Πρόταση για dac

Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
Αν έχει το 503 κάποιο μελος από Β. Ελλάδα ας μου στείλει ένα π.μ. μήπως και καταφέρουμε να κανονίσουμε μια ακρόαση. Μου τρώγεται άσχημα αλλά χωρίς να ακούσεις και ένα χιλιάρικο πλέον δε μας παίρνει :)
 

Μηνύματα
203
Reaction score
117
Καλησπέρα στο φόρουμ. Με απασχολεί και εμένα το ερώτημα ποιο dac μέχρι τα 1000 € και είδα αυτά που αναφέρατε πιο πάνω της TEAC καθώς και το PIONEER U-05.
Θα ήθελα όμως να δείτε και να μου πείτε τη γνώμη σας σχετικά με το TASCAM UH-7000. Πρόκειται βέβαια για την επαγγελματική TEAC και το συζητάω γιατί προσωπικά θα με ενδιέφερε ένα dac να ακούω spotify μέσω Η/Υ - usb. Τα χαρακτηριστικά του φαίνονται πολύ καλά και είναι και στα μισά λεφτά από το χιλιάρικο. Τι λέτε?
 


dcure

Επαγγελματίας
Μηνύματα
763
Reaction score
349
Προτάσεις μου επειδή και εγώ γουστάρω σοβαρά και απλά πράγματα!
Heed Audio Obelisk Dac
Exposure 2010s2 Dac
 

geoli

Επαγγελματίας
Μηνύματα
314
Reaction score
36
Ο κ.Βασίλης Τουνάς της IDEON Audio, κατασκευαστής του Ayazi Digital To Analog (~880.-€), κατέβηκε στην έκθεση με ηχεία DIY που έμοιζαν πολύ με τα διάσημα Wilson Watt/Puppy και ταύτισε τον ήχο με την ψηφιακή πρότασή του. Ο Ayazi ψηφιακός μετατροπέας φορά Wolfson reclocking ελεγκτή, αποκωδικοποιεί αρχεία DSD64 and DSD128 μέσω της USB υποδοχής και ενσωματώνει κρύσταλλους από την Crystek’s CCHD-957. Τα πάει άριστα με …τελική 384kHz DXD! Made in Greece και υψηλό σκορ μουσικότητας και ανάλυσης .

" Κλεμένο " από .
HXOS & EIKONA SHOW EXPO
Νοεμβρίου

2015



    • Coax and USB digital inputs,switchable from front panel
    • Class 2 USB input with electrostatic protection
    • Support for up to 32-bit/384kHz DXD audio via USB, and up to 24-bit/192kHz via Coaxial
    • DSD64 and DSD128 playback support on USB (via on-the-fly software conversion to 352.8/24)
    • Time domain jitter eliminator technology DAC chip
    • Low jitter, re-clocking S/PDIF input
    • Dedicated high speed asynchronous dual clock audio USB processor
    • New clocking architecture femto clock from Crystek used.Clocking architecture pushes jitter and noise floor below perceptible levels in our circuit
    • In house designed ultra low-noise power supply, custom-made transformer
    • High capacity main DC filter, selected audiophile series capacitors .
Αγαπητοί, τα ηχεια στα οποία αναφέρεστε ηταν τα αυθεντικα Wilson Watt Puppies 5.1 και οχι DIY και το λεω αυτό γιατι είναι τα δικα μου, προσωπικα ηχεία τα οποία χρησιμοποιώ στο σύστημα μου σπιτι... Οσον αφορα το AYAZI μπορείτε οποια στιγμη θελετε να κανονισουμε να το ακουσετε αλλα να φερετε δίπλα του επισης ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ dac θελετε, ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ τιμης για συγκριτικη δοκιμη.
 



Μηνύματα
49
Reaction score
18
πως να εμπιστευτεις μια εταιρεια με τετοιο site;
Aκομα δεν κατεληξα σε καποια αγορα. Αμφιταλαντευομαι μεταξυ ayazi, teac 503 και aune. Ελπιζω μεσα στο καλοκαιρι να αγορασω ενα απο τα 3
 


geoli

Επαγγελματίας
Μηνύματα
314
Reaction score
36
πως να εμπιστευτεις μια εταιρεια με τετοιο site;
Aκομα δεν κατεληξα σε καποια αγορα. Αμφιταλαντευομαι μεταξυ ayazi, teac 503 και aune. Ελπιζω μεσα στο καλοκαιρι να αγορασω ενα απο τα 3
Τρεχει μια ειδικη τιμη για το Ayazi μεχρι τελος Αυγουστου, οπως και προσκληση για συγκριτικη δοκιμη ...
https://www.facebook.com/ideonaudio/
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.840
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top