Από το πουθενά....

Μηνύματα
23
Reaction score
11
Περασα και είδα τα μηχανήματα.
Πρόκειται για ενα πικαπ Sanyo TP 1024 του οποίου η κεφαλή κρέμεται και δεν έχει βελόνα.(...)
Το ΙΔΙΟ ακριβώς πικάπ έχει ο πατέρας μου, σε πλήρη λειτουργική και άριστη κατάσταση. Επειδή δε το έχω ακούσει σε καλό ενισχυτή, δε μπορώ να φέρω άποψη. Πάντως από το λίγο που το έχω δουλέψει είναι ένα ποιοτικό μηχάνημα. Να τη χαίρεσαι τη νέα σου συλλογή! :)
 

Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.085
με τίποτα τρεχούμενο νερό...πάνε οι δίσκοι,πάρε ένα knosti
ρεχούμενο νερό, υγρό σαπούνι (από αυτά που υποθέτω χρησιμοποιείτε για τον Σταύρο ή κάποιο άλλο ήπιο), σφουγγαράκι, πανάκι με μικροϊνες
[DOUBLEPOST=1455050443][/DOUBLEPOST]Και μη φοβηθείς τις ετικέτες, δεν παθαίνουν τίποτα. Συνήθως.
Κοίτα και στο you tube. Έχει πολλές ιδέες καθαρισμού.
 

Μηνύματα
564
Reaction score
592
Γιατί να πάρει Knosti; Για να πληρώνει; Αν το νερό της περιοχής δεν αφήνει εμφανή άλατα, μια χαρά κάνει. Για πιο ασφαλές αποτέλεσμα υπάρχει το απεσταγμένο, αλλά μπροστά στην ευκολία της βρύσης ...
 


Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.168
Το knosti με κλειστά μάτια.
Ναι το ξέρω το νερό και το σαπούνι δεν κοστίζουν αλλά εάν θέλεις να κάνεις την δουλειά σου σχετικά σωστά και καλά minimum knosti. ...........μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Δεν γίνονται όλα τα πράγματα τζάμπα.

----- Και κάτι ακόμα, οι ετικέτες ανάλογα την κατασκευή παθαίνουν και παραπαθαίνουν ζημιά. Δεν είναι όλες καλοφτιαγμένες με ποιοτικό χαρτί. Θέλουν προσοχή. Λίγο προσοχή τι συμβουλεύουμε. ------

Βέβαια όποιος έχει όρεξη για πειράματα ελεύθερα. Έχω κάνει πολλά πειράματα σχετικά με το πλύσιμο.
Έχω καταλήξει για να κάνεις ποιοτική δουλειά χωρίς στατικό και πραγματικά να αφαιρέσεις αρκετή βρωμιά από τα αυλάκια να πάρεις και το αντίστοιχο υγρό.

Φιλικά Παντελής
 

Μηνύματα
1.447
Reaction score
1.102
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και αφαλατωμένο νερό, το πουλάνε στα σουπερμάρκετ. Με λίγο υγρό για πιάτα θα καθαρίσουν μια χαρά χωρίς να αφήσουν άλατα.θα βρείς βίντεο στο youtube. Επίσης θα συμφωνήσω για τις ετικέτες, είναι κάποιες που ξεβάφουν. Να πάρεις ένα πικάπ και να τη χαρείς τη συλλογή,αξίζει να έχεις αυτά τα έργα στη δισκοθήκη σου.Ήταν μιας εποχής που οι καλλιτέχνες-ερμηνευτές-ηχολήπτες και παραγωγοί έβαζαν μεράκι και ψυχή στη δουλειά τους.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.695
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top