Αγορα απο Digi-Key ?

Μηνύματα
72
Reaction score
34
Καλησπερα,

Υπαρχει καποιος φιλος εδω στο φορουμ που εχει προμηθευτει σχετικα κοντα υλικα απο Digi-Key ? Εχω βρει κατι συγκεκριμενα υλικα (πυκνωτες, αντιστασεις, αμπερομετρα κα) σε πιο φτηνη τιμη απο την Mouser.

Επειδη ομως δεν εχω αγορασει ποτε στο παρελθον απο αυτους και εχω ηδη στειλει μια παραγγελια και εκρεμμει η πληρωμη, παρατηρησα οτι το τιμολογιο που μου εστειλαν δεν περιλαμβανει φπα. Ενω απο Mouser οταν αγοραζω μου στελνουν τιμολογιο με το φπα 23% και τελος. Καμμια αλλη χρεωση εκ των υστερων.

Οποτε αν υπαρχει καποιος φιλος που εχει κανει αγορα απο αυτους (Digi-Key) θα ηταν μεγαλη βοηθεια αν μοιραζοταν την εμπειρια του σχετικα με το αν τελικα του ηρθαν, εκτος απο τα υλικα, τιποτα εξτρα χαρατσια (φπα, τελωνεια κτλ).

Ευχαριστω
 

Μηνύματα
852
Reaction score
748
Μακριά από DigiKey.

Πρόσφατα πήρα κάτι πραγματάκια 100 ευρω και πλήρωσα 110 ευρω εκτελωνιστικα στη DHL.
 

Μηνύματα
72
Reaction score
34
Μακριά από DigiKey.

Πρόσφατα πήρα κάτι πραγματάκια 100 ευρω και πλήρωσα 110 ευρω εκτελωνιστικα στη DHL.
Σου χρωσταω μεγαλη χαρη ! Μολις με γλυτωσες απο ενα αντιστοιχο ποσο που σου στοιχησαν τα εκτελωνιστικα γιατι ειχα αποφασισει να παρω το ρισκο και να στειλω αποψε τελικα την πληρωμη. Οποτε πισω στην Mouser που δεν εχει και τελωνεια κιολας.
Σε ευχαριστω πολυ. :thumbsup:
 

Μηνύματα
16
Reaction score
4
το Mouser από Αμερική δεν στέλνει ;
επειδή πλέον δεν στέλνει με USPS, άρα η αποστολή γίνεται με ιδιωτικές (Fedex κτλ) το Mouser έχει κανονίσει μ' αυτές για τον εκτελωνισμό; (handling fees δηλαδή)
κάποτε τους δασμούς μπορούσες να τους πληρώσεις πιο πριν, τώρα τι γίνεται ;

ρωτάω γιατί μ' αυτά τα capital controls έχουμε χάσει τον μπούσουλα
 

Μηνύματα
852
Reaction score
748
Δειτε τι μας απαντησε τοτε η Digi-Key:

Dear Customer,

I discussed your issue with our American management.
Unfortunately we do not have the same possibilities as Mouser. The difference is that we do not have a legal company or warehouse in Europe.
So goods ship directly from America. This causes problems for our customers in France and Greece, as both countries apply additional national taxes.

We write in our terms of sales on the website http://www.digikey.gr/en/terms-and-conditions
9. Taxes

. Prices shown do not include any federal, state or local taxes, or any other taxes imposed by any government authority, including, without limitation, sales, use, excise, VAT or similar taxes. Any applicable VAT, duties, taxes and brokerage fees will be due at time of delivery.

Anyhow my American colleague is still looking deeper in your specific issue and we will see if we can do anything to accommodate.

I will come back to you when decision is made up. But feel free to contact me any time if you have comments to add.

Best regards,
Hildegard Meyer
International Sales Representative
DIGI-KEY ELECTRONICS


[email protected]
 

Μηνύματα
852
Reaction score
748
το Mouser από Αμερική δεν στέλνει ;
επειδή πλέον δεν στέλνει με USPS, άρα η αποστολή γίνεται με ιδιωτικές (Fedex κτλ) το Mouser έχει κανονίσει μ' αυτές για τον εκτελωνισμό; (handling fees δηλαδή)
κάποτε τους δασμούς μπορούσες να τους πληρώσεις πιο πριν, τώρα τι γίνεται ;

ρωτάω γιατί μ' αυτά τα capital controls έχουμε χάσει τον μπούσουλα
Ο Ποντικαρας δεν έχει πρόβλημα !!!
Τα Χριστούγεννα ψώνισα τελευταία...Μια χαρά !!

Εχει βεβαια αλλες τιμες για Ευρωπη. :(
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.934
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top