X Files(2016)

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Ειδα χθες το πρωτο επεισοδιο της νεας/παλαιας σειρας.
Δεν λεω, η εικονα απιστευτη.
Τα σπεσιαλ εφε το ιδιο.
Απο εκει και περα ομως....
Καπου εχει καταντησει απιστευτα κουραστικη η επαναληψη των κλισε της σειρας και οσο φανατικος και εαν ειναι καποιος ας μην μου ειπε πως δεν εσκισε χασεδες απο τα νευρα του ακουγοντας αυτη την μονοτονη φωνη του Μωλντερ να υποστηριζει θεωριες συνωμοσίας με το γνωστο, και βαρετο, "η αληθεια ειναι καπου εκει εξω". Στον αντιποδα βεβαια η γηρασμενη Σκαλλυ να αμφισβητει.
Deja vu
Υποθετω πως η Ωραια Κοιμωμενη του Disney θα ειχε περισσοτερες εκπληξεις να μου προσφερει.
Για πειτε και εσεις....
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Δεν το είδα....και δεν ξέρω αν θα το δω....
Ο βασικός λόγος που εγκατέλειψα και την 1η βερσιόν της σειράς ήταν αυτός ακριβώς που περιγράφεις.
 

Μηνύματα
82
Reaction score
76
Εγώ έχω σκοπό να το ξεκινήσω μόλις τραβήξει λίγο ακόμα μιας και το παλιό μου άρεσε.. Βέβαια αυτός ο Μώλντερ με ξενέρωσε λίγο που έκανε σεξ με όλο το L. A. (όχι το Lekanopedio Attikis, το άλλο στο USA). 3,9 εκατομμύρια κόσμος έτσι? Λαός όχι αστεία!
Με το ζόρι έπεισα και τη σύζυγο (που το παλιό δεν της άρεσε και άρα δεν ξεκινάμε καλά) επειδή ο ψυχαγωγικός χρόνος είναι περιορισμένος και πολύτιμος οπότε εάν όντως δεν αξίζει, βλέπω την παντόφλα να έρχεται..
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Λίγο πιο κάτω από τα παλιά! τα οποία έχω όλες τις σεζόν, και τις βλέπω πάντα ευχάριστα!
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.729
Reaction score
83.485
Τα παλιά τα έβλεπα χωρίς να είμαι φανατικός. Δεν άρχισα ακόμη τη νέα σεζόν. Όπως είπε και ο Ανδρέας, αυτή η συνωμοσιολογία με τον σπας@ρχίδη Μόλντερ που δεν ησυχάζει με τίποτα, ξεφεύγει από το ανάλαφρο στιλ που θα έπρεπε να έχει μία σειρά με τέτοια θεματολογία.
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Μας δείχνει την μία πλευρά των παλιών, που ασχολιόταν με τους εξωγήινους, υπήρχε και η ''άλλη'' πλευρά, αυτή των τεράτων, που ήταν πολύ καλή κατά την γνώμη μου! μάλλον τώρα θα αποδομήσουν, όσα κυνηγούσε ο Μώλντερ σχετικά με τους εξωγήινους, και θα του πουν ότι όλα, τα έκανε μια μυστική οργάνωση, η οποία βέβαια είχε υπονοηθεί και στα παλιά!!!
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.729
Reaction score
83.485
Δεν διαφωνώ σε αυτό. Για την υπερβολική σοβαρότητα και τον κουλτουριάρικο προβληματισμό στο θέμα συνωμοσίας έγραψα. Είναι κατά τη γνώμη μου τραβηγμένο.
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.628
Reaction score
94.570
Ναι, με 10 υποψηφιότητες για Όσκαρ. :whistling:
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.729
Reaction score
83.485
Είδα το πρώτο επεισόδιο και μου έμειναν τρία πράγματα: 1ον, η Gillian Anderson με τη βοήθεια της ηλικίας και των μπότοξ έγινε πιο θηλυκή. 2ον, Ο Duchovny μετά από 14 χρόνια δεν ξέχασε καθόλου τη ξινίλα του Μόλντερ. Και 3ον, η συνωμοσία χτύπησε κόκκινα.

6 επεισόδια είναι, θα τα δω.
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Και με το δεύτερο επεισόδιο, πήρα μια γεύση CSI, με τίποτα ακόμα δεν θυμίζουν X-Files!!!
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.729
Reaction score
83.485
Το τρίτο επεισόδιο δεν μου άρεσε καθόλου. Ήταν όμως αυτό που θέλουν οι οπαδοί της σειράς. Έτσι τουλάχιστον διάβασα.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Το πρωτο ηταν υποσχομενο αλλα με κουρασμενο το πρωταγωνιστικο ντουετο , το δευτερο ανεκτο , το τριτο μια παρωδια .
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.869
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top