America, Thor, κλπ. Εχουν ψωμι αρκετο.
http://data-bass.ipbhost.com/index....equency-content-thread-films-games-music-etc/
Μπες και πάρε ιδεες από εδω
Ωραιο λινκ. Ολη μερα ψαχνεις λινκ στο google για μπασο?
Ρε σεις:
Υπαρχει κανεις πιο κολλημενος με το μπασο απο τον SurfDrifter εδω μέσα?
 



Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Ωραιο λινκ. Ολη μερα ψαχνεις λινκ στο google για μπασο?
Ρε σεις:
Υπαρχει κανεις πιο κολλημενος με το μπασο απο τον SurfDrifter εδω μέσα?
Μπαααα... Μια φορά τα βρισκεις αυτα και ξεμπερδευεις.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.184
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top