Yamaha Aventage



Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Όμορφο το σύστημά σου Κώστα.
Βλέπω τελικούς ή κάνω λάθος?
Επίσης έχεις pro ή όλα τα διαχειρίζεται ο yamaha?
Εδω είσαι!
Ολα παίζουν με τελικους εκτός απο τα front presence.

Για μουσική άφησα τον παθητικό μου με την asus Xonar.
Δεν υπάρχει σύγκριση.....


12118963_10207803850603810_7703458877017115299_n.jpg


Ο παθητικός φαίνεται επάνω στον parasound.
 

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Την τηλεόραση την ίσιωσα!!!!

Λοιπόν εμένα στο flat μου αρέσει πάρα πολύ και το μόνο που πείραξα σε manual mode είναι τα 30-50Hz μπροστά που τα είχε φτάσει στα -8db.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.992
Πολύ ωραία.

Οπότε καλά έκανες και τον ρύθμισες έτσι.... Ούτως ή άλλως το home cinema θέλει και πρέπει να εντυπωσιάζει!
 

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι που πιάνω τον εαυτό μου να βλέπει ταινίες σε σχετικά αυξημένη ένταση χωρίς να με κουράζει στο ελάχιστο.

Απο τα δυο monitor που βλέπετε στο πάτωμα άκουγα το 99% των ταινιών μου.
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
οι διαφορες των 2050 κ 3050 περα απο τα καναλια και τα βατ τους ποιες ειναι?

νομιζω αυτες...αν κανω λαθος πειτε μου

ESS SABRE32 Ultra DAC (for main 7 channels)

CINEMA DSP HD3 για το μεγαλο

κατα ποσο αυτα τα 2 ουσιαστικα ειναι σε θεση να τον κανουν καλυτερο κ να αξιζει τα παραπανω ευρω που ζηταει?

 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.992
Επειδή έχω αρκετή εμπειρία στα προϊόντα της yamaha, θεωρώ ότι το κάθε λεπτό στο επί πλέον κόστος ανάμεσα στα προϊόντα της αντιστοιχεί σε επί πλέον ποιότητα.

Έτσι είναι σίγουρο ότι το επί πλέον κόστος μεταξύ των δύο παραπάνω μηχανημάτων, αν υπάρχει βέβαια η οικονομική δυνατότητα, αξίζει να το επενδύσουμε. Χονδρικά, υπερέχει σε τροφοδοσία αλλά και στο θέμα της ποιότητας στον ήχο:

''DAC

Yamaha is using it’s ESS Technology 192 kHz/32 bit ES9006 DAC which is supposed to produce a 124 dB dynamic range, with low distortion and noise level. High-quality ESS ES9006 DACs power the presence channels.''

Επί πλέον είμαι σίγουρος ότι θα υπάρχουν και άλλες πολλές - μικρο βελτιώσεις σε διαφόρους τομείς, που δεν φαίνονται σε μια πρόχειρη σύγκριση των δυνατοτήτων των ενισχυτών.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Με τον Α-2030 είχα ένα θέμα με το δίκτυο, όταν συνδεόταν στο δίκτυο γινόνταν όλα putain, πέρασα ένα update που βγήκε το σεπτέμβριο και φαίνεται ότι το πρόβλημα λύθηκε.
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Οχι. Εμενα τα Pattern 1 & 2 εμειναν οπως ήταν. Εκανα την αναβαθμιση πριν 2-3 βδομάδες
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Εχει δοκιμάσει κανείς Infrared External Sensor? ή ξέρει με σιγουριά να δώσει κάποιο λινκ για κάτι τέτοιο;
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Που θα σου φανεί χρήσιμο?
Δεν είμαι πρόσωπο με τον ενισχυτή με αποτέλεσμα να σημαδεύω προς τον ενισχυτή με το τηλεκοντρόλ...υπό κάποιες "συνθήκες σπιτιού" το σημάδι γίνεται δύσκολο λόγω κάποιων εμποδίων, με ένα τέτοιο μαραφέτι θα ήμουν ΟΚ με λίγα χρήματα από ότι καταλαβαίνω. Αλλά δεν βρίσκω με σιγουριά ποιο είναι το κατάλληλο που πρέπει να πάρω.
 

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Δεν είμαι πρόσωπο με τον ενισχυτή με αποτέλεσμα να σημαδεύω προς τον ενισχυτή με το τηλεκοντρόλ...υπό κάποιες "συνθήκες σπιτιού" το σημάδι γίνεται δύσκολο λόγω κάποιων εμποδίων, με ένα τέτοιο μαραφέτι θα ήμουν ΟΚ με λίγα χρήματα από ότι καταλαβαίνω. Αλλά δεν βρίσκω με σιγουριά ποιο είναι το κατάλληλο που πρέπει να πάρω.
Εγώ που τον εχω πρόσωπο πάντως ούτε ξέρω που είναι το κοντρολ!
Μόνιμα με το κινητό και το ταμπλετ τον χρησιμοποιώ!
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Απο το κοντρολ μπορείς να ελέγχεις και αλλες συσκευές και το χρησιμοποιούν και αλλοι.

Καποιους σενσορες που βρισκω με καλώδιο και βυσμα στην ακρη παρατηρω οτι αλλα εχουν στερεοφωνικό και αλλα μονοφωνικο βύσμα, ποιο να ειναι αραγε το σωστό;
:idk:
 





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.110
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top