[Αγορά] Ποιο Media Player;

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Με αφορμή που διάβαζα για το Dune HD SOLO 4K η για το φτηνότερο med800X,
πως παίζει σε σύγκριση με αυτά ένα πχ. Android Box? Αξίζει να ασχοληθεί κάποιος?
 

Μηνύματα
7.364
Reaction score
2.554
Θα ήθελα να πάρω ένα media player γιατί το αρχαίο μου WD (1ης γενιάς) πρέπει να φύγει πιά.
Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις. Δεν με ενδιαφέρει το 3D, ούτε πολύ το streaming από το Internet ή το οικιακό δίκτυο. Και καλύτερα να μην δέχεται εσωτερικό δίσκο.
Να παίζει όσο γίνεται περισσότερων ειδών αρχεία, και να περνάει τον ήχο στο HDMI και σε digital έξοδο ήχου.
Κάπου είδα μεταχειρισμένο στα 50 ευρώ αυτό. Αξίζει ή να πάω για κανένα καλό στο ebay?
Πήρα μεταχειρισμένο 50€ το mede8er 400X με το WiFi του εξάρτημα και φαίνεται μια χαρά.

Κάποος μου έγραψε ότι "κανενας wd δεν παιζει dts"!
Ισχύει αυτό; Ο 1η γενιάς που έχω παίζει DTS απλά το βγάζει μόνο από την ψηφιακή έξοδο ήχου. Στην L+R αναλογική δεν βγάζει ήχο και στο HDMI η TV (SONY KDL-32W600A) λέει "unsupported sound signal" ή κάτι τέτοιο.
 

Μηνύματα
784
Reaction score
73
O Aποστόλης σταματησε την αντιπροσωπευση των ΜΕDΕ8ΕΤΕR....? :( Kρίμα ... πολυ κρίμα
Πολυ φιλικός και ωραιος επαγγελματιας. Βοηθούσε πάντα όσο μπορούσε.
 


Μηνύματα
784
Reaction score
73
Τον ανάγκασαν να την αφήσει.
Εάν μπορεί ακόμα και τώρα θα σε βοηθήσει ...
:o Δλδ ..?? Αν επιτρεπετε να το πεις θα ηθελα να μαθω ποιος και γιατι....

Εκτός αν εννοείς οτι η ιδια η Μe8er του την αφαίρεσε για να κάνει το Γενικο Ευρωπαικο site εγορων http://www.mede8ershop.eu/

πολυ κρίμα.... Ηταν απο τους λίγους αντιπροσωπους που πραγματικα ενδιαφερονται για τον πελατη τους και την
εξυπηρετηση αναγκων μετα την πώληση. Σ' αυτο ο Αποστόλης ειναι κορυφαίος. Οσες φορές πήρα πραγματα
απο αυτον η θελησα βοήθεια για τα προιοντα του είχα 100% θετικη ανταπόκριση και βοήθεια πραγματικη οχι λόγια
και υποσχέσεις.
Για να μην πούμε την πίεση που ασκουσε στην Mede8er για να λύσουν τα προβλήματα που ανεφεραν
οι χρηστες των ΜΕD ... η να ενσωματωσουν παρατηρησεις των Ελλήνων χρηστών στα νεα λογισμικα τους.
 

Μηνύματα
218
Reaction score
32
Ο Αποστόλης ηταν και ειναι ένας εξαιρετικός αντιπρόσωπος και συνάμα φίλος αυτών που είχαν αγοράσει μηχανήματα από αυτόν. Εγώ ειχα πάρει 2 μηχανήματα και τα 2 Med8er !!!! Αρχικά το Mede8er MED500X (το οποίο έχω ακόμη αλλά δεν το χρησιμοποιώ) και μετά αγόαρασα το Mede8er MED800X3d με εγγύηση ευρωπαική 5 ετών που συνεχίζει να παίζει απροβλήμάτιστα.
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Μια λυση με βαση αυτή θα είναι καλύτερη απο android tv, μια και τα τελευταια εχουν ακομα θεματακια με τα frame rate ενω δεν υποστηριζουν σε καποιες περιπτωσεις και το DTS HD,MA,TRUE
 

Μηνύματα
562
Reaction score
2
Παιδιά, αυτό το μηχανάκι τί λέει;
Himedia Q10 Pro Quad Core 4K
Φαίνεται ότι (σε προδιαγραφές τουλάχιστον) ξεπερνάει ακόμη και το Dune Solo 4K.
Eπίσης, και το παρακάτω λέει ότι υποστηρίζει αναπαραγωγή 4Κ:
Popcorn Hour VTEN Ultra HD Multimedia Player
 

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Οταν ενα αρχειο blueray δεν εχει ελληνικους υποτιτλους, υπαρχει περιπτωση το media player να ψάχνει να βρει??
 


Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Τα φωτα σου παρακαλω τιτανοτεραστιε
Πιο να παρω?και να αντικαταστήσω το ps3
 




Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Αν δε θέλετε να βάζετε δίσκο μέσα, ψάξτε για το 600 να γλυτώσετε κανά ψιλό, διαφορετικά αυτό
 

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Τελευταια ερωτηση
Player στον router και βλεπω τον σκληρο του pc,σωστα μεχρι εδω?
Που χρησιμεύει ο εσωτερικος σκληρος του player?
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Για τοπική αποθήκευση και αναπαραγωγή.
Copy απο τον υπολογιστή στο δίσκο και μετά αναπαραγωγή
 


Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Εάν βέβαια, τίποτε δεν ειναι υποχρεωτικό
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.168
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top