Ακουστικη χωρου και βελτιωση

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Καλησπερα σε ολους.
Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος που να γνωριζει καποιον επαγγελματια η εταιρια που μπορει να ερθει στον χωρο μου και να κανει μια αξιολογιση και ηχοβολισμο και να προτεινει λυσεις για την βελτιωση της ακουστικης . Να σημειωσω οτι ο εξοπλισμος ειναι ηδη στημενος σε καθιστικο και δεν εχω πολλα περιθωρια επιλογων, γιατι η γυναικα θα με διωξει μαζι με αυτα.
Παρακαλω για την απαντηση σας.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Αγαπητε , κάνε λίγο υπομονή.
Σήμερα συνάντησα παλιό φίλο,ο οποίος μετά απο χρόνια ενασχόλησης με τον επαγγελματικό ήχο , έχει περάσει στο room treatment,δηλαδή αυτό που θέλεις.
Τον προέτρεψα να γραφτεί στο site μας, για να βοηθήσει και να βοηθηθείι.
Δεν θα το κάνει χωρίς αμοιβή όμως ,αν έρθει στο σπίτι σου,διότι απ αυτό ζεί.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Αγαπητε , κάνε λίγο υπομονή.
Σήμερα συνάντησα παλιό φίλο,ο οποίος μετά απο χρόνια ενασχόλησης με τον επαγγελματικό ήχο , έχει περάσει στο room treatment,δηλαδή αυτό που θέλεις.
Τον προέτρεψα να γραφτεί στο site μας, για να βοηθήσει και να βοηθηθείι.
Δεν θα το κάνει χωρίς αμοιβή όμως ,αν έρθει στο σπίτι σου,διότι απ αυτό ζεί.
Ενοειτε οτι θελω να πληρωσω για να κανω την δουλεια μου.
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Αυτο που γνωρίζω εγω είναι:

Athens Pro Audio
Projecting & Sounding Art
Perfectimage (Μανώλης Καστρουνής)
κ.α.

To θέμα είναι πως κατα κανόνα, θα πρέπει να βάλεις προιόντα στο σαλόνι σου που υπαρχει μια μιιιιιικρρηηηηη περιπτωση να αναστατώσουν τη γυναίκα σου.

Εγω προσωπικα πηγα στις λύσεις της Vicoustic που ειναι μεν πιο ακριβά, αλλα έχουν υψηλό WAF. Δες εδώ τι υλικά έχω βάλει στο σαλόνι μου. Υπάρχουν και πιο όμορφα, αλλά περα απο τις μπασοπαγίδες που ήταν τσιμπημένες, κινηθηκα στα φθηνότερα υλικα της σειρας για διαχυση και απορρόφηση.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Αυτο που γνωρίζω εγω είναι:

Athens Pro Audio
Projecting & Sounding Art
Perfectimage (Μανώλης Καστρουνής)
κ.α.

To θέμα είναι πως κατα κανόνα, θα πρέπει να βάλεις προιόντα στο σαλόνι σου που υπαρχει μια μιιιιιικρρηηηηη περιπτωση να αναστατώσουν τη γυναίκα σου.

Εγω προσωπικα πηγα στις λύσεις της Vicoustic που ειναι μεν πιο ακριβά, αλλα έχουν υψηλό WAF. Δες εδώ τι υλικά έχω βάλει στο σαλόνι μου. Υπάρχουν και πιο όμορφα, αλλά περα απο τις μπασοπαγίδες που ήταν τσιμπημένες, κινηθηκα στα φθηνότερα υλικα της σειρας για διαχυση και απορρόφηση.

Ευχαριστω πολυ για την απάντηση.
Αυτο που καταλαβαίνω με τις απόψεις σας και με όσα διαβάζω ειναι οτι θέλει πολυ μελέτη ,διάβασμα και υπομονη
Ιδωμέν
 

ryk

Μηνύματα
2.112
Reaction score
925
Ευχαριστω πολυ για την απάντηση.
Αυτο που καταλαβαίνω με τις απόψεις σας και με όσα διαβάζω ειναι οτι θέλει πολυ μελέτη ,διάβασμα και υπομονη
Ιδωμέν
Και κράνος! (πάρε ένα να υπάρχει!):whistling:
Εδιτ: προσπαθώ και γω να "περάσω" κάποια υλικά στο σαλόνι για αυτή τη δουλειά, αλλά .....καταλαβαίνεις! Ότι κάνεις πάντως κάντο σιγά-σιγά, ένα-ένα κομμάτι!:wink:
 
Last edited:




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.865.598
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top