MED600X3D

Μηνύματα
1.485
Reaction score
1.750
Το να σβήνεις το med αφού έχεις γυρίσει στην home page , δίχως να κάνεις eject τον σκληρό ούτε αυτό είναι επιτρεπτό ;
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.884
Reaction score
20.368
Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Θεωρείτε λογικό να βγάζουν καινούριο firmware (κανονικό ή/και beta) κάθε λίγο και λιγάκι; Δηλαδή, για ποιο λόγο δεν μαζεύουν όλες αυτές τις βελτιώσεις/διορθώσεις/λύσεις προβλημάτων σε π.χ. ένα firmware το μήνα;

Επειδή είμαι της λογικής "if it works, don't fix it", έχω το MED6003XD με το firmware που το αγόρασα (τον Οκτώβριο). Δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα, ότι είδος αρχείου ταινίας του έχω βάλει να παίξει, το έχει κάνει χωρίς πρόβλημα, οπότε, ποιος ο λόγος να βάλω καινούριο firmware;
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.347
Reaction score
30.724
Kαλα εγω κλεινω ενα χρονο χωρις upgrate :D

Kosmous εγω το med απλως το σβηνω και μετα βγαζω τον σκληρο.....δηλαδη απο το
med δεν κανω κανενα safe eject...!
 

Μηνύματα
15
Reaction score
1
λοιπον την λυση την βρηκα τουλαχιστον σε εμενα δουλεψε,παρατηρησα οτι αμα βγαζεις τον σκληρο ανοιχτο απο το med οταν και αυτο ειναι επισης ανοιχτοτον απενεργοποιει,οποτε πηγαινοντας στον πινακα ελεγχου-συστημα και ασφαλεια-εργαλεια διαχειρησης και επιλεγουμε διαχειρηση υπολογιστη,μετα μολις μας ανοιξει το παραθυρο παμε διαχειρηση δισκων και επιλεγοντας τον δισκο που θελουμε με δεξι κλικ επιλεγουμε το σημανση δισκου ως ενεργο και αυτο ηταν,ελπιζω να βοηθησα τυχον ατομα με το ιδιο προβλημα
 

Μηνύματα
218
Reaction score
32
Νέο firmware για όλα τα X3D - V4.0.1 Beta - 3April 2015 -X3D Series


V4.0.1 Beta - 3April 2015 - Αλλαγές / Βελτιώσεις:

1. Fixed - auto standby functioning while the File Manager is busy moving files.
2. Fixed - Media Library: when press button HOME to quit about.jpg on USB/HDD, then try go to USB/HDD folder, will causes system crash
3. Dev- Added #1 style to yellow colour subtitle.
4. Fixed - Resume Playback on Videos in the 'EXTRAS folder'.
5. Dev - Reset subtitle sync when system boot.
6. Fixed - video setting: Component out 'YPbPr' .
7. Dev - Added support for separate Video and Picture settings.
8. Fixed - BDMV Video Play not showing folder.jpg in video Play 'Info' from JukeBox+
9. Fixed - srt subs displaying the time stamp if the contents of the time stamp is blank
10. Fixed - removed black bar flash when starting video from about.jpg

Το κατεβάζουμε από εδώ
 

Μηνύματα
1.069
Reaction score
828
Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Θεωρείτε λογικό να βγάζουν καινούριο firmware (κανονικό ή/και beta) κάθε λίγο και λιγάκι; Δηλαδή, για ποιο λόγο δεν μαζεύουν όλες αυτές τις βελτιώσεις/διορθώσεις/λύσεις προβλημάτων σε π.χ. ένα firmware το μήνα;

Επειδή είμαι της λογικής "if it works, don't fix it", έχω το MED6003XD με το firmware που το αγόρασα (τον Οκτώβριο). Δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα, ότι είδος αρχείου ταινίας του έχω βάλει να παίξει, το έχει κάνει χωρίς πρόβλημα, οπότε, ποιος ο λόγος να βάλω καινούριο firmware;
Ειναι beta οποτε δοκιμαστικα! Οποιoς εχει προβλημα το αναφερει βρισκουν την λυση και προχωρανε σε εκδοση νεου παλι beta ,καποια στιγμη 1 φορα τον χρονο περιπου βγαινει και το κανονικο!
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Προσφατα αγορασα μεταχειρισμενο με το 3.0.7 περασμενο, εαν περασω την τελευταια αναβαθμιση περιλαμβανονται και ολες οι ενδιαμεσες?
και επισης παρατηρησα οτι το καδρο 16:9 δε γεμιζει ολο αφηνει γυρω απο ολη την οθονη μια μπαρα 10 εκατοστων!
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Παιδιά καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Έβαλα χθες για πρώτη φορά το Med600x3d (αντικατάσταση του 400x2) αλλά δεν διαβάζει τους εξωτερικούς από τις usb. Έχω δυο κουτιά raidsonic icy box usb3 και ο καθένας έχει από 2 σκληρούς των 2tb. Προσπαθεί να τους βρει στιγμιαία και βγάζει unsafe eject storage- usb και αμέσως τους χάνει και ξανά και ξανά το ίδιο. Οι σκληροί δουλεύουν άψογα πάνω στις usb στο 400Χ2. Του έκανα και αναβάθμιση από την εργοστασιακή 3.0.6 στην 4 αλλά πάλι τίποτα. Κατα τα άλλα δουλεύουν όλα τέλεια. Μπορεί κανείς να βοηθήσει?
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Προσφατα αγορασα μεταχειρισμενο με το 3.0.7 περασμενο, εαν περασω την τελευταια αναβαθμιση περιλαμβανονται και ολες οι ενδιαμεσες?
και επισης παρατηρησα οτι το καδρο 16:9 δε γεμιζει ολο αφηνει γυρω απο ολη την οθονη μια μπαρα 10 εκατοστων!
Για να μην μπλεξεις με ψαξιμο σατ μενου κανε μια επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις και θα επανελθει το θεμα της οθονης ....

Καπου εχει επιλογη στις ρυθμισεις αλλα δεν θυμαμαι
 

Μηνύματα
777
Reaction score
820
Παιδιά καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Έβαλα χθες για πρώτη φορά το Med600x3d (αντικατάσταση του 400x2) αλλά δεν διαβάζει τους εξωτερικούς από τις usb. Έχω δυο κουτιά raidsonic icy box usb3 και ο καθένας έχει από 2 σκληρούς των 2tb. Προσπαθεί να τους βρει στιγμιαία και βγάζει unsafe eject storage- usb και αμέσως τους χάνει και ξανά και ξανά το ίδιο. Οι σκληροί δουλεύουν άψογα πάνω στις usb στο 400Χ2. Του έκανα και αναβάθμιση από την εργοστασιακή 3.0.6 στην 4 αλλά πάλι τίποτα. Κατα τα άλλα δουλεύουν όλα τέλεια. Μπορεί κανείς να βοηθήσει?
Δες τι έγραψε ο @paolo21r

λοιπον την λυση την βρηκα τουλαχιστον σε εμενα δουλεψε,παρατηρησα οτι αμα βγαζεις τον σκληρο ανοιχτο απο το med οταν και αυτο ειναι επισης ανοιχτοτον απενεργοποιει,οποτε πηγαινοντας στον πινακα ελεγχου-συστημα και ασφαλεια-εργαλεια διαχειρησης και επιλεγουμε διαχειρηση υπολογιστη,μετα μολις μας ανοιξει το παραθυρο παμε διαχειρηση δισκων και επιλεγοντας τον δισκο που θελουμε με δεξι κλικ επιλεγουμε το σημανση δισκου ως ενεργο και αυτο ηταν,ελπιζω να βοηθησα τυχον ατομα με το ιδιο προβλημα
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Για να μην μπλεξεις με ψαξιμο σατ μενου κανε μια επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις και θα επανελθει το θεμα της οθονης ....

Καπου εχει επιλογη στις ρυθμισεις αλλα δεν θυμαμαι
o.k. τα βρηκα ..
 


ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ

απο-Συντονιστής
Μηνύματα
3.190
Reaction score
187
Παιδια με τους υποτιτλους σε sbs 3D τι παιζει? Δε μπορω να τους δω με τιποτα. Οταν βαζω το 3d φαινονται δεξια κι αριστερα και οχι στο κεντρο...
Το 800 εχω. Ψαχνω αν υπαρχει καποια ρυθμιση αλλα τζιφος. Μου διαφευγει τιποτα?
 

Μηνύματα
892
Reaction score
81
Παιδιά SOS πριν μερικές εβδομάδες έβαλα τα windows 10. Ο σκληρός δίσκος στον οποίο είχα τα video από το παιδί μου έπαιζε κανονικά βάζοντάς το σε doc station και το οποίο doc station έχω συνδέσει με το med. Σήμερα χρειάστηκε να περάσω νέο αρχείο με video από άλλο σκληρό δίσκο με επεξεργασία στο νέο λειτουργικό στο pc τα windows 10. Βάζω τον σκληρό στο doc station και τι να δω, δεν αναγνώριζε καν το doc station και τον δίσκο. Πανικόβλητος καρφώνο στο ίδιο doc station άλλο σκληρό δίσκο με άλλα αρχεία video τα οποία είχα επεξεργαστεί στο παλιό λειτουργεικό και έπαιζαν τζάμι. Το δε doc station αναγνωρίστικε άμεσα. Κάνω πάλι το ίδιο με τον προηγούμενο δίσκο τίποτα. Παίζει κάτι με τα windows 10 τα οποία κλειδώνουν τους δίσκους για να μην μπορείς να δεις τα αρχεία σου αλλού εκτός από το Pc σου?
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Μετα απο αναβάθμιση στο τελευταίο φίρμγουερ δεν διαβάζει σκληρο πάνω απο 2 τέρα .
Το εχει δει άλλος αυτό ?
Ποιο ειναι το τελευταίο καλο για υποβάθμιση ?
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Λοιπόν μετα απο αρκετές δοκιμές διαβάζει σκληρο δίσκο και 4tb !
Intenso 3tb δεν διαβάζει ...
Για παράδειγμα wd και Samsung 4αρη διαβάζει ...
Κουφό αλλα αληθινό ...
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
'Εβαλα στον δικτυακό σκληρό κάποιες παλιές ταινίες avi, δεν τις είχα δει με τον MED6003XD και μου βγάζει unsoported format. Στον υπολογιστή και σε ένα άλλο παλιό media player παίζουν κανονικά.
Τι μπορεί να συμβαίνει;
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Αντιμετωπίζει κανέις πρόβλγμα στην αναπαραγωγή βίντεο; Εδώ και κάποιες ημέρες, σχεδόν σε κάθε ταινία ή επεισόδιο σειράς, μετά από κάποια στιγμή παγώνει η εικόνα για λίγα δευτερόλεπτα και σταματάει η αναπαραγωγή (στις σειρές ξεκινάει να παιζει το επόμενο επεισόδιο). Σε ταινίες, ειδικα σε 2 συγκεκριμένες που είχαν ήχο DTS-HD (δεν ξέρω αν έχει να κάνει), το κάνει συνέχεια κάθε 15-20' και σταματαέι την ταινία. Απίστευτα εκνευριστικό, ουσιαστικά δε μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Έχει τη V4.0.1
 

Μηνύματα
218
Reaction score
32
Αντιμετωπίζει κανέις πρόβλγμα στην αναπαραγωγή βίντεο; Εδώ και κάποιες ημέρες, σχεδόν σε κάθε ταινία ή επεισόδιο σειράς, μετά από κάποια στιγμή παγώνει η εικόνα για λίγα δευτερόλεπτα και σταματάει η αναπαραγωγή (στις σειρές ξεκινάει να παιζει το επόμενο επεισόδιο). Σε ταινίες, ειδικα σε 2 συγκεκριμένες που είχαν ήχο DTS-HD (δεν ξέρω αν έχει να κάνει), το κάνει συνέχεια κάθε 15-20' και σταματαέι την ταινία. Απίστευτα εκνευριστικό, ουσιαστικά δε μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Έχει τη V4.0.1
Γιατί δεν περνάς την 4.0.2 την τελευταία από ΕΔΩ
Ειναι φρέσκια φρέσκια αφου βγήκε χθές ......
 
Last edited:

Μηνύματα
218
Reaction score
32
Νέο firmware για όλα τα X3D V4.0.2 - 4March2016 - Beta -X3D Series

Βελτιώσεις:
1. Fixed Setup --> Misc ---> Auto Detect Decoding - not selectable
2. Added French translations - Trailer timeout : Délai Bande-Annonce / - (x) seconds : (x) seconds
3. Updated Hungarian Translations for Shoutcast


Install V4.0.2 - 4 March2016 – Beta

Το κατεβάζουμε από ΕΔΩ
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.610
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top