Luxman 507x (vintage)

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
681
Reaction score
402
Ο γνωστός ολοκληρωμένος με μπόρνες και συντηρημένος άψογα και αισθητικά και λειτουργικά 2Χ50 watt ή 55 (δεν θυμάμαι). Και μόνο από το πάτημα ενός κουμπιού καταλαβαίνει κανείς την κατάστασή του (πετάει). Τα λίγα του watt βάζουν κάτω ολοκληρωμένους των 100watt και βάλε.
Στα συν του τα 2 phono stage.
Αυτόν τον ενισχυτή τον δίνω με τύψεις. Πραγματικά δεν ξέρω αν θέλω να τον πουλήσω. (Θα προσπαθήσω να τον κρατήσω, αν μπορέσω.) Τον δίνω μόνο και μόνο επειδή έχω βάλει ένα dac στο μάτι και θέλω διακαώς να το αποκτήσω.

Για την κατάστασή του η τιμή είναι 680 ευρώ.

Οι σαβούρες στο διαδίκτυο ξεκινούν από 350 με χτυπήματα και προβλήματα στη λειτουργία και φτάνουν ως 750 χωρίς απαραίτητα κάποια αναβάθμιση.
Θα ανεβάσω φωτογραφίες
 


Μηνύματα
909
Reaction score
333
ενδιαφερεται φιλος που δεν εχει προσβαση
προσφερει 250 ευρω αν σε ενδιαφερει
ευχαριστω
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.656
Τα παζάρια* μέσω pm!



*ειδικά τέτοιου είδους, ο άνθρωπος το πουλάει 680€ και προτείνετε 250€ για τρίτο;
 

Μηνύματα
909
Reaction score
333
Τα παζάρια* μέσω pm!



*ειδικά τέτοιου είδους, ο άνθρωπος το πουλάει 680€ και προτείνετε 250€ για τρίτο;
Συγνωμη δεν ειχα προσεξει την τιμη δεν ηταν για μενα
 

Μηνύματα
681
Reaction score
402
Σε ευχαριστώ από τη μια (γιατί ο καθένας πρέπει για μένα να είναι ελεύθερος να προτείνει ό,τι θέλει και σωστό είναι να το γνωστοποιεί) αλλά από την άλλη είπαμε να μπούμε και λίγο μέσα αλλά όχι και έτσι.
 



Μηνύματα
681
Reaction score
402
Πέρασε ένας μήνας !
500 ευρώ
Ελπίζω να μην έχω κάνει πάλι λάθος.
 


Μηνύματα
681
Reaction score
402
Ο ενισχυτής αποσύρεται. Δεν αξίζει να δοθεί για λιγότερο.
 

Μηνύματα
681
Reaction score
402
Επαναφορά της αγγελίας (αν το επιτρέπουν οι διαχειριστές) στην αρχική τιμή των 680 ευρώ. Αφού τελειώσαμε με την αγορά του προενισχυτή πλώρη για πικάπ να συμπληρωθεί το ποσό για κάτι που με ενδιαφέρει.

Να σημειωθεί ότι ο συνδυασμός τους με Harbeth "σκοτώνει".
Δίνεται επειδή απλά πρέπει να στηθούν 2 συστήματα ισάξια για να εστιάσω πια σε κάτι συγκεκριμένο. Παρακαλώ προσφορές μόνο με p.m. Ανταλλαγή μόνο με πικάπ.
 
Last edited:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.656
Αφού πέρασε ένας χρόνος απο το τελευταίο post, θεωρείται νέα αγγελία και βάζετε ό,τι τιμή θέλετε. :)
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
681
Reaction score
402
610 ευρώ. Στην κατηγορία 2Χ45watt εώς 2Χ100watt (με εξαίρεση luxman και λαμπάτους υψηλής κατηγορίας) πάμε κόντρα σε ποιότητα ήχου. Είναι απίστευτο πώς αποδίδει.
 

Μηνύματα
681
Reaction score
402
550 τελική τιμή. Ο ενισχυτής κάθεται λόγω ύπαρξης πολλών μηχανημάτων τελικών.
 

Μηνύματα
681
Reaction score
402
500 ευρώ. Πέσαμε σχεδόν στο 40% της αρχικής του (που αγοράστηκε).
Διαμάντι αισθητικά και ηχητικά.
Με μπόρνες για τα ηχεία από πίσω.

Σε συνδυασμό με τον Gamut και με τα Β&W που έχω σε άλλη αγγελία ανταλλαγή με αξιόλογο προενισχυτή ή ηχείο υψηλής ευαισθησίας και μικρή διαφορά από μέρους μου.
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
681
Reaction score
402
450 ευρώ. Πιο κάτω δεν πάει. Αν κάποιος ενδιαφερθεί, μην τον ζητήσει με 400 τελική τιμή, δεν θα δοθεί. Παρακαλώ άλλες ερωτήσεις μόνο με pm.
Αν δεν πουληθεί σε αυτή την τιμή, θα κρατηθεί.
 

Μηνύματα
681
Reaction score
402
400 euro για 48 ώρες. Στη συνέχεια αποσύρεται. Ο ενισχυτής είναι σε άψογη κατάσταση, συντηρημένος.
 

Μηνύματα
681
Reaction score
402
Ο ενισχυτής δε δίδεται λιγότερο. Παρακαλώ τους διαχειριστές να κλείσουν την αγγελία.
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.537
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top