Ηλεκτρονικό τσιγάρο



Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
τωρα Γιωργο ;



ποιο σας αρεσει βρε να μπει στα profile ?
.....εγω προτιμω το πανω...

αν εχετε να προτεινετε κατι θελει 128χ32 :)


SYRMATA. 2.jpg
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.443
Κώστα, η λίστα είναι σαν τα αυτοκόλλητα που βάζουν στο πλάι του αυτοκινήτου οι κάγκουρες. :roflmao:




 







Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ηρθαν οπως οι LG(μισογεματες)..........μπηκαν γα γεμισμα και θα τσεκαριστουν...

20151128_180948[1].jpg


λοιπον ....
...η αντισταση που κλειδωνεται στα μοντακια σας(για τους ψειρες) ειναι κατα 0.002 εκτος μινιμουμ..:D

η φωτο δειχνει ατμοποιητη κουμπωμενο στο mod χωρις πατημα ωστε να δεις τι αντισταση εχεις...;)

και cold ohms ειναι με το πρωτο πατημα...:)


rew coil.jpg



θα γινουν καποια τεστακια σε συρματα ni200 και μπαμπακια ετσι για ναχουμε να λεμε ......

κατεβασα TFR curve και παιζω 6 σπειρες με 0.45mm στα 0.031Ω
....η καμπυλη που βλεπετε πισω απο το μικρο παραθυρο ειναι προσβασιμη χειροκινητα να κανεις παιχνιδια..:dance:
 
Last edited:

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
μπαμπακι :p και απο τα καλυτερα ως τωρα που με την μια παιρνεις σωστη γευση αυτο..
....αλλα πανακριβο 12.50 ευρω... συν του οτι πρεπει να ασχοληθεις με αραιωμα να το φερεις εκει που θες..

θα ακολουθησει και τεστακι δυνατο :D με 2 x kayfun V4 και Five Pawns

dragon.jpg


και τωρα wismec reuleaux dna200
....σχετικα με την αποφορτιση των μπαταριων το dna 200 σου δινει την δυνατοτητα να εχεις μια καλη αποψη ποτε τελειωνουν οι μπαταριες με πολυ απλο τροπο......
.... αν θες μεγαλυτερη ακριβεια κανεις τεστακι ανα μηνα βλεπεις την αποδοση παιρνας την καμπυλη την κοτσαρεις στο modακι και εχεις μεγαλη ακριβεια στην αποφορτιση οπως και σε αυτο που βλεπεις στην οθονη σου στο modακι
.......Το τεστακι για τους τελειομανεις..:D

εδω εγω εβαλα τις τρεις sony VTC5 δηλωσα τα mah και εβγαλε ωρες :p
...του οποιου σημαινει με 25-30watt περιπου εχεις κοντα 28 ωρες ατμισμα.
και φυσικα δηλωνεις που να κοβει ....εγω το εχω βαλει 3.2V το οποιο μπορεις να πας ως 2.8V αλλα δεν αξιζει για την ζωη της μπαταριας....

οποτε να ξερετε οτι ολα τα αλλα mod δειχνουν κοκουρουκου και η καμπυλη αποφορτισης ειναι μια στο περιπου δλδ ενας μεσος ορος ..:)

sony vtc5.jpg


φυσικα εβαλα και σε ενα profile τι παιζω ετσι για να δω πως δειχνει :D
....θα μπουν τα καταλληλα συρματακια στην ωρα τους..:)

0.031.jpg
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.384
Reaction score
93.947
Φοβερό μοντάκι, φοβερός Κεφάλας! :thumbsup:
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.384
Reaction score
93.947
...ισχύει εδώ και πολλά χρόνια; :p
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
εχει πολλες δυνατοτητες + τα :gamer:αν κανεις κεφι

.....απο συρμτατα μπορεις να βαλεις οτι θελεις φτανει να εχει βγει η καμπυλη του....και φυσικα εχεις την δυνατοτητα να κρατας σε καλη κατασταση το chip dna 200 ωστε να ατμιζεις με μεγαλη ακριβεια σε TC mode με το τεστ thermal που κανεις...ακομα δεν το εχω κανει μιας και θελει κανα 3ωρο και δεν το εχω ψαξει ακομα..!(δεν ξερω και γαλλικα παναθεμαμε :D)
.....και νομιζω οτι χρειαζεται να το κανεις ανα εποχη..;)

παντως ετσι οπως ειναι και με το ατμισμα που κανω και τα watt που παιζω δεν εχει ανεβει πανω απο 90 F η θερμοκρασια στο chip

και φυσικα δεν λειπει το οριο watt που θελεις να παιζει το mod για τυχον λαθος και γενικα και ανα profile ...

thermal.jpg
 
Last edited:

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
και ενα συρματακι που δοκιμασα πριν λιγο που παιζει σε vw και tc ..το SS 317 L σε 27 AWG(0.36mm)
..δειχνει καλο ..

το dna 200 δινει ρεστα μιας και η καμπυλη του SS ειναι αρκετα επιπεδη σε σχεση με ni200 και ειναι πιο δυσκολο πρακτικα να κρατησει σωστο επιπεδο "θερμοκρασιας"
Αποτι ειδα live τα παει υπεροχα...

ss 317 L.jpg
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
SS 317 L
...θελει καποιες διορθωσεις στην καμπυλη του αυτο που πηρα αλλα οκ καλο δειχνει και με την καμπυλη που κατεβασα.

SS  317 L.jpg


εφτιαξα και μια σπεσιαλ στον velocity για 100+watt με 60αρι kanthal και drago cotton να δω πως τα παει ....
....να τραβηξω ; :roflmao:

σπεσιαλ κατασταση στα 110 watt ...


1.jpg 2.jpg 3.jpg
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.056
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top