Μπαράκια με καλή μουσική

Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Το ΣΚ που πέρασε έψαχνα ένα μπαράκι να πιω μια μπύρα και να ακούσω ωραία μουσική !
Και σαν ωραία μουσική εννοώ όχι τσιριχτά , όχι μπάσα στο τέρμα αλλά ωραία γλυκιά μουσική.
Μια βόλτα στα άγνωστα σε εμένα ΒΠ της Αθήνας δεν μπόρεσα να βρώ κάτι και τελικά κάθισα σε κάτι μέτριο έως αδιάφορο..
Υπάρχουν λοιπόν μικρά, μεγάλα όμορφα στα αυτιά σας μπαράκια να απολαμβάνουμε και την μουσική και όχι μόνο το ποτό-φαγητό ???
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.873
Reaction score
34.217
απο Θεσνικη αν θελετε ενα σωστο κ εμπεριστατωμενο οδηγο... ειμαι στη διαθεση σας...χαχαχα!! με το κουταλι τα τρωμε χρονια τωρα!
 



Μηνύματα
3.761
Reaction score
2.898
Ωραίο θέμα , μπαράκια με καλό ήχο , αλλαγές από επαγγελματία dj και όχι τον ξάδερφο του μαγαζάτορα που παίζει σε γάμους , μουσική με ύφος και θέμα (όχι random και shuffle) και φυσικά με cd , βινύλια ή έστω flac και όχι ytube και mp3 της κακιάς ώρας...

Μέχρι τώρα δεν έχω βρει ΟΥΤΕ ΕΝΑ στην Αθήνα
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Ωραίο θέμα , μπαράκια με καλό ήχο , αλλαγές από επαγγελματία dj και όχι τον ξάδερφο του μαγαζάτορα που παίζει σε γάμους , μουσική με ύφος και θέμα (όχι random και shuffle) και φυσικά με cd , βινύλια ή έστω flac και όχι ytube και mp3 της κακιάς ώρας...

Μέχρι τώρα δεν έχω βρει ΟΥΤΕ ΕΝΑ στην Αθήνα
Αυτά που έχουν καλό ήχο , τα βρίσκεις εύκολα απλά κάνοντας ένα πέρασμα απο διάφορα bars.
Οσο για real dj's πού παίζουν συγκεκριμένη μουσική απο cd ή πικάπ , πρέπει να ρίχνεις μια ματιά στις εκδηλώσεις που ανεβαίνουν στα social media.
 

Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Για να δωσουμε και μια ωθηδη στην κουβεντα πριν κατθ μηνες στην Πεντελη στον Παλιατσο ειχα ακουσει καλη μουσικη απο DJ με mk2 και πληθος funky βινυλιων....
 


Μηνύματα
496
Reaction score
559
Ωραίο θέμα , μπαράκια με καλό ήχο , αλλαγές από επαγγελματία dj και όχι τον ξάδερφο του μαγαζάτορα που παίζει σε γάμους , μουσική με ύφος και θέμα (όχι random και shuffle) και φυσικά με cd , βινύλια ή έστω flac και όχι ytube και mp3 της κακιάς ώρας...

Μέχρι τώρα δεν έχω βρει ΟΥΤΕ ΕΝΑ στην Αθήνα
Granazi Bar Περιστερι.
Σε ενα μηνα κλεινει 34 χρονια λειτουργιας με μουσικες Blues, Jazz απο βινυλιο και cd, απαιχτα live blues και τις πιο ψαγμενες ετικετες σε μπυρες και ποτα (μεχρι και ουισκι με φιδια και σαυρες εχει) Βιετνάμ και ετσι... :spiteful:
https://granazibar.wordpress.com/
Ζεστασια απ΄την ξυλοσομπα, ποτακι και ηχο απο Thorens TD.........
 
Last edited:

Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Πολλα like στο γραναζι !! Ειναι στην πλατεια Δελγερη στο Περιστερι. Κοντα στα λιμερια μου.Θυμιζει υπογειο κατωι.Θυμαμαι την μικρη πορτουλα την αποτομη σκαλα και το ολο κλιμα ! Και βεβαια τον παππουλη τον ελληνοαμερικανο φατσα απιστευτη.
 


Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Ειμαι τωρα στο Petite fleur στο χαλανδρι. Το μαγαζι εχει παντα ενα vpi με μια ortofon να παιζει παλια βυνιλια. Βεβαια το πικαπιον τουτο ειναι λιγο κανιβαλισμενο καθως δεν ειναι για καθηνερινη 10 αωρη χρηση... Ολα ειναι στο περιπου...Εχει πολλες ταρζανιες και η υπολοιπη αλυσιδα θελει πολυ μα πολυ δουλεια. Εχω μιλησει με το αφεντικο αλλα δεν υπαρχει διαθεση για αναβαθμισεις. Κριμα... 20170228_183624-1024x1365.jpg
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Ειμαι τωρα στο Petite fleur στο χαλανδρι. Το μαγαζι εχει παντα ενα vpi με μια ortofon να παιζει παλια βυνιλια. Βεβαια το πικαπιον τουτο ειναι λιγο κανιβαλισμενο καθως δεν ειναι για καθηνερινη 10 αωρη χρηση... Ολα ειναι στο περιπου...Εχει πολλες ταρζανιες και η υπολοιπη αλυσιδα θελει πολυ μα πολυ δουλεια. Εχω μιλησει με το αφεντικο αλλα δεν υπαρχει διαθεση για αναβαθμισεις. Κριμα... View attachment 70891
αλλαξε θεση βλεπω...
 

Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Ναι πήγε απέναντι και μάλιστα το μαγαζί μεγάλωσε άνοιξε ο πίσω χώρος και πλέον διπλασιάστηκε σε χωρητικότητα.
Κανόνισα να πάω να κάνω ότι μπορώ στο κακόμοιρο το VPI

Αυτό που φεύγει από το αντίβαρο του βραχίονα κοντά στο αντίβαρο, είναι .... το καλώδιο της γειώσης !
 

Μηνύματα
1.849
Reaction score
2.322
prema ηχω. Ωραιος ζεστος χωρος, κλασικη ροκ και μπλουζ μουσικες, και κανα liveκακι που και που ;) Στους Αγιους Αναργυρους.


 

Μηνύματα
564
Reaction score
592
Για να δωσουμε και μια ωθηδη στην κουβεντα πριν κατθ μηνες στην Πεντελη στον Παλιατσο ειχα ακουσει καλη μουσικη απο DJ με mk2 και πληθος funky βινυλιων....

Έχω ταυτόσημη εμπειρία. Και πού να δείτε βράδυ αργά, after midnight, όπου προφανώς ο dj, απελευθερωμένος από την καταπίεση της πελατείας που λόγω ώρας είχε λιγοστέψει, έβαζε αυτά που του αρέσουν και του ίδιου. ...Kαι αρέσουν και σε εμάς.
 

Μηνύματα
1.849
Reaction score
2.322
Πάλι στους Αγιους Αναργυρους το Κακοφωνιξ! Παλιο μαγαζι με πολυ καλές και ποικιλες μουσικες, τρελα γλέντια, ωραιες αναμνήσεις!
Πρεπει να ριξω καμια επισκεψη :p

https://www.facebook.com/kakofonixbar

 

Z

Zdimis

Guest
Για εγγυημενα καλη μουσικη του κεραμειου η κονσολα ειναι πολυ καλα ψαγμενη και οσοι βρεθουν να παιζουν εκει κατι καλο εχουν να προτεινουν.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.567
Μηνύματα
2.865.757
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top