Αγορά βιντεοπροβολέα άμεσα διότι ο sony vw40 δεν επισκευάζεται

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.345
Reaction score
30.724
350 + κανα 250 λαμπα = 600 , νομιζω οτι θα επαιρνα 9200 epson μεταχειρισμενο .......
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Ξεχνάς όμως ότι με 600 η 800 η 1000 ευρώ δεν παίρνεις 9200 μτχ ...
Άντε επσον 9000 με το ζόρι και αν ...
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Ουσιαστικά μιλάμε για μια διαφορά της τάξης των 450 Ευρώ (καινούργιου στα 1000-200 με πώληση του παλιου για ανταλλακτικά VS επισκευήςτου παλιού).
Αν μπορείς να τα διαθέσεις θα πρότεινα να πας στον καινούργιο μιας και μιλάμε για φρέσκια εγγύηση και λιγότερες πιθανότητες για ένα νέο πρόβλημα από μηχάνημα 7ετίας.....αν μπορείς να τα διαθέσεις πάντα....Αν όχι φτιάξε αυτό που έχεις και καθάρισες.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.345
Reaction score
30.724
Νομιζω οτι ειχε πει οτι μπορει να δωσει 1000 ,με τα 200 η υπερβαση του προυπολογισμου:)
ειναι 300 περιπου ευρω για σχεδον καινουργιο 9200 απο αγγελιες!:thumbsup:
 



Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και κύρια για την σύσταση του Τεχνικού.
Τελικά θα τον επισκευάσω και ελπίζω να μην ξαναβγάλει πρόβλημα.
o τεχνικος ειδε τα πολωτικα του φιλτρα ? σε τι κατασταση σου ειπε οτι ειναι ?
Προσεχε γιατι τα παλαιοτερα μοντελα εχουν παρουσιασει θεματα με προωρη γυρανση πολωτικων .
Καλη τυχη θα την χρειαστεις
 


Μηνύματα
104
Reaction score
11
o τεχνικος ειδε τα πολωτικα του φιλτρα ? σε τι κατασταση σου ειπε οτι ειναι ?
Προσεχε γιατι τα παλαιοτερα μοντελα εχουν παρουσιασει θεματα με προωρη γυρανση πολωτικων .
Καλη τυχη θα την χρειαστεις

Ευχαριστώ για την συμβουλή. Θα τον ρωτήσω όταν το βρω στο τηλέφωνο. Τον παίρνω στο κινητό αλλά είναι κλειστό. Ελπίζω να μην εξαφανιστεί διότι του πήγα το τηλεκοντρόλ και το manual. Τελικά με το δικό σου μεταχειρισμένο benqw που ζαχάρωνα τον πούλησες ή το μετάνιωσες και απέσυρες την αγγελία. Δεν έχω βρει άλλον ισάξιο και μέτρησε και αυτό στην απόφασή μου για επισκευή.
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
P
Ευχαριστώ για την συμβουλή. Θα τον ρωτήσω όταν το βρω στο τηλέφωνο. Τον παίρνω στο κινητό αλλά είναι κλειστό. Ελπίζω να μην εξαφανιστεί διότι του πήγα το τηλεκοντρόλ και το manual. Τελικά με το δικό σου μεταχειρισμένο benqw που ζαχάρωνα τον πούλησες ή το μετάνιωσες και απέσυρες την αγγελία. Δεν έχω βρει άλλον ισάξιο και μέτρησε και αυτό στην απόφασή μου για επισκευή.
Εγω δεν τον γνωριζω τον ανθρωπο γιατι να εξαφανιστει ?
Απ οσο γνωριζω η Sony εστελνε ολα τα προβολακια στην Αγγλια για επισκευη
Τον πουλησα
 

Μηνύματα
104
Reaction score
11
P


Εγω δεν τον γνωριζω τον ανθρωπο γιατι να εξαφανιστει ?
Απ οσο γνωριζω η Sony εστελνε ολα τα προβολακια στην Αγγλια για επισκευη
Τον πουλησα
Με παρεξήγησες δεν είπα ότι τον ξέρεις. Απλά αφού του άφησα το τηλεκοντρόλ και manual δεν τον ξαναβρήκα στο τηλέφωνο. Προφανώς σύμπτωση είναι αφού έχω καλές συστάσεις για τη δουλειά του από το φόρουμ.
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Με παρεξήγησες δεν είπα ότι τον ξέρεις. Απλά αφού του άφησα το τηλεκοντρόλ και manual δεν τον ξαναβρήκα στο τηλέφωνο. Προφανώς σύμπτωση είναι αφού έχω καλές συστάσεις για τη δουλειά του από το φόρουμ.
Μηπως κανεις λαθος με το επωνυμο ? Σε ποια περιοχη πηγες ?
 

Μηνύματα
104
Reaction score
11
Μηπως κανεις λαθος με το επωνυμο ? Σε ποια περιοχη πηγες ?
Μηπως κανεις λαθος με το επωνυμο ? Σε ποια περιοχη πηγες ?
Αρχικά τον είχα πάει στον Τσώλα (Φιλαδέλφεια) ο οποίος μου είπε ότι δεν επισκευάζεται η πλακέτα. Τώρα τον πήγα στο Γαβαλά (Αχαρνές - Ολυμπιακό Χωριό)
 

Μηνύματα
104
Reaction score
11
H Επισκευή ολοκληρώθηκε και όλα Οκ. Έχω την αίσθηση μάλιστα ότι η εικόνα είναι βελτιωμένη, παρότι ο τεχνικός δεν άλλαξε ρυθμίσεις. Ελπίζω να μη βγάλει άλλο πρόβλημα στο μέλλον. Η λάμπα τελικά έχει 1300 ώρες σε low λειτουργία. Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και ειδικότερα τον Δημήτρη Α για την σύσταση του τεχνικού.
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
H Επισκευή ολοκληρώθηκε και όλα Οκ. Έχω την αίσθηση μάλιστα ότι η εικόνα είναι βελτιωμένη, παρότι ο τεχνικός δεν άλλαξε ρυθμίσεις. Ελπίζω να μη βγάλει άλλο πρόβλημα στο μέλλον. Η λάμπα τελικά έχει 1300 ώρες σε low λειτουργία. Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και ειδικότερα τον Δημήτρη Α για την σύσταση του τεχνικού.
φιλε μου χαίρομαι που επισκευάστηκε ο προβολέας σου.Καλες θεάσεις σου εύχομαι.
 

Μηνύματα
104
Reaction score
11
Έριξα μία ματιά για Λάμπα και βρίσκω 300€ από Ελλάδα αλλά από εξωτερικό τιμές από 30$ ως και 300$, είναι δυνατό τόση διαφορά ! ή κάτι δε βλέπω καλά. Mε 30$ και άλλα τόσα μεταφορικά μήπως να πάρω μία νέα και την παλιά να την έχω ρεζέρβα. Με 40$ έχει στο amazon & ebay.


https://www.google.gr/?gws_rd=ssl#q=sony+replacement+lamp+lmp-h200

http://www.ebay.com/p/Sony-LMP-H200-Lamp/111297879

http://www.amazon.com/LMP-H200-VPL-..._UL160_SR160,160_&refRID=1K99BNARW90MMVW6VGYJ
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Έριξα μία ματιά για Λάμπα και βρίσκω 300€ από Ελλάδα αλλά από εξωτερικό τιμές από 30$ ως και 300$, είναι δυνατό τόση διαφορά ! ή κάτι δε βλέπω καλά. Mε 30$ και άλλα τόσα μεταφορικά μήπως να πάρω μία νέα και την παλιά να την έχω ρεζέρβα. Με 40$ έχει στο amazon & ebay.


https://www.google.gr/?gws_rd=ssl#q=sony+replacement+lamp+lmp-h200

http://www.ebay.com/p/Sony-LMP-H200-Lamp/111297879

http://www.amazon.com/LMP-H200-VPL-VW40-VPL-VW50-VPL-VW60-Projectors/dp/B00GMV59DO/ref=pd_sim_229_2?ie=UTF8&dpID=4188nscalBL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160,160_&refRID=1K99BNARW90MMVW6VGYJ
οι πολύ φτηνες είναι κινέζικες.Εχει γινει ολόκληρη συζήτηση παλιά εδώ για τις Κινέζικες.Προσωπικα εχω παρει δυο φορες Κινεζικη και μου βγήκαν μια χαρά,ακομα δουλεύουν.Αλλοι τις θεωρουν απαράδεκτη επιλογή.Δικόσου ειναι το ρίσκο.Το φασμα φωτός σίγουρα θα διαφερει παντως και θα θελει παλι ρύθμιση ο προβολέας οποια λάμπα και να παρεις.
Το μαγαζι αλφαλαμπες δεν το γνωρίζω ,αλλα λενε ότι πουλανε γνησια λάμπα σε πολύ καλή τιμη.Ισως καποιος εχει αγοράσει απαυτους να μας πει.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.473
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top