Epson eh tw9200w τοποθέτηση

Μηνύματα
176
Reaction score
10
γεια σας γνωρίζει κάποιος να μου πει αν ο συγκεκριμένος προβολεας υπάρχει γ δυνατότητα να μην τοποθετηθεί ακριβως απέναντι απο το κέντρο της οθόνης αλλά λίγο δεξιά η αριστερα καπου στα 10-20cm;θα εχω απώλεια ποιότητας .Επισης η οθονη μου ξεκινάει στους 50cm απο πάνω και στα δυο μετρα μπροστα απο τον προβολεα δλδ ανάμεσα σε προβολεα και οθονη υπάρχει ενα δοκάρι 30cm.ΣΕ τι ύψος πρεπει να κρεμαστεί;και ξέρετε τη βάση πρεπει να αγοράσω;ΚΑι κάτι τελευταίο εχει κανείς εμπειρία απο την ασύρματη μεταφορά εικονας; Δουλεύει καλα και με ολα τα ερθει; Η χάνει σε ποιότητα ;γιατι στο manual διαβάζω οτι σε ανάλυση 1080p/50-60hz δεν εχει τοσο βαθύ μαυρο
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Όσο πιο κέντρο της οθόνης είναι τόσο καλύτερα παίζει .
Σαφώς και με καλωδιο hdmi παίζει καλύτερα .
Όσο πιο χαμηλά κατεβαίνει η βάση του προβολέα ευθεια με το κεντρο της οθονης τόσο πιο καλά παίζει .
Επίσης πρέπει η βάση της οθόνης να μπορεί να ρυθμιστεί τόσο πάνω κάτω όσο και δεξιά αριστερά .
Ο ειδικός στους βιντεοπροβολεις που έφερες στο σπίτι σου τι σου προτείνει ?
 

Μηνύματα
176
Reaction score
10
ΕΣΥ έχεις τον Epson 9200; Ο τεχνικός μου είπε οτι το δοκάρι το εχω στο 1,5 μέτρο και δεν ενοχλεί .Οτι το μηχάνημα θελει βάση 10-15cm και οτι το ασύρματο παίζει απροβλημάτιστα και δεν χάνει Εγω όμως διάβασα στο manual αυτα που γράφω στο post μου .Η Οθονη θα ειναι καπου στα 4 μετρα απο το μηχάνημα 106"
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Αυτό που σου έγραψα είναι βασικοί κανόνες τοποθέτησης για ένα βοντεοπροβολεα.
Όσο πιο κοντά στην τήρηση τους είσαι τόσο λιγότερα προβλήματα έχεις .
Ο ειδικός σου τα ανάφερε καθόλου αυτά ?
Οτι αναφέρει το μανιουαλ είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα.
Όχι δεν έχω 9200.
 

Μηνύματα
176
Reaction score
10
ο 9200 θα τοποθετηθεί σην οροφή ύψος οροφης 2,6 το κάδρο μου ειναι 106"με 40cm μαυρο bolder αποςταςη απο μηχάνημα στα 4.5 μετρα περίπου μπροστα απο τον προβολεα εχω ενα δοκαρι στο 1 μέτρο απο το φακό του ο φακός θα βρίσκει στο δοκαρι;και αν βρίσκει μπορούμε να κάνουμε μετατόπιση φακού;το δοκαρι εχει ύψος 30cm και Εγω λέω με βάλω τον προβολεα σε βάση οροφης των 10-15cm
 

Μηνύματα
176
Reaction score
10
Γεια σας μήπως γνωρίζει κάποιος με βάση αυτα που εχω γράψει στο κρότο post μου να μου δωσει οδηγίες τοποθέτησης ;
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Σε συμβουλεύω ότι η καλύτερη κινηση που μπορείς να κάνεις είναι να φωνάξεις τον Μανώλη καστρουνη για να πάρεις το βέλτιστο αποτέλεσμα και αν μπορείς η βάση να είναι τουλάχιστον 40 πόντους ο βραχίονας της. Εαν δεν ξέρεις που θα βρεις , πες στον Μανώλη να σου βρει ....
 

Μηνύματα
176
Reaction score
10
Δεν έφτασα στην αγορα του αλλα απο την εμπειρία εδώ μέσα γινετε αυτο που θέλω;πολυ χαμηλά θα πάει 40cm και 16 το μηχάνημα θα φτάσουμε στα 56 συνολο
[DOUBLEPOST=1448649689][/DOUBLEPOST]Και οι διστάσεις ειναι διαφορετικές απο το φακο μέχρι την οθονη είμαστε στα 3,8 μετρα απο το φακο μέχρι το δοκαρι στα 2μ
[DOUBLEPOST=1448649722][/DOUBLEPOST]40cm βάση υπάρχουν αρκετά στο skroutz
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.343
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top