Ειλικρινείς και Μη συμβουλές ακουστικής φροντίδας χώρων οικιακού κινηματογράφου.

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Σωστός ρε φίλε.

Επιτέλους ΣΚΑΣΤΕ και απολαύστε τα συστήματά σας.
Θα πρέπει όλοι να ξέρουμε πως εκεί έξω , υπάρχει κάποιος που είναι ωραιότερος , εξυπνότερος και καλύτερος από μας.
Μα ακριβως πανω σ'αυτο δεν έγκειται η διαφωνια? Στο ΠΟΙΟΣ είναι ωραιοτερος, εξυπνότερος και καλυτερος, ολοι νομιζουν τον εαυτο τους. :laugh: Ολη η ουσια είναι η πρωτη σου προταση, συμφωνω μεχρι και στα ορθογραφικα σου λαθη :p(που δεν υπαρχουν βεβαια).
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Μα ακριβως πανω σ'αυτο δεν έγκειται η διαφωνια? Στο ΠΟΙΟΣ είναι ωραιοτερος, εξυπνότερος και καλυτερος, ολοι νομιζουν τον εαυτο τους. :laugh: Ολη η ουσια είναι η πρωτη σου προταση, συμφωνω μεχρι και στα ορθογραφικα σου λαθη :p(που δεν υπαρχουν βεβαια).
Tα Village εννοείς;
Έχουν δίκιο τότε.:D
 



Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
Ο λόγος ότι κάνω ένα (γενικό) σχόλιο εδώ είναι ότι επειδή δεν θέλω να γράψω σε θέμα που απευθύνονται σε "ιδιωτικά" συστήματα (πχ. μελών) και να περάσει ότι μπορεί να έχω προσωπικά η ότι στοχεύω κάποιον προσωπικά κλπ...
Μου κάνει εντύπωση ότι χώροι που είναι "ακατάλληλοι" για ακρόαση (τους έχω δει / ακούσει τους περισσότερους) κάποιοι (η οι ίδιοι) εκθειάζονται για την "απόδοσή τους" και γίνονται διάφορες συζητήσεις / παρουσιάσεις σε αυτούς και γράφονται άπειρες σελίδες φιλοφρονήσεων..., μόνο και μόνο για ότι έχει να κάνει με αγορά συσκευών / ηχείων / παρελκόμενων κλπ. και όχι επί της ουσίας... πχ. για την ηχητική φροντίδα αυτών... που και αυτή θα επιφέρει τις πραγματικές "ακουστικές" αλλαγές... Ειδικά όταν θέλεις να θεωρείσαι μερακλής...;)
Δεν πιστεύω αυτό το post να είναι μομφή για το δικό μου σύστημα, ε; Δεν έχει απαντήσει κανείς στα σοβαρά κι αισθάνομαι πως κάτι δεν πάει καλά...
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.616
Μην αγχώνεσαι !
Στα σοβαρά απαντάνε 2-3 εδώ μέσα μόνο ...
Τι το πέρασες για καλώδια και διαφορες αυτών ?
Όλοι παίζουν τέλεια έχουν φοβερούς χώρους και δεν υπαρχει κανένα πρόβλημα .
Σιγα μην παει ο άλλος να πληρώσει για μέτρηση για να του πούνε οτι εχει προβλημα και κοστίζει χ ευρω για να παίζει αξιοπρεπώς ...
Ενώ τώρα παίζει τέλεια και δεν εχει δώσει φράγκο :D
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Δεν πιστεύω αυτό το post να είναι μομφή για το δικό μου σύστημα, ε; Δεν έχει απαντήσει κανείς στα σοβαρά κι αισθάνομαι πως κάτι δεν πάει καλά...
Μια χαρά ,σε άλλους δεν έχουν απαντήσει και καθόλου .
Συμπέρασμα το σύστημά τους δεν παίζεται.
:lolsign:
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Ποση μ@λ@κια χρειαζεται για να υπαρχει "παρασκηνιο" και "ιντριγκα" σε ενα φορουμ με μηχανακια ηχου και εικονας ρε πστ μ' ?

:(
Σειρά τούτοι δω είναι χειρότεροι και απο τους καβασακι μπαϊκερς.:lol:
 


Y

Yiannis_B

Guest
Γνωστή πρακτική του forum. :rolleyes:
Υπάρχει κανείς από την Δ.Ο / Σ.Ο. να απαντήσει στην γελοιότητα του πράγματος?

Με πρωτοβουλία των τελευταίων, ανοίγει θέμα με τον ειρωνικό τίτλο "Ειλικρινείς και Μη συμβουλές ακουστικής φροντίδας χώρων οικιακού κινηματογράφου", όπου το πρώτο post είναι του Βασίλη.

Τα νεώτερα μέλη, που δεν σας ξέρουν και τόσο καλά, αυτόματα θα υποθέσουν ότι το νήμα ανοίχτηκε από τον Βασίλη - με την βεβαιότητα ότι κάποιος "πλακατζής" :gotcha: άλλαξε τον τίτλο.

Γιατί θεωρούν ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ, η ίδια η Δ.Ο / Σ.Ο. να συμπεριφέρεται με αυτόν τον τρόπο.

Βάλτε τουλάχιστον μία επισήμανση πριν το πρώτο post, ότι όλη αυτή η παπαριά είναι δικιά σας επινόηση.

P.S. Και κάποιοι φίλοι του Βασίλη, αντί με την σειρά τους να πάρουν θέση, και να γαμοσταβρίσουν την όλη φάση, κάθονται και ανεβάζουν RT60 και μ@λακίες. :rolleyes: - κάτι μαθαίνουμε, αλλά σε λάθος νήμα.
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
4.462
Reaction score
7.734
χαμενοι στην αντηχηση:D

δεν μπορω να καταλαβω τι ζορι τραβανε μερικοι με τον χωρο καποιων αλλων
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.617
Reaction score
94.546
Υπάρχει κανείς από την Δ.Ο / Σ.Ο. να απαντήσει στην γελοιότητα του πράγματος?
Άμα σ' αρέσει.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.849
Reaction score
77.436
Εγώ πάλι που είδα τον Zizik σε όνειρο σήμερα να μου κάνει συγκριτικό τα Cambridge στην υπόγα μου, με κάτι τέτοια..
που που δικά μου υποτίθεται:eek::eek: που έγραφαν ELTAX(άκουσον άκουσον:D).. επάνω σε βάσεις κολλημένες (σχεδόν σαν με ηλεκτροκόλληση) με blutack στις 3 το βράδυ, με κοιμάμενη την γειτονιά:p,(στο όνειρο όλα αυτάo_O)

να τα τσιτώνει και να πηγαίνουν πέρα δώθε σαν εκκρεμές-ένα σώμα με τις βάσεις,

και με σαλάκια να στάζουν να μου λέει: ''πω ρε μάγκα μου...μην τα αλλάξεις..αυτά είναι για εδώ μέσα..'':o:o:o

να το θεωρήσω ειλικρινή συμβουλή για αναβάθμιση,χωρίς ούτε μία μικροφωνιά για το γ@τώτο..???:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Υπάρχει κανείς από την Δ.Ο / Σ.Ο. να απαντήσει στην γελοιότητα του πράγματος?

Με πρωτοβουλία των τελευταίων, ανοίγει θέμα με τον ειρωνικό τίτλο "Ειλικρινείς και Μη συμβουλές ακουστικής φροντίδας χώρων οικιακού κινηματογράφου", όπου το πρώτο post είναι του Βασίλη.

Τα νεώτερα μέλη, που δεν σας ξέρουν και τόσο καλά, αυτόματα θα υποθέσουν ότι το νήμα ανοίχτηκε από τον Βασίλη - με την βεβαιότητα ότι κάποιος "πλακατζής" :gotcha: άλλαξε τον τίτλο.

Γιατί θεωρούν ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ, η ίδια η Δ.Ο / Σ.Ο. να συμπεριφέρεται με αυτόν τον τρόπο.

Βάλτε τουλάχιστον μία επισήμανση πριν το πρώτο post, ότι όλη αυτή η παπαριά είναι δικιά σας επινόηση.

P.S. Και κάποιοι φίλοι του Βασίλη, αντί με την σειρά τους να πάρουν θέση, και να γαμοσταβρίσουν την όλη φάση, κάθονται και ανεβάζουν RT60 και μ@λακίες. :rolleyes: - κάτι μαθαίνουμε, αλλά σε λάθος νήμα.
Γιάννη, θα συμφωνήσω 100% μαζί σου...
όσο ειρωνικός και γελοίος είναι ο τίτλος που του έδωσαν άλλο τόσο γελοίος είναι και αυτός που τον επινόησε!
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
όσο ειρωνικός και γελοίος είναι ο τίτλος που του έδωσαν άλλο τόσο γελοίος είναι και αυτός που τον επινόησε!
Παπαριές Μαρίτσα μου....

Για μας ούτε ειρωνικός ,ούτε γελοίος είναι ο τίτλος.
 

Y

Yiannis_B

Guest
Βάλτε τουλάχιστον μία επισήμανση πριν το πρώτο post, ότι όλη αυτή η παπαριά είναι δικιά σας επινόηση.
Στου κουφού την πόρτα, όσο θέλεις βρόντα.

Ρε Μπιλ, δεν μπορείς να αλλάξεις μόνος σου το πρώτο post, ώστε να φαίνεται ποιοι το άνοιξαν, και ποιοι το ονομάτισαν? Τι σόι editor είσαι? :rolleyes:
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Στου κουφού την πόρτα, όσο θέλεις βρόντα.
Συγκρατήσου λίγο .
Ετσι γινόταν τόσο καιρό , έτσι θα γίνεται και στο μέλλον.
Τώρα σας πήρε ο πόνος?
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.567
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top