Sony VPL-VW520ES





Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
τον ΣΟΝΥ τον ειδα μερικά λεπτα ,υποτίθεται ότι επαιζε 4Κ αλλα η εικονα έμοιαζε μέτριο 2κ!!! φαινόταν παντελώς αρρύθμιστος. δεν εκατσα παραπάνω.
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
4K βέβαια από τηλεοπτικό κανάλι! έ τι να πεις για τις ''παρουσιάσεις'' αυτές! όμως όπως λέει και ο Δημήτρης, ούτε σαν τέτοιο
έμοιαζε η εικόνα με 4Κ!!!
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Ήταν παντελώς αρρύθμιστος ήθελα να πω .
Ότι είχε κάνει μόνο ο Γιάννης που ήταν στο περίπτερο της σονυ...
Σορυ, όταν το ξαναδιάβασα κατάλαβα ότι έβγαινε λάθος νόημα ...
 



loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Να με συμπαθάτε, αλλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου τόσο για το sony, όσο και για τον jvc. Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ ο 500. Περιμένω τουλάχιστον εφάμιλλη εικόνα και στον 520. Αν ήταν κακορυθμισμένα τα μηχανάκια είναι άλλη υπόθεση.
Αν ο Κώστας με το στάνταρ εννοεί το dci τότε μάλλον έχει δίκιο. Μόνο στα μοντέλα 1000 και 1100 υπήρχε φίλτρο που να κάνει δουλειά. Οι υπόλοιποι sony δεν φτάνουν καν κοντά.
Επιβεβαιώσατε ότι τα chipάκια είναι τα ίδια με των προηγούμενων μοντέλων (10,2 gbps);

Διαβάστε τώρα αυτό και γελάστε:
Όταν κυκλοφόρησε ο sony vw1100, οι κάτοχοι του vw1000 είχαν το δικαίωμα να αναβαθμίσουν την hdmi board έναντι αδράς αμοιβής (2500 δολάρια νομίζω) και να μετατρέψουν τον προβολέα τους (αξίας 20.000+ ευρώ) σε 1100!
Μέχρι που κυκλοφόρησε το hdfury τον προηγούμενο μήνα (αξίας περίπου 200 ευρώ) που προσφέρει τα ίδια και παραπάνω πράγματα σε σχέση με την πλακέτα αναβάθμισης της sony!:D
Διαβάζω τις αγγελίες στο avsforum και κλαίω απ' τα γέλια!
Υπάρχουν τύποι που δεν πείραξαν τους 1000ιδες τους και τους πουλάνε πακέτο με το hdfury, σε τιμή που μπορεί να ανταγωνιστεί τα μεγαλύτερα μοντέλα.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ξεπερασε το ποσοστο χρωματικης ανομοιομορφιας που πρεπει να εχει στην εικονα του....
....επαιζε πολυ εκτος.....και αυτο δεν διορθωνεται

δεν το ειδα μονο εγω//:D
 





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.614
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top