Το σινεμά του "Ρόδου"










rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.270
μονο φωτιες?? εδω εκανα σχεδια για το καλοκαιρι περι διακοπων και τωρα το μυαλο εχει γεμισει ατμους παντου!! :D:D:D

παλιάνθρωποι!! :p
Τι καλοκαίρια και Χριστούγεννα... Πότε πέφτει το Πάσχα είπαμε; :D
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.270
Mitsy απατεωνίσκο τι μας τσαμπουνας πιο πανω με δηθεν σμολ ριβιου περι ατμου! :rolleyes: αλητη! :p
Εγώ σας κάνω πλάκα. Ισχύουν όλα τα περί ατμού.

Ζιζικ, Ηλίας, Γιώργος κι εγώ το ντουμανιάσαμε με τα ατμιστήρια. :roflmao:
 


profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
Toboustitorose. >:(>:(>:(>:(
κλαίω....:lol:

Ρε σας έχουν πεθάνει στις π@π@ριες και τους πιστεύετε... Ήρθανε να φάνε γλυκά και να πιουν καφέ. :D

Ποιο atmos? :smile:
εγώ μόνο να ακούσω ήρθα...νεράκι κ ατμό είχε το μενού μου!:p
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.867
Reaction score
5.851
μονο φωτιες?? εδω εκανα σχεδια για το καλοκαιρι περι διακοπων και τωρα το μυαλο εχει γεμισει ατμους παντου!! :D:D:D

παλιάνθρωποι!! :p
Εγώ να δεις..... βλέπω ατμοηχεια παντού!!!!
[DOUBLEPOST=1455397363][/DOUBLEPOST]
Αυτη είναι πριν η μετά για να καταλάβω!!!:errwhat:
 




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.270
Στα λίγα αποσπάσματα ταινιών που ακούσαμε, υπάρχει συνεχώς η αίσθηση "σαν να είσαι εκεί", χωρίς να προσπαθεί να εντυπωσιάσει με φτηνά εφέ που χαρακτηρίζουν όλα τα συστήματα ήχου μόλις κυκλοφορήσουν.
Το object localization (ελληνικά; ) στα clips της Dolby είναι απίστευτο... :cry: Ο μηχανικός μπορεί να τοποθετήσει τον ήχο όπου θέλει. :cry::cry:
Αρχίζοντας από το τελευταίο σχόλιο, κάθησα και είδα όλα τα atmos demo clips της Dolby. Συμβαίνει ακριβώς αυτό που λέει ο Δημήτρης: οι μηχανικοί ήχου μπορούν να τοποθετήσουν ένα αντικείμενο ακριβώς στον χώρο! Είναι άκρως εντυπωσιακό, σχεδόν καθηλωτικό. Δεν είναι κινηματογράφος, αλλά δείχνει την τεράστια δυναμική του Atmos.

Στις ταινίες (πρέπει να) συμβαίνει κάτι διαφορετικό: να σε βάζουν μέσα στη δράση. Από όσα, λίγα ακόμα, είδα, δεν συμβαίνει πάντα. Τόσο στο Rogue Nation, όσο και στο Mad Max αυτό που εισπράττεις είναι κινηματογραφική απόλαυση. Στο San Andreas το πράγμα τείνει λίγο προς τον εντυπωσιασμό, αλλά σε ανεκτά επίπεδα για τους μυημένους. Στο Age of Extinction όμως η ηχητική μπάντα του atmos είναι ψεύτικη. Θα εντυπωσιάσει πιθανόν τους αδαείς, αλλά προσωπικά με απογοήτευσε.

Η καλύτερη πιθανόν μεταφορά, αν τηρηθούν τα όσα έκαναν στην κινηματογραφική έκδοση, θα είναι το Revenant. Το περιμένω πώς και πώς...

Περισσότερα αύριο που θα το ξεζουμίσω περισσότερο.
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.531
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top