Intel Compute Stick (Windows 10). Πραγματικός υπολογιστής τσέπης!

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Intruducing the Intel Compute Stick

compu_stick.jpg


Ένας πραγματικός και πλήρης υπολογιστής τσέπης. Κυκλοφόρησε πρόσφατα στην αγορά, και τον είχε το ΠΛΑΙΣΙΟ σε τιμή προσφοράς στα 129,90 Ευρώ (ίσως τον έχει ακόμα για όσους πελάτες έχουν πάρει το σχετικό email της προσφοράς), ενώ υπάρχει και η φτηνότερη έκδοση σε Ubuntu Linux 14.04 64-bit. Μάλιστα, η προσφορά ήταν για συσκευή με Windows 8.1, αλλά όταν έκλεισα την παραγγελία, μάλλον είχε τελειώσει το stock με αυτές τις συσκευές και οι νέες παραλαβές είχαν εγκατεστημένα απ' ευθείας τα 10άρια.

Δυστυχώς, παρ' όλο που οι προδιαγραφές του υπολογιστή είναι και για 64μπιτο λειτουργικό, τα Windows 10, που φοράει είναι 32μπιτα.

Τον κουμπώνεις πάνω σε μια θύρα HDMI της τηλεόρασης ή της οθόνης σου, βρίσκεις και ένα ασύρματο USB σετ πληκτρολόγιο-ποντίκι (έχω ένα κοινό Turbo-X από παλιά), βάζεις αν γουστάρεις και μια μεγαλύτερη κάρτα microSD (π.χ. 64GB) και έχεις έναν πλήρη υπολογιστή τσέπης πάνω στην τηλεόρασή σου ή στην - όποια - οθόνη σου.

Τον παρέλαβα χθες και μόλις τον ενεργοποίησα. Τώρα κατεβάζω τις ενημερώσεις (updates). Μια από τις πρώτες ενημερώσεις είναι και η αναβάθμιση του λειτουργικού στην έκδοση 1511.

Περιληπτικά οι βασικές προδιαγραφές του:

CPU: Τετραπύρηνος Intel Atom Z3735F, supporting Intel Virtualization Technology (VT-x)
Graphics: Intel HD Graphics (on HDMI 1.4a x 1)
System Memory: 2 GB soldered DDR3L single channel, 1.35V, 1333 MHz
Storage: 32GB Soldered eMMC storage on micro SDXC card v. 3.0 slot, supporting UHS-I
Connectivity: Integrated 802.11 bgn Wireless Connection
USB 2.0 x 1
Bluetooth 4.0
Micro SD crad slot (to add additional storage)

Η συγκεκριμένη συσκευασία, που ήλθε στα χέρια μου περιέχει επίσης και δωρεάν συνδρομή ενός έτους στο McAfee Internet Security, μέσω ενός κωδικού ενεργοποίησης, που βρίσκεται πάνω σε μια κάρτα, καλυμμένος με μια ασημί επικάλυψη, όπως στο Ξυστό.

Για περισσότερες εντυπώσεις θα επανέλθω αργότερα, αφού εγκατασταθούν οι ενημερώσεις.

Καλό απόγευμα.
-
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.182
Reaction score
27.655
Μεγειά, μεγειά.
Θέλουμε εντυπώσεις.
Εγώ προσωπικά ενδιαφέρομαι για κάτι τέτοιο για συγκεκριμένη δουλειά.
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Μεγειά, μεγειά.
Θέλουμε εντυπώσεις.
Εγώ προσωπικά ενδιαφέρομαι για κάτι τέτοιο για συγκεκριμένη δουλειά.
Ευχαριστώ, Μιχάλη.

Δυστυχώς, αυτή τη στιγμή η αναβάθμιση για το 1511 έχει κολλήσει στο 76% και δε λέει να προχωρήσει παρακάτω. Θα περιμένω ακόμα καμιά ώρα (ήδη έχουν περάσει πάνω από δυο ώρες και δεν έχει προχωρήσει) και μετά θα το κλείσω.

Ελπίζω μόνο να μπορέσω να ξαναδοκιμάσω τη νέα αναβάθμιση.
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Η κατάσταση του "κολλήματος" μοιάζει με αυτήν που είχα αντιμετωπίσει σε έναν άλλο υπολογιστή, ίδια εικόνα με αυτή που είχα βάλει στο post #385, στη σελίδα 20 του νήματος "Microsoft Windows 10", μόνο που αντί να δείχνει 4% στο "Configuring settings" δείχνει 6%.

Όπως και τότε, έτσι και τώρα δε λέει να προχωρήσει.

Λέω να τον σβήσω και να ξαναρχίσω από την αρχή.
Τί λέτε, θα μπορέσει να δεχτεί την αναβάθμιση, ή θα τα χάσω όλα;
-
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Λοιπόν, αφού είδα κι απόειδα, το έσβησα και το ξαναξεκίνησα. Αυτή τη στιγμή κάνει επαναφορά (restoration) της προηγούμενης έκδοσης των Windows.

Θα δω τί θα συμβεί, όταν το βάλω ξανά να ψάξει για ενημερώσεις.
Stay tuned.

Edit:
Γύρισε στην προηγούμενη έκδοση και μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν μπόρεσαν να εγκατασταθούν κάποιες ενημερώσεις. Πάτησα το RETRY και το έχω αφήσει να ψάξει ξανά.

Θα δούμε.
-
 
Last edited:

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.182
Reaction score
27.655
Αχ και πως τα σιχαίνομαι αυτά τα κολλήματα και τα παρατράγουδα.
Αμάν πια αυτά τα windows.

(ελπίζω να μην το δει ο Κοντολέτας αυτό)
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
"Νεότερα" νέα:

Μετά το RETRY, αποκαλύφθηκε ότι η αναβάθμιση σε έκδοση 1511 εξακολουθεί να είναι διαθέσιμη για κατέβασμα. Αποκαλύφθηκε επίσης ότι η χωρητικότητα της ενσωματωμένης microSD κάρτας των 32GB, η οποία φέρει τα τωρινά Windows 10, έκδοση 10240, είναι μικρή για να δεχτεί το νέο λειτουργικό της έκδοσης 1511. Απαιτεί τουλάχιστον 15GB ελεύθερου χώρου και η υπάρχουσα ελεύθερη χωρητικότητα είναι γύρω στα 13 (και κάτι) GB.

Δεν αποκλείεται αυτή η μειωμένη χωρητικότητα να έχει προκύψει από την αναβάθμιση του προηγούμενου λειτουργικού (που πρέπει να ήταν τα Windows 8.1), πάνω στο οποίο μάλλον "κάθισε" το νέο λειτουργικό των 10. Και το λέω αυτό γιατί με την εκκίνηση βλέπω το αρχικό μήνυμα στην οθόνη, που μου επιτρέπει να μπω στη BIOS του υπολογιστή ή να μπω στο Boot Menu ή να σβήσω τη BIOS ή να κάνω ενεργοποίηση των Windows 8.1 (Recovery Mode). Όλα αυτά φυσικά με πάτημα ενός από τα λεγόμενα Function keys (F1, F2 κλπ.).

Όπως εγώ το καταλαβαίνω, η λύση πρέπει να βρίσκεται στις εξής εναλλακτικές επιλογές:
  1. Να μπω στον δίσκο συστήματος (microSD κάρτα) και να σβήσω κάποια αρχεία ή/και φακέλους, ώστε να δημιουργηθεί χώρος. Το θέμα είναι τί μπορεί κανένας να σβήσει από αυτά.
  2. Να προσθέσω μια επιπλέον κάρτα microSD στην υποδοχή που υπάρχει γι αυτό και μετά να καθορίσω από το Boot Menu να μπουτάρει από αυτήν το στικάκι. Το ερωτηματικό μου είναι πώς ακριβώς να το κάνω αυτό, δηλαδή πώς να καταφέρω το νέο λειτουργικό να πάει στην έξτρα microSD και όχι στην κάρτα (δίσκο) συστήματος.
  3. Να βάλω μια εξωτερική συσκευή USB (ένα στικάκι), με μεγάλη χωρητικότητα (ήδη έχω ένα των 128 GB) και να τα βάλω όλα εκεί, έχοντας επιλέξει να μπουτάρει ο "υπολογιστής" από το στικάκι. Μπορώ όμως να το κάνω αυτό, ή να κάνω το προηγούμενο και πώς;
Η βοήθειά σας, ειδικά των εξπέρ του είδους, θα μου είναι πολύτιμη.
-
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Παναγιώτη δεν είναι SD card είναι eMMC.
Τα 32GB δεν αρκούν για 3 μεγάλες αναβαθμίσεις, πρέπει να τρέξεις το disk-cleanup για να καθαρίσει το δίσκο από τα υπολείμματα.
Καλό θα ήταν αφού γίνει η λήψη του build 10586 να απενεργοποιήσεις την κάρτα δικτύου.
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Παναγιώτη δεν είναι SD card είναι eMMC.
Τα 32GB δεν αρκούν για 3 μεγάλες αναβαθμίσεις, πρέπει να τρέξεις το disk-cleanup για να καθαρίσει το δίσκο από τα υπολείμματα.
Καλό θα ήταν αφού γίνει η λήψη του build 10586 να απενεργοποιήσεις την κάρτα δικτύου.
Καλημέρα, Γιώργο κι ευχαριστώ. Τρέχω ήδη το disk cleanup, αλλά η πρώτη ένδειξη που μου έβγαλε ήταν ότι ο χώρος που θα απελευθερωθεί θα είναι 3.68 GB και αφού φυσικά επιλέξω να καθαριστούν όλα τα "σκουπίδια" από τα προτεινόμενα στη λίστα, εκτός από αυτά που εμφανίζονται στο folder "Windows Defender" (γύρω στα 6.8 MB). Από όλα όσα υπάρχουν στη λίστα, το μεγάλο μέγεθος είναι στο folder "Temporary Windows Installation Files" (κάπου 3.58 GB), αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να το συμπεριλάβω στο σβήσιμο κι αυτό.

Τί λες;
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Ότι είναι temporary μπορεί να πάρει το *πούλο.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Καλημέρα, Γιώργο κι ευχαριστώ. Τρέχω ήδη το disk cleanup, αλλά η πρώτη ένδειξη που μου έβγαλε ήταν ότι ο χώρος που θα απελευθερωθεί θα είναι 3.68 GB και αφού φυσικά επιλέξω να καθαριστούν όλα τα "σκουπίδια" από τα προτεινόμενα στη λίστα, εκτός από αυτά που εμφανίζονται στο folder "Windows Defender" (γύρω στα 6.8 MB). Από όλα όσα υπάρχουν στη λίστα, το μεγάλο μέγεθος είναι στο folder "Temporary Windows Installation Files" (κάπου 3.58 GB), αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να το συμπεριλάβω στο σβήσιμο κι αυτό.

Τί λες;
Επιβεβαίωσε ότι στο disk cleanup έχεις επιλέξει "System Files" ώστε να σκανάρει και αρχεία συστήματος. Εάν έχεις κάνει την προηγούμενη μεγάλη ενημέρωση πριν λιγότερο από 1 μήνα, σίγουρα έχεις μερικά GB Windows.old φάκελο.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.864
Reaction score
20.350
Συμπλήρωμα/διόρθωση: Τουλάχιστον 15GB στο φάκελο Windows.old. Υπόψιν σου ότι εάν αφαιρέσεις τον εν λόγω φάκελο με το Disk Cleanup δεν θα μπορείς να κάνεις restore σε προηγούμενη έκδοση του λειτουργικού.
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
...Αποκαλύφθηκε επίσης ότι η χωρητικότητα της ενσωματωμένης microSD κάρτας των 32GB, η οποία φέρει τα τωρινά Windows 10, έκδοση 10240, είναι μικρή για να δεχτεί το νέο λειτουργικό της έκδοσης 1511....
Παναγιώτη δεν είναι SD card είναι eMMC....
Οφείλω μια φραστική διόρθωση στο προηγούμενο μήνυμά μου, αφού ο Γιώργος με επανέφερε "εις την τάξιν". Όντως ο "δίσκος συστήματος" δεν είναι κάρτα microSD, αλλά eMMC. Απλά, παρασύρθηκα από τα χαρακτηριστικά του, όπως τα παρέθεσα στο αρχικό μήνυμα.
-
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Καλημέρα σε όλους και συνεχίζω με τις εντυπώσεις και τα ζητηματάκια που αντιμετωπίζω μετά τις πρώτες δοκιμές χρήσης του εν λόγω Intel Stick.

Λοιπόν, καταρχάς με το θέμα της εγκατάστασης των ενημερώσεων (updates) και ειδικότερα με την ενημέρωση 1511 (αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση Windows 10), το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται, παρόλο που έχω δοκιμάσει όλες (όλες; - δεν είμαι σίγουρος) εναλλακτικές λύσεις. Συγκεκριμένα:
  • Ακολουθώντας τις οδηγίες του Γιώργου και αφού είχα δοκιμάσει καταρχήν να ελευθερώσω χώρο στο "δίσκο" μέσω του disk-cleanup, χωρίς όμως να σβήσω τα αρχεία Temporary Windows Installation Files, τα οποία περιείχαν και τα αρχεία του προηγούμενου λειτουργικού, ως backup για περίπτωση που ο χρήστης έπρεπε να επιστρέψει σε προηγούμενη κατάσταση, συνέδεσα ένα εξωτερικό USB stick και έτρεξα την επιλογή "Try to connect an external drive with at least 10 GB free space". Παρόλο που την επέλεξα, πήρα αρχικά ένα μήνυμα που έλεγε ότι χρειάζομαι τουλάχιστον 14.4 GB ελεύθερο χώρο στο "δίσκο" συστήματος, ανεξάρτητα από τον διαθέσιμο χώρο του εξωτερικού drive.
  • Στη συνέχεια δοκίμασα να ελευθερώσω περισσότερο χώρο στο "δίσκο", πάλι μέσω του disk-cleanup, σβήνοντας και τα αρχεία Temporary Windows Installation Files, τα οποία περιείχαν και τα αρχεία του προηγούμενου λειτουργικού. Έτσι όντως ελευθερώθηκε ο χώρος, ώστε να υπάρξουν τα ελάχιστα απαιτούμενα 14.4 GB και το κατέβασμα της ενημέρωσης ξεκίνησε πάλι να γίνεται κανονικά, αφού είχε εξαφανιστεί εκείνο το ενοχλητικό μήνυμα "Fix some issues".
  • Μετά το κατέβασμα της ενημέρωσης (που παίρνει αρκετή ώρα, υπόψιν), ανέμενα να ξεκινήσει η εγκατάσταση. Αμ δε! Ξαναπήρα πάλι αυτό το ενοχλητικό μήνυμα που έλεγε "We have to fix some issues" και σε έναν έλεγχο, είδα πάλι ότι η χωρητικότητα του "δίσκου" είχε μειωθεί σε σημείο να μην υπάρχουν τα ελάχιστα απαιτούμενα διαθέσιμα 14.4 GB. Όπως εγώ το καταλαβαίνω, μάλλον αυτό-καθεαυτό το κατέβασμα καταλαμβάνει ήδη κάποιο χώρο στο "δίσκο", ακόμα και πριν από την εγκατάσταση, με αποτέλεσμα να μειώνεται ο διαθέσιμος χώρος κάτω από το ελάχιστο κρίσιμο των 14.4 GB.
  • Και πάλι δεν λειτουργεί φυσικά η επιλογή του εξωτερικού drive.
  • Ξανατρέχοντας το disk cleanup, (που αφαίρεσε γύρω στα 100 MB αυτή τη φορά) και κάνοντας έναν επανέλεγχο στη χωρητικότητα του "δίσκου", είδα ότι ο διαθέσιμος ελεύθερος χώρος είναι τώρα γύρω στα 13.8 GB. Είδα ξανά ότι στα Temporary Files υπάρχει τμήμα τους που το ονομάζει "Previous version of Windows" με καταλαμβάνοντα χώρο στα 3.91 GB. Ακόμα, παρόλο που κάθε φορά σβήνω το τμήμα τους με γενικό όνομα (κι αυτό) "Temporary Files", μετά από κάθε επανεκκίνηση εξακολουθεί να περιέχει ένα σημαντικό χώρο, γύρω στα 270-280 MB (ανεξάρτητα αν τελικά αυτό επηρεάζει συνολικά τη διαδικασία ή όχι).
  • Edit: Συμπληρώνοντας την παραπάνω παράγραφο, νομίζω ότι, ακόμα κι αν σβήσω (πάλι) το τμήμα "Previous version of Windows", ώστε να ελευθερωθεί χώρος, θα επιστρέψω στην προηγούμενη κατάσταση, όπου πάλι θα μου επιτρέψει - προσωρινά - να κατεβάσω μεν την αναβάθμιση, αλλά μετά το κατέβασμα, θα έχει πάλι μειωθεί ο διαθέσιμος χώρος κάτω από τα 14.4 GB, και όταν θα ξεκινήσει η εγκατάσταση θα ξαναγυρίσω στα ίδια.
  • Επιπλέον, μπήκα στα εγκατεστημένα προγράμματα και ανακάλυψα ότι υπάρχουν προεγκατεστημένα τρία τουλάχιστον προγράμματα, που ενδεχομένως να μην τα χρειάζομαι και που καταλαμβάνουν ένα μη σημαντικό χώρο, γύρω στα 2.5 MB και τα τρία μαζί. Είναι κάποια προγράμματα της Cisco, τα Cisco EAP-FAST Module, Cisco LEAP Module και Cisco PEAP Module. Μάλιστα, διαβάζοντας στο φόρουμ υποστήριξης της Microsoft, είδα ότι σε πολλούς χρήστες αυτά εμφανίζονται προεγκατεστημένα και δίνονται και οδηγίες απεγκατάστασής τους εδώ. Αλλά, σε άλλο νήμα του ίδιου φόρουμ, εδώ, οι οδηγίες λένε να μην τα απεγκαταστήσεις. Τα υπόλοιπα εγκατεστημένα προγράμματα φρονώ ότι δεν πρέπει να πειραχτούν. Δείτε την παρακάτω εικόνα και πείτε μου αν χρειάζεται όντως να πειράξω κάτι:
intel_compute_stick_programs_2.jpg


Μετά από όλα αυτά, επικοινώνησα χθες το απόγευμα με την τεχνική υποστήριξη του ΠΛΑΙΣΙΟΥ, που παρέχει και την εγγύηση του προϊόντος, αλλά ο τεχνικός που μίλησα μου έλεγε μπαρούφες μάλλον, αφού του εξηγούσα ότι οι ενημερώσεις στα 10άρια έρχονται με αυτόματο τρόπο και δεν μπορεί ο χρήστης να τις παρακάμψει.

Εν τέλει, έχω σηκώσει τα χέρια για την εύρεση λύσης στο συγκεκριμένο ζήτημα.
-
 
Last edited:

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Αυτό που δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω, είναι να αντιγράψω ΟΛΟΚΛΗΡΟ το περιεχόμενο της κάρτας eMMC (δίσκος συστήματος) σε ένα εξωτερικό στικάκι USB, ώστε να μπορέσει να μπουτάρει ο υπολογιστής από αυτό και να δεχτεί έτσι την αναβάθμιση.

Ίσως αυτό να μην είναι εφικτό, βέβαια, αφού αυτή (η κάρτα eMMC) είναι κολλημένη εσωτερικά πάνω στις επαφές του stick.

Αλλά είναι μια σκέψη, την οποία κάνω και σκέφτομαι κάθε δυνατή λύση με βάση αυτό το σκεπτικό. Π.χ. το "σώσιμο" (αντιγραφή ουσιαστικά) σε ένα Server.
-
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Αυτό που δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω, είναι να αντιγράψω ΟΛΟΚΛΗΡΟ το περιεχόμενο της κάρτας eMMC (δίσκος συστήματος) σε ένα εξωτερικό στικάκι USB, ώστε να μπορέσει να μπουτάρει ο υπολογιστής από αυτό και να δεχτεί έτσι την αναβάθμιση......
Βρήκα αυτές τις οδηγίες.

Γίνεται δουλειά;
-
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
σε command prompt(run as administrator) εκτέλεσε την εντολή
powercfg/h off
για να απενεργοποιήσεις το hibernate
κάνε restart, άνοιξε τον Windows Explorer και σβήσε το αρχείο hiberfil.sys από τον δίσκο συστήματος αν έχει μείνει.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Το τελευταίο update (1511/build 1586) θεωρείται μεγάλο και κρατάει αντίγραφο των προηγούμενων 10 ως "previous version of windows". Μπορεί αυτός να είναι και ο λόγος που το βλέπεις συνέχεια να αποκτάει μέγεθος.
Κατα τα άλλα, μια εύκολη (?) λύση είναι πάντα η καθαρή εγκατάσταση από USB.
Πριν από αυτό θα σου πρότεινα σε γραμμή εντολών διαχειριστή και ένα:
Code:
sfc /scannow
και εάν βρεις βλάβη που δεν διορθώνεται και ένα
Code:
dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Το τελευταίο update (1511/build 1586) θεωρείται μεγάλο και κρατάει αντίγραφο των προηγούμενων 10 ως "previous version of windows". Μπορεί αυτός να είναι και ο λόγος που το βλέπεις συνέχεια να αποκτάει μέγεθος.....
Με την αμέριστη βοήθεια του Γιώργου μας (αυτό το παιδί θα το παντρευόμουν, αν ήμουν νεότερος - και γυναίκα βέβαια, μη βάζετε πονηρές σκέψεις :p), κατάφερα πάλι να επαναφέρω το Stick σε κατάσταση να δεχτεί το Update. Όλα καλά, κατέβηκε το update, ξεκίνησε η εγκατάσταση, κι εκεί στο 77% πάγωσε πάλι!

Αφού του ξανάκανα restore, το παράτησα κι έστειλα ένα σχετικό χ@στήριο στην Intel. Σήμερα πήρα την απάντησή τους, που μου λέει να μην προσπαθήσω ξανά να εγκαταστήσω το νέο upgrade, μέχρι να βρούνε λύση. Μου λένε επίσης ότι αν θεωρώ ότι είναι προβληματικό, μπορώ να το επιστρέψω, αφού δεν έχει παρέλθει το διάστημα των 30 ημερών (ερωτώ: ισχύει κάτι τέτοιο?). Επίσης με παραπέμπουν σε ένα νήμα που έχει δημιουργηθεί γι αυτό το λόγο στο site του forum της Microsoft, όπου πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα, αν και για διαφορετικό λόγο (έχουν βάλει SD card, και δημιουργεί θέματα).

Ιδού το γράμμα της Intel:

Dear Mr. Melas,

Thank you for contacting Intel® customer support, and we are sorry that you are facing problems with your Intel® STCK1A32WFCL product, and we will try to find an adequate solution for you.

In relation to the information that you provided us, we strongly recommend that you 'do not,' proceed with the Windows 10 1511 (Build 10586) for the time being as this will cause additional problems with your Compute Stick.

For more information, please refer the following link below:

http://answers.microsoft.com/en-us/...e/edb78d57-f27e-492e-b5ae-858549d799f7?auth=1

In addition, since the Compute Stick was purchased on the 28.11.2015, which is in the 30 day
period of purchase, you do have the option to obtain a replacement Compute Stick from your
reseller/distributor if you wish.

We do hope that you will be able to find a solution to your issue but should you have any further
questions. please do not hesitate to contact us.

Thank you.
--------------------------------
Intel Customer Support
Kohe


Εγώ πήγα στο φόρουμ της Microsoft και δημοσίευσα κι εκεί το πρόβλημα σε ένα ποστάρισμα, να δω τί θα απαντήσουν κι αυτοί. Μπορείτε να το δείτε στο παρακάτω link, στη σελίδα 33 του νήματος (γράφω ως PanagiotisMelas):

http://answers.microsoft.com/en-us/...8549d799f7?page=33&tm=1449161445856#LastReply

Από κει και πέρα, σκέφτομαι σοβαρά να το επιστρέψω, εφ' όσον έχω το δικαίωμα, για να αντικατασταθεί με ένα άλλο, ελπίζοντας ότι αυτό δεν θα έχει το ίδιο πρόβλημα (μάλλον πρέπει να του έχουν βάλει το νεότερο version για να μην το έχει, λέω).

Τί λέτε;
-
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263
Και το ρωτάς; Επιστροφή φυσικά, αφού έτσι δεν σου προσφέρει και κάτι.

Αλλά από συνδυασμό Microsoft και Intel μαζί, τι περίμενες; :D

 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.064
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top