Linkwitz Orion

Status
Not open for further replies.







Mufasa

Top teaser
Μηνύματα
673
Reaction score
2.149
Mήπως να ζητούσες να αλλάξει ο τίτλος σε Linkwitz Orion ώστε κάποιος που ψάχνει ενεργά για το συγκεκριμένο σύνολο να το βρίσκει πιο εύκολα μέσω του search του site ή από το Google;

Τα tweeters και μόνο στοιχίζουν 1.100€, είναι να απορεί κανείς για τη στασιμότητα αυτών των διαμαντιών.

Καλές πωλήσεις εύχομαι.

(δεν έχει άλλο off-topic από μένα, απάντησα μιας και είχε περάσει λίγη ώρα απο την τελευταία απάντηση ώστε να μη θεωρηθεί αθέμιτο up εκ μέρους μου)
 

Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Mήπως να ζητούσες να αλλάξει ο τίτλος σε Linkwitz Orion ώστε κάποιος που ψάχνει ενεργά για το συγκεκριμένο σύνολο να το βρίσκει πιο εύκολα μέσω του search του site ή από το Google;

Τα tweeters και μόνο στοιχίζουν 1.100€, είναι να απορεί κανείς για τη στασιμότητα αυτών των διαμαντιών.

Καλές πωλήσεις εύχομαι.

(δεν έχει άλλο off-topic από μένα, απάντησα μιας και είχε περάσει λίγη ώρα απο την τελευταία απάντηση ώστε να μη θεωρηθεί αθέμιτο up εκ μέρους μου)
Αν σου πω τι οικονομικες διευθετησεις μου εχουν προτεινει διαφοροι κατα καιρους για αυτα, θα καραφλιασεις...οσο για τον τιτλο, αν θελουν οι διαχειριστες ας τον κανουν πιο σαφη, δεν εχω προβλημα, ουτως η αλλως μεσω γνωστων κυριως ερχονται ενδιαφερομενοι.
 




Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Τελικά τα 3.000€ ήταν το σημείο ισορροπίας προσφοράς και ζήτησης. Πολύ κάτω της απόδοσής, αλλά και κάτω του κόστους και της όλης προσπάθειας υλοποίησης του συστήματος, αλλά σε τέτοιες εποχές... Καθώς έστησα τα ηχεία και τα άκουγα σήμερα (για να τα ελέγξω πριν τα ακούσει ο ενδιαφερόμενος) μετά από αρκετό καιρό που τα είχα ξεστήσει, αισθάνθηκα ότι δεν θέλω να τα δώσω. (Αναμενόμενο άλλωστε συναίσθημα σε περιπτώσεις που έχει επενδυθεί προσωπική προσπάθεια). Αυτή την σκηνή σε έκταση και βάθος που προσφέρουν σε πολλές ηχογραφήσεις δεν την έχω ακούσει πουθενά αλλού και από τίποτα άλλο, ανεξαρτήτως κόστους, η αίσθηση φυσικότητας των χροιών είναι εξαιρετική και το χαμηλό τέλειο και δεν ενοχλεί ποτέ. It's a bargain...ελπίζω να τα ευχαριστηθεί ο νέος κάτοχος.
Σε όλο αυτό το διάστημα που τα έχω αγγελία ήρθαν αρκετά παιδιά να τα ακούσουν... κάποιοι με πέτυχαν στο παλιό σπίτι που τα είχα ιδανικά στημένα, κάποιοι στο νέο, όπου τα έστηνα πρόχειρα και ίσα ίσα για να πάρουν μια ιδέα. Στο παλιό σπίτι εκτός από μία περίπτωση, όλοι ήθελαν να τα πάρουν και σε πολύ υψηλότερη τιμή, αλλά δεν τα βρίσκαμε στον τρόπο πληρωμής. Στο νέο σπίτι ήταν πιο δύσκολο, δύο ενδιαφερόμενοι δεν ικανοποιήθηκαν, ένδειξη ότι ο χώρος παίζει σημαντικό ρόλο, ακόμα και για ένα πολύ καλό ηχείο. Σήμερα, αν και πρόχειρα στημένα, το στήσιμο έγινε διαφορετικά σε σχέση με τη προηγούμενη φορά που είχε έρθει φίλος από το φόρουμ και έτσι τα ηχεία, αν και όχι τέλεια, παίξαν αρκετά καλύτερα. Αποτέλεσμα...το αναμενόμενο....ελπίζω λοιπόν στο νέο τους σπίτι να στηθούν σχετικά καλά για να προσφέρουν αυτά που μπορούν και να μη ξανασχοληθεί ο κάτοχος με το θέμα ηχείο-ενισχυτή.
Καλό ταξίδι...
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.097
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top