80s,90s Garage & Psychedelic Revival

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
ωραία κουβεντούλα cosmarpan & sk4t4 και κυρίως ωραία λίστα . Κάποια περάσαν απ΄τα χέρια μου και έτυχαν της δέουσας περιποίησης, τα υπόλοιπα μόλις έκανα μια βολτίτσα στο γουότ και τα τσίμπησα σε ψηφιακή μορφή.
Πάντως το θέμα της σπανιότητας και το πόσο μπορεί να πληρώσει ο καθένας σηκώνει πολύ συζήτηση και δεν ξέρω αν πάντα το τελικό αποτέλεσμα όταν το πάρεις τελικά στα χέρια σου ικανοποιεί ή λες καλά ήμουν και με το ψηφιακό φορμα ή το cd .
Τέσπα, ίσως να μιλάω από άλλη θέση, του μη συλλέκτη πλέον από ανάγκη.
Πάμε λοιπόν με κάτι φρεσκότατο , σχετικότατο και κυρίως καθόλου σπάνιο. Προς το παρών.
Mystic Braves - To Myself
[DOUBLEPOST=1448736433][/DOUBLEPOST]κάπου πριν έγινε κουβέντα και για τούτο

the Fuzztones - I Gotta Way With Girls

[DOUBLEPOST=1448736560][/DOUBLEPOST]YO - Sun and Moon

Που χάθηκες εσυ κουκλάρα μου nath? Λοιπόν άσε τις παπαριες, αερογέφυρα σε οτι εχεις απο αυτα σε flac και βάλε μας κι εμάς μεςα στο γουοτ. Το στινγκρειζ το εχω σε φλακ όποτε τα υπόλοιπα, γιατί τα εχω σε MP3 και όχι και ολα, κάποια μονο.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Παντως αν και ο ηχος των Mystic Braves ειναι 'φρεσκος',η φωτογραφια του εξωφυλλου τους 'δεχνει' '60s-'70s συγκροτημα και οχι γκαραζ.
[DOUBLEPOST=1448775412][/DOUBLEPOST]@cosmarpan:Aρκετα καλυτερα;Ε,ρε,γλεντι που θα κανω...
Για μένα είπα, μην το δένεις και σε πάρω στο λαιμό μου, άκου πρώτα, κατέβασε τα και άκου τα πρώτα, βρίσκονται εύκολα στο διαδίκτυο.
 

S

sk4t4

Guest
@nath:Οταν ακουω τη λεξη 'συλλεκτης',βγαζω σπυρακια.Για μενα συλλεκτης λεγεται αυτος,ο οποιος ,εχοντας πολυ βαθια τσεπη,αγοραζει οτιδηποτε ειναι σπανιο[δισκους στην περιπτωση μας],χωρις απαραιτητα να του αρεσουν κι ετσι ανεβαινουν στα υψη οι τιμες τους.Εχω συναντησει τετοιους που καμαρωνουν για τα αποκτηματα τους, λογω σπανιοτητος, χωρις να τα εχουν ακουσει καν διοτι ακουν αλλη μουσικη.
 

Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Μεγάλο σουξέ οι mystic braves . Όπως τα λες sk4t4, η φωτο στο εξώφυλλο είναι καρασίξτις, στο μπλογκ έγραψα επίτηδες χαμένο διαμάντι της τότε εποχής επανακυκλοφορεί.
Στείλε το μειλ σου με πμ για να το αερογεφυρωσω.
Ως αναφορά συλλέκτες και σπανιότητες συμφωνώ. Πάλι καλά που ξέρω δυο τρία άτομα μαζί με τον νεαρό cosmarpan, που είναι πραγματικοί μουσικόβιοι και έχουν μάθει απ έξω σε ποιό σημείο ακούγεται το πρώτο κλικ σε καθε βινυλιο τους απ το πολύ παίξιμο.
cosmarpan εδώ γυρω είμαι και διαβάζω τα πάντα . Θα βαρεσω κάνα τελεφωνο να τα πούμε. Στο ενδιάμεσο βάζω στο airbridge οτι σου λείπει για να έχω μούτρα στο τηλέφωνο.
Γουοτ θες ε? εύκολο αυτό . Έχει κι εκεί μέσα κακές παρέες κι από δω και απ αλλου.
 

S

sk4t4

Guest
Aκουσα και τους 3 δισκους των Mystic Braves,κι απ ο,τι διαπιστωσα τους εχει ακουσει ενα σωρο κοσμος,με τελευταιο εμενα.Αυτο ειναι επομενο,αν σκεφτειτε οτι εγω εχω κολλησει στα '80s γιατι απλουστατα εχω τις αναμνησεις της μουσικης που αγαπαω απο εκεινη την εποχη[η 'αναβιωση' τοτε ξεκινουσε]παρεα με τις αναμνησεις της τοτε ηλικιας,οποτε αυτα τα δυο μαζι μας κανουν ενα ακαταμαχητο 'διδυμο.'.Φυσικα και θα 'τιμησω' και τους 3 δισκους,με μια ελαφροτατη προτιμηση στον πρωτο.
 







Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Sk@t@ εχει βγει σε ψηφιακή μορφή μονο το τελευταιο τους (αυτο που έβαλε ο nath παραπάνω και σου άρεσε) για την ώρα, όποτε μαλλον πρεπει να περιμένεις ακομα 1-2 χρονάκια να βγει σε "χειροπιαστό" :lolsign::lol: φορμα. Υπομονή λοιπόν, εκτος αν ψήνεσαι για τα 2 πρώτα τους που κατα την ταπεινή μου γνωμη ειναι και αρκετά καλυτερα απο αυτο, ειδικό το δευτερο "Desert Island"
απ' ότι διαβάζω στη σελίδα τους στο bandcamp σύντομα θα υπάρχει και σε βινύλιο. Φλεβάρης του '16.
 



cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Μεγάλο σουξέ οι mystic braves . Όπως τα λες sk4t4, η φωτο στο εξώφυλλο είναι καρασίξτις, στο μπλογκ έγραψα επίτηδες χαμένο διαμάντι της τότε εποχής επανακυκλοφορεί.
Στείλε το μειλ σου με πμ για να το αερογεφυρωσω.
Ως αναφορά συλλέκτες και σπανιότητες συμφωνώ. Πάλι καλά που ξέρω δυο τρία άτομα μαζί με τον νεαρό cosmarpan, που είναι πραγματικοί μουσικόβιοι και έχουν μάθει απ έξω σε ποιό σημείο ακούγεται το πρώτο κλικ σε καθε βινυλιο τους απ το πολύ παίξιμο.
cosmarpan εδώ γυρω είμαι και διαβάζω τα πάντα . Θα βαρεσω κάνα τελεφωνο να τα πούμε. Στο ενδιάμεσο βάζω στο airbridge οτι σου λείπει για να έχω μούτρα στο τηλέφωνο.
Γουοτ θες ε? εύκολο αυτό . Έχει κι εκεί μέσα κακές παρέες κι από δω και απ αλλου.
Είσαι ΘΕΑ κουκλάρα μου! Δεν παρεξηγώ βρε Συ, όλοι πηγμένοι είμαστε με δουλειές, οικογένεια, κτλ., καλά που έχουμε και την μουσικουλα και κανα-δυο-τρία-τέσσερα-πέντε-εξι-εφτά (κι αυτό θέλω να μου αερογεφυρωςεις, πρέπει να το έχει ο μανςτερ, all good preachers go to heaven ;))χόμπι ακόμη και κάπως την παλεύουμε :lol: θα χτυπήσω κι εγω τηλ. Μεςα στην εβδομάδα, κοίταξε μονο να το σηκώσεις ΕΣΥ, όχι οπως την άλλη φορά που το σήκωσε ο άντρας σου και κατάπια την γλώσσα μου δεν ήξερα τι να του πω :lolsign::D:lol::roflmao::p:idk::rolleyes: Ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για το γουοτ, μόλις μπήκα και θα το ψάξω μεςα στην εβδομάδα, όλο και κάτι θα βρω ο φουκαράς κι εγω με τις ατέλειωτες λίστες μου, που μάλλον ειναι πιο πολλές απο τους δίσκους και τα σιντι μου. :download: Άντε δυνατά μπας και ανατρέψουμε την κατάσταση. :neo:
Στην έκθεση δεν πάω, δεν βρίσκω κανένα λόγο μιας και ο σκ@τ@ μου υποσχέθηκε ότι θα είμαι ο επόμενος που θα παρω δανεικό το Benini :gotcha:cd clarifier, οποτε ετοιμάζομαι λίαν συντόμως για διαγαλαξιακες ακροάσεις απο το ακρωτήριο Καναβεραλ. :lolsign::lol: Είστε όλοι μικροί θεουληδες και κουκλάρες. :tongue: Πάω να δω "Δυναςτεια" σε επανάληψη και καπακι το δεύτερο ημίχρονο Τρίκαλα - Χανιά για την Football League:dance2:
 

Μηνύματα
601
Reaction score
1.372
NATH........Eυχαριστω για την........... αποκαλυψη ..........Επαθα πλακα με τουs MYSTIC BRAVES ..... Παιδια βοηθεια δεν βρηκα το τριτο....Εχω το ομωνυμο και το desert island.ΔΩΣΕ ΜΟΥ FARFISA KAI ΠΑΡΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΨΥΧΗ........
 

Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Εδώ οι Mystic Braves είχαν μεγαλύτερη επιτυχία από την ανάρτηση που έκανα στο blog.
Κι ας μεταφέραμε μερικές δεκαετίες αργότερα το όνομα του thread.
Λέω να τους μανατζάρω:)
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
@nath:Οταν ακουω τη λεξη 'συλλεκτης',βγαζω σπυρακια.Για μενα συλλεκτης λεγεται αυτος,ο οποιος ,εχοντας πολυ βαθια τσεπη,αγοραζει οτιδηποτε ειναι σπανιο[δισκους στην περιπτωση μας],χωρις απαραιτητα να του αρεσουν κι ετσι ανεβαινουν στα υψη οι τιμες τους.Εχω συναντησει τετοιους που καμαρωνουν για τα αποκτηματα τους, λογω σπανιοτητος, χωρις να τα εχουν ακουσει καν διοτι ακουν αλλη μουσικη.
Ειμαι συλλεκτης σκ@τ@, και δινω Clearasil, ειμαστε ενταξει? :p:roflmao::rolleyes:
 

S

sk4t4

Guest
Ειμαι συλλεκτης σκ@τ@, και δινω Clearasil, ειμαστε ενταξει? :p:roflmao::rolleyes:
Μη μου πεις τοτε οτι εχεις και το υπερσπανιο 7ιντσο της Madonna,που ψαχνει ολος ο πλανητης; :D
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.207
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top