PLAYSTATION 1 1002 ΣΑΝ CD PLAYER ΑΝΑΦΟΡΑΣ

Z

Zdimis

Guest
Στα πλαίσια παράθεσης μιας μουσικής εμπειρίας μιάς δεκαετίας με ψηφιακές πηγές το ps1 1002 έπαιξε και παίζει ακόμα σαν κυριο cd έχοντας εκθρονισει τα harman kardon hd 970 ,rega apollo ,xindak muse 2 λαμπάτο,advance 203,micromeca 10 ,dac musical fidelity m1,audio nemesis dc1-plus .H καθαρότητα,η εστίαση,η τρισδιάστατη απεικόνιση,η ισσοροπία ,η ακρίβεια ,η λεπτομέρεια,η τονικότητα ,το μπάσσο σε έλεγχο ,η ικανότητα ανάπλασης χώρων και ο αέρας α[ποστάσεις μεταξύ των οργάνων ,τα πεντακαθαρα γλυκά ματ πρίμα ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΠΙΜΕΡΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ.Διερωτάμαι πως αυτο μπορει να συμβαινει με μια παιχνιδομηχανη 25 ετών πίσω,η οποία εχει παίξει μεν λίγο αλλα δεν εχει αναπυκνωθει,η πειραχτεί οπως εδώ http://dogbreath.de/PS1/ με ενα τροφοδοτικό σαν καρουλάκι demise.Σε πολλά τυφλά τεστ με φίλους που ψιλοασχολούνται δε ειναι σχεδον πάντα ξεκάθαρα υπερέχον.Οκ τα συγκρινόμενα ως ανωθι δεν ειναι δα kai horning sati αλλα ενα γκρι σκατο 30ετιας?Να σημειώσω οτι η μουσική που ακούω ειναι jazz ,φολκ ,γυναικειες φωνες ,καλές ηχογραφήσεις και η παρατηρηση μου για τον λατρεμενο ηχο αυτης της πηγης αφορούν ηπια είδη αντε και κλασσική.Αν σας δοθεί η ευκαιρία να βρειτε κανενα στο ebay και ακουτε cd δοκιμάστε ένα ,παιζει να πάθετε ζημιά....(η να γίνεται γραφικοί ...:) )
 





Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.100
ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ 4 ΤΕΜΑΧΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΣΙ ΧΑΡΙΣΑ 2-3......

ΛΕΣ Ν ΑΣΧΟΛΗΘΩ?
 



Z

Zdimis

Guest
Αν έχει τα RCA πίσω είναι.Κανένα άλλο μοντέλο εκτός του 1002 (που στην αγγλiά έπαιξε) δεν έχει RCA.
 

Μηνύματα
496
Reaction score
559
1001 και 1002 ειχαν rca, τo 1001 για την αγορα της Αμερικης/Ασιας και 1002 για την Ευρωπη, με μονη διαφορα τα Volts.
 

Μηνύματα
496
Reaction score
559
Αν θυμαμαι καλα, καπου ειχα διαβασει πως φοραει τα ιδια chips με την professional σειρα cd's της Sony (w-66 ή w-33)
 


Μηνύματα
496
Reaction score
559
Αααααααα.... στραβομαρα μου !!! Το γραφει και στην αρχη του πρωτου βιντεο που εχω αναρτησει !!!!
AKM AK4309 AVM
Πωλουνται αρκετα, προς 40-50 ευρω ;)
 
Last edited:


Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.100
Αν δεν το θέλεις, έχω χώρο !! :gamer::lol:
ΤΟ ΕΧΩ ΣΕ ΕΞΟΧΙΚΟ ΦΙΛΟΥ ΠΟΥ ΠΑΩ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ.

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕΤΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΤΟ

ΠΑΡΕΙΣ.

ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΙΝΤΙ/ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΟΥ.
[DOUBLEPOST=1462558487][/DOUBLEPOST]ΤΟ ΒΥΣΜΑ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΠΛΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΑ

ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ.

ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕΣ?
 

Μηνύματα
496
Reaction score
559
ΤΟ ΕΧΩ ΣΕ ΕΞΟΧΙΚΟ ΦΙΛΟΥ ΠΟΥ ΠΑΩ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ.

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕΤΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΤΟ

ΠΑΡΕΙΣ.

ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΙΝΤΙ/ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΟΥ.
[DOUBLEPOST=1462558487][/DOUBLEPOST]ΤΟ ΒΥΣΜΑ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΠΛΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΑ

ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ.

ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕΣ?
:thumbsup: , μετατροπη, παιρνει πολλες μοντιφιες !!!
 


Μηνύματα
606
Reaction score
577
Εγω μόλις εχθές τελείωσα το δικο μου (ουφφφ)

Μάλλον ολα ξεκίνησαν απο το reviews του 6 moons πριν πολλά χρονιά!
Μετα απο αυτο ακολουθούσαν πολλές αναβαθμίσεις όπως
http://deutschermanfred.de/en/#.Vy0JkeTm6Z8

Το αποτέλεσμα ειναι εκπληκτικό !

Σίγουρα δεν ειναι το καλυτερο cd του κόσμου και σιγουρα δεν ταιριάζει σε ολα τα συστήματα!
Αλλα αν σου κάτσει ??????
hero_room1.jpg
 


Μηνύματα
376
Reaction score
233
V
Εγω μόλις εχθές τελείωσα το δικο μου (ουφφφ)

Μάλλον ολα ξεκίνησαν απο το reviews του 6 moons πριν πολλά χρονιά!
Μετα απο αυτο ακολουθούσαν πολλές αναβαθμίσεις όπως
http://deutschermanfred.de/en/#.Vy0JkeTm6Z8

Το αποτέλεσμα ειναι εκπληκτικό !

Σίγουρα δεν ειναι το καλυτερο cd του κόσμου και σιγουρα δεν ταιριάζει σε ολα τα συστήματα!
Αλλα αν σου κάτσει ??????
View attachment 58949
Ωραία σύστημα και χώρος!!
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top