JBL 3677 ολούθε

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
ηρθε και το δικο μου το ενα .τα υπολοιπα 2 απο εβδομαδα.
εντυπωσεις για τα 5 λεπτα που το ακουσα , πολυ ωραιο λαρυγγισμα και το midbass που εψαχνα επιτελους ηρθε.
χαμηλα δεν κατεβαινει.
απο ευαισθησια εχω την εντυπωση οτι το rc 64ii ειναι πιο ευαισθητο.
στα ψηλα λιγο τσιριζει αλλα ολοι λενε οτι η κορνα θελει στρωσιμο.
προς στιγμη στα 90hz και κατω εχω εναν μικρο γκρεμο δεν ξερω αν στρωνει και αυτο αργοτερα.
Άντε μεγειά και καλό στρώσιμο, χώρο έχεις; κάτω απο την οθόνη;
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
χωρο γενικα δεν εχω.
ναι κατω απο την οθονη διπλα απο το 4645c , στην ουσια μου κοβει την εικονα οσο και το 4645c γιατι το εβαλα και λιγο πιο μπροστα απο τον τοιχο
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Μιχάλη μου καλοριζικο και καλές έντασης!! :drinks::showingbiceps::party: το ηχείο μετα της 40 με 50 ώρες θα είναι αγνώριστο και στης 400 ώρες θα παίζει όπως πρέπει, και εγω αυτή την εντύπωση είχα μόλις το άκουσα, μετά της 45 ωρες καμια σχέσει λες και ηταν άλλο ηχείο και επίσης πρέπει να το καλιμπράρεις με το δικό του crrosover εσυ τώρα το παίζεις με του 64, εκεί που τελειώνει το 64 αρχίζει 3677;) φώτο φωτο βάλε, δεν σε πιστεύουμε :p8-):p:D
400 ώρεεεεες;; :lolsign: με το καλό να έρθουν .
 


Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
ευχαριστω,
φωτο το σαββατοκυριακο μαζι με τον marantz 7009 και τον crown ma 9000i που πηρα.
τελικα νομιζω θα το συνδεσω με το 4645c και να παιζουν μαζι ως center.
Λίγο off με το θέμα αλλά να ρωτήσω: Θεωρείς ότι 7009 θα μπορέσει να οδηγήσει τον crown? Πόσα v βγάζει στα pre out? Δοκίμασα τον δικό μου crown xls 1500 από τα pre 0ut για zone 2 ενός denon που έχω και το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό. Αυτοί οι τελικοί θέλουν ρεύμα στα pre out και κατα προτίμηση balanced για να παίξουν σωστά. Και από ότι βλέπω ο δικός σου έχει το ίδιο input sensitivity με τον δικό μου στα 1,4v
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Λίγο off με το θέμα αλλά να ρωτήσω: Θεωρείς ότι 7009 θα μπορέσει να οδηγήσει τον crown? Πόσα v βγάζει στα pre out? Δοκίμασα τον δικό μου crown xls 1500 από τα pre 0ut για zone 2 ενός denon που έχω και το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό. Αυτοί οι τελικοί θέλουν ρεύμα στα pre out και κατα προτίμηση balanced για να παίξουν σωστά. Και από ότι βλέπω ο δικός σου έχει το ίδιο input sensitivity με τον δικό μου στα 1,4v
πόσο θα ήταν ικανοποιτικο?
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Σίγουρα όσο περισσότερο τόσο καλύτερα έτσι ώστε να υπάρχει headroom. Πάντως τα balanced pre out των yamaha 5000, 5100 μοιάζουν ιδανικά για την περίπτωση
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Σίγουρα όσο περισσότερο τόσο καλύτερα έτσι ώστε να υπάρχει headroom. Πάντως τα balanced pre out των yamaha 5000, 5100 μοιάζουν ιδανικά για την περίπτωση
ξέρεις πόσο έχουν? Σίγουρα όσο πιο πολύ τόσο καλύτερα, αλλά απο πόσο και πανω είναι καλά αφού το 1,4v που λες ηταν χάλια?
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Σε ένα email που έστειλα στην denon για τον 3200 και 4200 μου απάντησαν με photo.

ed532f32-3ca8-4790-aeaa-1c7984842769Image1.jpg


Προφανώς είναι το 1,2v. Δεν ξέρω αν είναι αρκετό το ρεύμα των καινούργιων avr της denon πάντως θέλει προσοχή σε σχέση και με την ευαισθησία των ηχείων καθώς αυτοί οι επαγγελματικοί τελικοί είναι επιρρεπής και σε θόρυβο. Πάντως ο δικός μου οδηγούμενος από teac ud-501 με xlr = 4v φαίνεται ότι το γουστάρει το ρευματάκι.... και τα πάει καλά και σε μουσική. Πάντως από γκάζια και οδήγηση να φαν κι οι κότες :p
 




TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Λίγο off με το θέμα αλλά να ρωτήσω: Θεωρείς ότι 7009 θα μπορέσει να οδηγήσει τον crown? Πόσα v βγάζει στα pre out? Δοκίμασα τον δικό μου crown xls 1500 από τα pre 0ut για zone 2 ενός denon που έχω και το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό. Αυτοί οι τελικοί θέλουν ρεύμα στα pre out και κατα προτίμηση balanced για να παίξουν σωστά. Και από ότι βλέπω ο δικός σου έχει το ίδιο input sensitivity με τον δικό μου στα 1,4v
μια χαρα παιζουν.
σιγουρα βεβαια παιζουν ρολο και τα klipsch που ειναι ευαισθητα.
απο θορυβο ανυπαρκτος.
 









Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.401
Members
37.893
Νεότερο μέλος
tassos249
Top