Denon AVR-X1300W

Μηνύματα
203
Reaction score
73
Δε βρήκα πληροφορίες πουθενά, εκτός από το Amazon.com
Φαίνεται πως προσθέτουν Zone 2 pre-outs αν δείτε τις φωτογραφίες! Μέχρι να πέσει η τιμή, μπορείς κάποιος να προτιμήσει τον πιο δυνατο Denon AVR-X2200W.
Παρεμπιπτόντως, χρειάζομαι ενισχυτή για Zensor 3 και σκέφτομαι είτε Denon AVR-X1200W είτε να περιμένω για Yamaha RX-V581. Ποιά εταιρία ταιριάζει καλύτερα με τα Dali?
 

Μηνύματα
203
Reaction score
73
Λάθος, ο 1200 έχει ήδη pre-outs! Τελοσπάντων, αν μπορούσε να με διαφωτίσει κανείς για το ποιος ενισχυτής ταιριάζει καλύτερα στα Zensor 3, θα του ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.398
Reaction score
74.676
Δεν ισχύουν αυτά στους AV, αφού οι μικροδιαφορές στις υψηλές περιορίζονται/μηδενίζονται με την ισοστάθμιση και τις χαμηλές τις αναλαμβάνει το (ίδιο) sub.
Όποιον και να πάρεις θα είναι μιά χαρά αν δουλέψει σωστά η ισοστάθμιση.
 

Μηνύματα
203
Reaction score
73
Το Audyssey πιστεύω πως είναι πολύ χρήσιμο, αλλά αρκετοί λένε ότι η Yamaha είναι πιο αξιόπιστη από Denon. Δε βλέπω πάντως να περιμένω μέχρι να πέσουν οι τιμές στα καινούργια μοντέλα της Yamaha, οπότε μάλλον Denon θα πάρω.
 

Μηνύματα
319
Reaction score
547
Λάθος, ο 1200 έχει ήδη pre-outs! Τελοσπάντων, αν μπορούσε να με διαφωτίσει κανείς για το ποιος ενισχυτής ταιριάζει καλύτερα στα Zensor 3, θα του ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων.
Από 3200 και πάνω έχει pre-outs η Denon. Αντίστοιχα η yamaha από τον 779.

Τα Zensor 3 με τον yamaha 679 που χω εγώ, είναι υπέρχα.
 



Μηνύματα
98
Reaction score
36
φιλε τελικα ποιον πηρες?Εχω και εγω τα zensor 3 και ειμαι αναμεσα σε rxv581 και x1300w
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.583
Μηνύματα
2.866.403
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top