Marantz SR7010 - SR7011






Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.991
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά,

Αρκετές ημέρες πέρασαν από την αγορά.
Είναι εύκολο να μας αναφέρεις τις εμπειρίες από το νέο απόκτημα... Ήχος, ευκολίες, κάποιες ιδιαιτερότητες...

Η περιέργεια δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά....
 



Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.991
Όμορφος χώρος και με γούστο από τα λίγα που βλέπουμε! Μπράβο και από μένα...:hi:
 

Μηνύματα
244
Reaction score
97
Εξαιρετικά !!
Ούτε 15 μέρες δεν συμπλήρωσε ο Denon 3200, και βλέπω να τον βγάζω στο σφυρί ... για να αντικατασταθεί με τον 7010 !!
Η ενασχόληση με το forum βλάπτει σοβαρά την τσέπη ....
 



Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.991
Καλά, ετοίμασε και 2300 + για τον 3050, και περίμενε τα κέφια του Νάκα σχετικά με την εισαγωγή...
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Συμφωνώ!
Όσοι έχουν Denon πάνε σε Yamaha.:p
η σε pioneer:D τι denon τι marantz το ιδιο και το αυτο! ;)
[DOUBLEPOST=1462112368][/DOUBLEPOST]
Η ποιότητα κατασκευής του 7010 είναι ισάξια του 3050 (τουλάχιστον, διότι εξωτερικά δείχνει αρκετά στιβαρότερος). Επιπροσθέτως αν προσθέσουμε και τον παράγοντα κόστος, θεωρείται (αυτήν την περίοδο τουλάχιστον) , ευκαιρία . Απευθύνομαι σε όποιον χρησιμοποιεί τελικό - ους, φυσικά !

(Αναφέρομαι στον Αντώνη).
θα ελεγα κατι ενδιαμεσο του 2050 με του 3050
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Καλά, ετοίμασε και 2300 + για τον 3050, και περίμενε τα κέφια του Νάκα σχετικά με την εισαγωγή...
οταν περνεις κατι απλα επειδη μπορεις και οχι γιατι το θες παντα λες: επρεπε να να ειχα παρει αυτο που ηθελα! και οταν περασει καιρος και εχεις μαζεψει τη διαφορα λες: μακαρι να γινοταν να εδινα αυτο που εχω και τι δαιαφορα και να επερνα αυτο που ηθελα!;)
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.991
Σωστά, απλώς προσπάθησα να αναφέρω ότι στην τιμή των 1200 μεταξύ marantz & Yamaha είναι προτιμότερος (αυτήν την περίοδο) ο Marantz. Σχετικά με pioneer έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές, και μάλιστα σε θέμα ισχύος , μάλλον υπερέχουν πάντων, (επίσης δεν γνωρίζω τις επιλογές της onkyo σε αυτήν την κατηγορία, οπότε ίσως την αδικώ), δεν έχω όμως εμπειρία στα υπόλοιπα χαρακτηριστικα, και έτσι δεν εκφέρω γνώμη.

Παρ όλα αυτά, πάντα ήταν στις επιλογές μου η yamaha (3 φορές μέχρι σήμερα την έχω τιμήσει, και μόνο καλές εντυπώσεις έχω να αναφέρω), όμως όπως προανέφερα, διαβάζοντας στοιχεία και κρητικές, αυτήν την περίοδο ο 7010 θεωρείται πολύ καλή επιλογή. Ο χρόνος θα δείξει! Και πάλι εδώ είμαστε, αν υπάρχουν παράπονα, θα τα αναφέρουμε ώστε να διαφυλάξουμε- προστατεύσουμε μελλοντικούς αγοραστές από μια κακή αγορά. Αυτός είναι και ο σκοπός αυτού του forum!
 
Last edited:

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.991
Και καταλήγοντας, όλες οι επιλογές έχουν κοινά χαρακτηριστικά, με μικρές μόνο αποκλίσεις, αποκλίσεις που τελικά καθορίζουν την επιλογή μας. Αυτό σημαίνει άλλωστε και υγιής ανταγωνισμός!
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Μου κανει εντύπωση πως και κανεις απο εσας του χομσινεμαδακηδες δεν αναφέρεται σε Anthem, Arcam, NAD, Cambridge κτλ.

Ειναι οικονομικοί οι λόγοι;
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.443
Η φωνή της λογικής....:(
Τα πράγματα γενικά είναι απλά. Κάνει όλα όσα θέλεις το μηχανάκι; Δεν το αλλάζεις, γιατί σε 3-4 χρόνια έτσι κι αλλιώς θα πρέπει να το αντικαταστήσεις αφού η τεχνολογία προχωράει.
Το να σκοτώσεις καινούργιο μηχάνημα για κ@ύλα χωρίς ουσία δεν το αντιλαμβάνομαι.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.307
Μηνύματα
2.858.044
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top