Blu-Ray και UHD με ήχο Dolby Atmos



MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
DVDFab έχουμε; :p
Μα! με αυτό έχουμε φτιάξει τις Atmos ταινίες μας! πλήρης και χωρίς καμία μεταβολή στην εικόνα, και τον ήχο!!! παρά μόνον, συμπλήρωμα των Ελληνικών υποτίτλων! :D:D:D
 

Μηνύματα
487
Reaction score
207
:offtopic: ΓΙα να ατμίσουμε με bluray.
Από που αγοράζετε συνήθως τίτλους που να έχουν όμως και Ελληνικούς υπότιτλους;
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Μόνο ότι υπάρχει στα VideoClub, αλλιώς..................
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
:offtopic: ΓΙα να ατμίσουμε με bluray.
Από που αγοράζετε συνήθως τίτλους που να έχουν όμως και Ελληνικούς υπότιτλους;
Πας εκεί..
Public,Media markt,seven,στο παλιο metropolis και videoclub οτι πείς στο φέρνουν.
 







Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
για να δω ταινια με dolby atmos πρεπει να το υποστηριζει το media player μου? εχω το mede8er 800x3d η εχοντας του τη ρυθμιση στον ηχο σε passthrough θα παιξει οτι φορμα ηχου εχει το αρχειο?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
για να δω ταινια με dolby atmos πρεπει να το υποστηριζει το media player μου? εχω το mede8er 800x3d η εχοντας του τη ρυθμιση στον ηχο σε passthrough θα παιξει οτι φορμα ηχου εχει το αρχειο?
Τα Atmos-dts:x δεν είναι διαφορετικά συστήματα απο τα True-HD-HDMaster. Θα τα παίξει.
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Όπως έγιναν και αρχικά. ;) Surround γυρίστηκαν; :D
Σωστά! έχεις απόλυτο δίκιο! έτσι όμως, εάν βάλουν (οι μηχανικοί), ήχο απο κάτω, (υπάρχουν πολλές σκηνές με υπόγεια, και γενικά τέτοιους ήχους!), θα πρέπει να βάλουμε ηχεία και στο πάτωμα? :p:D:o

ΥΓ. Άντε με βάλατε σε περιέργεια τομάρια, πήρα τον AV Atmos & DTS-X, έχω τις ταινίες, και παρήγγειλα και δύο ηχεία οροφής JBL, άντε να δούμε τι θα ακούσουμε!!!
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Σωστά! έχεις απόλυτο δίκιο! έτσι όμως, εάν βάλουν (οι μηχανικοί), ήχο απο κάτω, (υπάρχουν πολλές σκηνές με υπόγεια, και γενικά τέτοιους ήχους!), θα πρέπει να βάλουμε ηχεία και στο πάτωμα? :p:D:o

ΥΓ. Άντε με βάλατε σε περιέργεια τομάρια, πήρα τον AV Atmos & DTS-X, έχω τις ταινίες, και παρήγγειλα και δύο ηχεία οροφής JBL, άντε να δούμε τι θα ακούσουμε!!!
Mεγειά!:)
Ποιά πήρες οροφής;
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Επειδη και εγω σε αυτην την διαδικασια ειμαι
Περιμενω τους ενισχυτες το κεντρικο κ ψαχνομαι για το ποια ηχεια θα παρω για οροφης
Να σου πω πως εχει σημασια η σωστη τοποθετηση
Θα το κανεις μονος εσυ η θα φερεις ανθρωπο για την εγκατασταση?
 





Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.310
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top