Οι θυσίες που κάνουμε για το home cinema



stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
Λοιποοον μικρες αναβαθμισουλες για να μαστε ετοιμοι οσον αφορα το επομενο βημα....εν καιρο θ'αποκαλυφθει! :)

Rotel RMB-1075 για τα 3 εμπρος + Height
Rotel RB-985 MKII για τα 4 surr + back
Rotel RB-985 MKII για τα 4 atmos (μελλοντικα)

(το αυτοσχεδιο τραπεζακι κεντρικου θα κοντινει...καποιαααα στιγμη)



και JVC DLA-RS57 :thumbsup:

 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Λοιποοον μικρες αναβαθμισουλες για να μαστε ετοιμοι οσον αφορα το επομενο βημα....εν καιρο θ'αποκαλυφθει! :)

Rotel RMB-1075 για τα 3 εμπρος + Height
Rotel RB-985 MKII για τα 4 surr + back
Rotel RB-985 MKII για τα 4 atmos (μελλοντικα)

(το αυτοσχεδιο τραπεζακι κεντρικου θα κοντινει...καποιαααα στιγμη)



και JVC DLA-RS57 :thumbsup:

ΠΩ ΠΩ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! πολυ ομορφο θεαμα, ωραια δουλεια αγορι! πρεπει να μας καλεσεις για επιθεωρηση:D:D θα πρεπει να φτιαξουμε μια ομαδα και να περναει απο'λα τα συτηματα και να περναει για επιθεωρηση και να δινει πιστοπιοιση βλαμενου!:p :D
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
Φτανοντας τα 1002 like θελω να ευχαριστησω το κοινο μου και να ειστε σιγουροι πως....θα σας μοιρασω αγαπη οπως ο superpotsep!! :p:p

εντυπωσεις με τα κωλονοheight... φυσικα παιζει πιο δυνατα.. τρομακτικα πιο δυνατα! ηχος σε ολη την εικονα. ειδικα σε oblivion και rogue nation λιγο που εβαλα μου σηκωθηκε η τριχα.

εβαλα το stage height +5/10 και στα δικα μου αυτακια κελαηδανε τα εφε σουπερ! ειναι μονο για τις μερες του πασχα το στησιμο καθως θα μπουν κανονικα heights εν καιρώ.

αποψε παιζουμε δυνατες εντασεις με διαρκεια. ολοι λειπουν.
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
αποψε παιζουμε δυνατες εντασεις με διαρκεια. ολοι λειπουν.[/QUOTE]
το ιδιο θεμα εχουμε, μπραβο θα το ευχαριστηθεις το deadpool και εγω τον αυγουστο ημουν ο μονος ενοικος στην πολυκατικοια δεν το εχω ξαναζειση αυτο , ελπιζω να ξαναγινει και αυτον τον αυγουστο με τα jbl:D
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Επηρεασμένος απο τις ηχητικές επεμβάσεις του Zizikου.....επραξα τ'ακολουθα! Α! ειμαι πολυ χαρουμενος! :D:D

κ χωρις μπλου τακ! υπαρχει κ αλλη λυση! Μυστικο! :p







Ιεροσυλία!!!
Προδοσία!!!
Να πάρουμε το αίμα μας πίσω!!!
Χωρίς μπλε Τάκη?!?!?
Ziziiiiiiiiiiiiik!!! Πως το επιτρέπεις!!!:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

Έτσι όπως το βλέπω σε παίρνει και από ένα ραφιού να στουμπώσει με το ταβάνι:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:


Είσαι Θεότρελος!!!:thumbsup::thumbsup::thumbsup:
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Λοιποοον μικρες αναβαθμισουλες για να μαστε ετοιμοι οσον αφορα το επομενο βημα....εν καιρο θ'αποκαλυφθει! :)

Rotel RMB-1075 για τα 3 εμπρος + Height
Rotel RB-985 MKII για τα 4 surr + back
Rotel RB-985 MKII για τα 4 atmos (μελλοντικα)

(το αυτοσχεδιο τραπεζακι κεντρικου θα κοντινει...καποιαααα στιγμη)



και JVC DLA-RS57 :thumbsup:

ποια ειναι αυτα τα ηχεια διπλα στο προβολικο?

επισης ενα λινκ για τις βασεις ?
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
ποια ειναι αυτα τα ηχεια διπλα στο προβολικο?

επισης ενα λινκ για τις βασεις ?
Tα ηχεια ειναι Dali Ikon OnWall MK2 και εχω 4 ίδια μονο για πισω και πλαι. Προοριζονται για ατμος!

http://www.dali-speakers.com/loudspeakers/ikon-mk2/ikon-on-wall-mk2/


Oι βασεις ειναι oι " One for All SV3240 " τοποθετημενες καθετα.

http://www.oneforall.com/sv3240-slim-wall-mount-13-32.html

 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
Σημερα θα δοκιμασω να τα παιξω ως Front Wide! :D

Αυριο οι εντυπωσεις αν και νομιζω οτι με τα height ειναι και πιο εντυπωσιακο οπτικα!
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
Aφηνoντας πισω το ενδοξο 7.2 τ'οποιο μου εκανε συντροφια ολα αυτα τα 3+ κατι χρονια (και πολλα ηταν ελεος δηλαδη:p) ειπα να γυρισω σελιδα στο παντα αγαπημενο μου 9.2 τ'οποιο οσο εντυπωσιακο δειχνει οπτικα αλλο τοσο ειναι και ακουστικα. Αν το μεταφρασουμε στην ελευθερη νεοελληνικη - μαμει και δερνει! :fuckyou:

Έχοντας τη δυνατότητα μεσω του Audyssey DSX να πειραματιστω με το Stage Height (φερνει τον ηχο ψηλα και τους διαλογους κατα καποιο τροπο) το ρυθμισα στο +3/+5 ... βασικα ολο το βραδυ μ αυτο ασχοληθηκα,οχι τη μια ειναι πολυ την αλλη ειναι λιγο.. :rolleyes: μου σπασε λιγο τα νευρα αλλα ενταξει ανοιξα μια bitter lemon και ηρεμησα. :roflmao::roflmao:

Το atmos μπορει να περιμενει για μενα αρκετα γιατι δε νιωθω οτι μου λειπει κατι αλλα το περιμενει για μενα σημαινει μεχρι τα χριστουγεννα :D:D

Ειχα βαλει σκοπο να τα κανω λιγο putain αυτη τη φορα και τα καταφερα με τους γνωστους προηγμενους μεθοδικους τροπους! :thumbsup:

Δοκιμαζω σε αλλο τοίχο φυσικα μια προχειρη τοποθετηση και παμε!! :taunt:

H βαση που χρησημοποιηθηκε ειναι η πασιγνωστη μικρη της Vogels,της ειχα στην αποθηκη μου!



τα ειδικα εργαλεια σε απολυτη σειρα!



Τρυπώντας με αργες στροφες προσεκτικα με την ειδικη πατεντα σακουλακι ελ.βενιζελ και ταινια!



παει η πρωτη πλευρα! πηρα κουραγιο και για τη δευτερη! :dance2:



επι 2 !!! :D:D:D (μην ακουσω τιποτα για τα καλωδια που κρεμονται σας εφαγα!) :party::party::party:



και μια σκοτεινη!



Οσοι ειστε θεση να τα βαλετε! Αξιζει! :thumbsup: Αν προκειται ν'ακολουθησουν χωρισμοι διαζυγια παντοφλινια στη μουτσουνα αφηστε το σ'εμας τις ελευθερες! :roflmao::roflmao:
 




Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.922
Reaction score
7.992
Αυτά βλέπω και εγώ και πήραν αέρα τα μυαλά μου!

Τι ήθελα και γράφτηκα στο avsite? Μέχρι και στον ύπνο μου βλέπω ΜΟΝΟ προβολείς, av, pro τελικούς και τα σχετικά :p:o Ούτε έναν Κατρούγκαλο τέλος πάντων....
 
Last edited:

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Ξανά μπράβο Τασούλη το σουλούπωσες με εκείνα τα υπέρ L-R ήσουν έτοιμος να μπείς στο ρεκόρ νήμα που είχες ανοίξει! :whistling:

Το atmos μπορει να περιμενει για μενα αρκετα γιατι δε νιωθω οτι μου λειπει κατι αλλα το περιμενει
Και φυσικά για να μην ξεχνιόμαστε τον Τσάκ Νόρις απο ήχο το Dolby Atmos δεν τον απασχολεί γιατί έχει
περάσει ήδη στην επόμενη φαση του Iono ( Βλεπε Dolby Iono-sphere)
:lolsign:
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
toboustitostathi τιποτα δε του ξεφευγει!! ευγε τεκνο μου! :roflmao::roflmao:

οσο για τον φιλο μας Vakis2000 εχω να πω οτι εγω ξυπναω απο τον υπνο μου και αρχιζω και τρυπαω τοιχους και βαζω ηχεια! η κατασταση μου ειναι σε προχωρημενο σταδιο. οταν φτασεις σ'αυτο τοτε θα με καταλαβεις! :lolsign:

Παω να συνεχισω το plan c - atmos project! τιποτε δε με σταματαει σημερα! :party:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.364
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top