Yamaha Aventage CX-A5100

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
y1.jpg

y2.jpg

Ο διάδοχος του θρόνου....
Σχεδόν δύο χρόνια μετά τον κορυφαίο πολυκάναλο επεξεργαστή Home Cinema 11.2 καναλιών και δύο γενιές Aventage, η Yamaha έχει έτοιμο τον καινούργιο CX-A5100 ο οποίος αναμένεται να είναι το νέο σημείο αναφοράς των πολυκάναλων προενισχυτών home cinema.

Ανεβάζοντας τον πήχη ακόμα ψηλότερα ο νέος Aventage CX-A5100 συγκεντρώνει την αιχμή της τεχνολογίας της Yamaha, ενσωματώνοντας όλες τις σύγχρονες εξελίξεις στο χώρο του πολυκάναλου ήχου και εμφανίζεται προσεγμένος μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια.

Υποστηρίζει Dolby Atmos και DTS: X

Προσθέτει Wi-Fi, Bluetooth και αναπαραγωγή DSD μέσω δικτύου
Το σύστημα ισοστάθμισης YPAO αποκτά 64 bit επεξεργασία για ακόμα μεγαλύτερη ακρίβεια
Όλες οι είσοδοι HDMI είναι συμβατές με HDCP 2.2 και HDR
H διαχείριση των DSP έχει ανατεθεί σε νέους τριπλούς επεξεργαστές που μέσω νέων αλγορίθμων αυξάνουν ακόμα περισσότερο την αίσθηση των ηχητικών εφέ

Οι ισορροπημένες έξοδοι περιλαμβάνουν πλέον και τα δύο subwoofer που υποστηρίζει ο CX-5100, συνολικά 11.2 έξοδοι

http://www.hxoseikona.gr/nea/item/2999-yamaha-aventage-cx-a5100.html
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Κι αυτός ειναι στην wishlist. Είπαμε θα κάνουμε έρανο για τα πάντα.

Έβγαλα για την επόμενη τριετία ένα κουστουμάκι 15000+ ευρώ, όποτε μένει μόνο το daydreaming που ειναι τσάμπα.
 







melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
Να κάνετε έρανο να μου πάρετε έναν, και θα κάνω κλήρωση τον CX-A5000 σ' αυτούς που συμμετείχαν στον έρανο. :p
ξεκίνα από την κλήρωση, δηλώνω συμμετοχή και συγχαρητήρια για την κίνηση, αυτό το φόρουμ είναι μοναδικό χάρη στους χρήστες του :p
 
Last edited:


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
παρα πολυ καλος ο γιαμι ....πολυ ωραιος διαχωρισμος και σε περασματα χαμηλα απο πισω προς τα εμπρος και το αντιθετο..:neo:
 



Μηνύματα
948
Reaction score
47
Ειναι για καποιον που εχει 5.1 και δεν τον ενδιαφερει στο μελλον το ατμο.Τωρα για το 4κ λιγοι εχουμε και ταινιες ποσες εχουν βγει?
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Να κάνετε έρανο να μου πάρετε έναν, και θα κάνω κλήρωση τον CX-A5000 σ' αυτούς που συμμετείχαν στον έρανο. :p
Σε ελευθερη μεταφραση: "Ανταλλάσω τον CX-A5000 που έχω με τον CX-A5100" :D

Αν βρω στον Νάκα κανένα τελευταίο κομμάτι σε demo CX-A5100 προσφορά,θα χαρίσω και εγώ τον δικό μου!
:lolsign::lolsign:
Εγω ρε που είμαι ψυχάρα, θα σου δώσω και τον RX-A2030 πίσω! Οπότε ξέρεις ποιον να προτιμήσεις!
 







Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.527
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top