Netflix app σε Panasonic ST50



Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Τελικα με factory reset και την αλλαγη της χωρας σε Γερμανία εμφανιζετε το netflix (ίσως δουλευει και για άλλες χωρες που ειχαν Netflix εδω και χρόνια)

το θεμα που προκυπτει μετα το factory reset και την αλλαγη χωρας σε Γερμανια ειναι οτι δεν βρισκει τα ελληνικα καναλια.

υπαρχει καποια λυση για αυτο;
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Τελικα με factory reset και την αλλαγη της χωρας σε Γερμανία εμφανιζετε το netflix (ίσως δουλευει και για άλλες χωρες που ειχαν Netflix εδω και χρόνια)

το θεμα που προκυπτει μετα το factory reset και την αλλαγη χωρας σε Γερμανια ειναι οτι δεν βρισκει τα ελληνικα καναλια.

τελικα ολα οκ, εκανα ξανα reset factory, εβαλα OSD language ΕΛΛΗΝΙΚΑ, χωρα ΓΕΡΜΑΝΙΑ, μετα εκανα automatic scan για τα καναλια και τα βρηκε.. wifi set up, και μετα στο viera connect βρηκα το netflix app οπου εβαλα απλα το username και password.

well done.

τωρα μενει να δοκιμασω και κανα smartdns για να εχω τον αμερικανικο καταλογο του netflix
 
Last edited:

Μηνύματα
681
Reaction score
255
Ε ρε π@υστη μου....μεχρι και τη τηλεοραση πρεπει να την κανεις γερμανικια.........:headbang:Ενδιαφερον κατα τ' αλλα, θα το δοκιμασω στην VT 60 μου......
 

Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.301
ΑΠ ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΠΑΝΑΣΟΝΙΚ ΒΑΖΕΙΣ ΧΩΡΑ ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΣ ΤΗΝ

ΓΛΩΣΣΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.
 

Μηνύματα
681
Reaction score
255
Στην δικη μου VT 60, με χωρα γερμανια δεν το εμφανισε, αλλα με χωρα ολλανδια ( γλωσσα ελληνικα ), το εμφανισε κανονικα.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.767
Στην δικη μου VT 60, με χωρα γερμανια δεν το εμφανισε, αλλα με χωρα ολλανδια ( γλωσσα ελληνικα ), το εμφανισε κανονικα.
Πως είναι δυνατόν; Κι εγώ την vt60 έχω. Έβαλα χώρα Γερμανία και γλώσσα Ελληνικά. Το Netflix εμφανίστηκε κανονικά. Μάλιστα μου δουλεύει άριστα το VPN κι έχω πολλά παραπάνω προγράμματα.
 

Μηνύματα
681
Reaction score
255
Πως είναι δυνατόν; Κι εγώ την vt60 έχω. Έβαλα χώρα Γερμανία και γλώσσα Ελληνικά. Το Netflix εμφανίστηκε κανονικά. Μάλιστα μου δουλεύει άριστα το VPN κι έχω πολλά παραπάνω προγράμματα.
Σε ποια πολη μενεις ? εχεις περασει το τελευταιο firmware ?
[DOUBLEPOST=1455664174][/DOUBLEPOST]εγω ειμαι Θεσσαλονικη, χθες εκανα τις δοκιμες, με γερμανια, παπαρια μαριτσα, με ολλανδια εμφανισε κανονικα το NETFLIX, με αλλες χωρες δεν δοκιμασα.....
 
Last edited:


Μηνύματα
7
Reaction score
1
Από σήμερα και το ελληνικό market της Panasonic,έχει την εφαρμογή Netflix.Μου το εμφάνισε εγκατεστημένο στην ΕΤ60
 

Μηνύματα
10.413
Reaction score
4.859
Ε ρε π@υστη μου....μεχρι και τη τηλεοραση πρεπει να την κανεις γερμανικια.........:headbang:Ενδιαφερον κατα τ' αλλα, θα το δοκιμασω στην VT 60 μου......
Αυτό ισχύει μόνιμα στις Πανασονικ, απο το 2009 αναγκάστηκε να βαλει χώρα Γερμανία φίλος στην Θεσσαλονίκη για να φορτώσει τα ψηφιακά, το ίδιο κι εγω όταν ήρθαν και στα μέρη μου
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Καλησπέρα!
Ξεθάβω λίγο το thread, γιατί ψάχνω κι εγώ το app στη δική μου TX-P42UT30E
Είναι μοντέλο του 2011, αλλά δεν μπόρεσα να βρω αν τελικά υποστηρίζεται ή οχι. Έκανα τη δοκιμή για factory reset κι επιλογή χώρας (δοκίμασα και Γερμανία και Ολλανδία), αλλά Netflix δεν εμφανίστηκε..
Δοκίμασα να ρυθμίσω κι Ολλανδικό DNS, αλλά τα ίδια.
Το έχει ψαξει κανείς παραπάνω; Υπάρχει κανείς άλλος τρόπος να δοκιμάσω;

Σας ευχαριστώ!
Γιώργος
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.076
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top