SOS!μεταφορα εικονας ηχου σε δευτερη TV

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Καλησπερα. Για 15 μετρα εμενα μου προτειναν rf modulator. Δυστυχως δε γινεται να συνδεσω καλωδιο απο μια τηλεοραση στην αλλη, τα ασυρματα μου ειπαν εχουν παρεμβολες να μη το ρισκαρω, οποτε παω στη λυση rf modulator? κανα 30-50 ευρω περιπου? εννοειται θα βλεπουμε και οι δυο με τον αδερφο μου το ιδιο
 




panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
παιδιά οι ραδιοσυχνότητες αν συναντούν εμπόδια και ειδικά μεταλλικά αντικείμενα, έχουν σοβαρά θέματα. Σε κάθε περίπτωση όλοι αυτοί οι αναμεταδότες λένε ότι πάνε μέχρι 100 μέτρα σε ανοικτό χώρο και 50 περίπου μέτρα σε κλειστό.
Δεν μπορώ να ξέρω εγώ την κατασκευή του χώρου σας. Η καλύτερη λύση είναι η δοκιμή... Δεν υπάρχει κάτι άλλο.
Η άλλη ερώτηση που αφορά το καλώδιο VGA? Τι ακριβός εννοείς? Το Novago είναι δικτυακή αναμετάδοση της Nova μέσω IP , είτε καλωδιακά είτε ασύρματα. Εσύ τι ακριβώς θέλεις να πετύχεις με το καλώδιο VGA?
 

Μηνύματα
363
Reaction score
47
Φίλε ρώτησα κάποιους τεχνικούς αν θα μπορέσω με Hd modulator να πιάσω τη Nova στον υπολογιστή και κανείς δεν ήξερε σίγουρα.
Αν εχεις τηλεοπτικό δέκτη στον υπολογιστή τοτε ναι, αλλιώς οχι (το modulator μετατρέπει το video σε τηλεοπτικό RF σημα)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.307
Μηνύματα
2.858.044
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top