[Αγορά] Ποιο Media Player;

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Γιατι θελεις για παραδειγμα να πας να δεις ταινια σε ενα φιλο σου, να το παρεις στο εξοχικο χωρις να κουβαλας υπολογιστη και να κανεις δικτυο, κλπ...
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.000
Reaction score
8.045
Μια και τ έφερε η κουβέντα, υπάρχει τρόπος να είναι κλειστός ο Η/Υ και να φαίνεται κάποιος δίσκος του στο δίκτυο?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.653
Όχι.
Μπορεί ν' ανάβει απομακρυσμένα όμως.
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Αν και θα προτιμουσα να εχω ενα μικρο NAS με τις ταινιες, και να εχω το 600X3D (πιο φτηνο, χωρις θερμοκρασιες, αθορυβο, κρυβεται ακομα και πισω απο την τηλεοραση με αυτο το μεγεθος).
Τωρα που κυκλοφορησαν και οι WD Red 8TB, Βαζεις περιπου 330 Remux Blu Rays μεσα! Ασε που η ταινια κατεβαινει με torrent κατευθειαν στο NAS και δε χρειαζεται να εχεις υπολογιστη γι' αυτο. Μπορεις παραλληλα να δωσεις και λινκ σε φιλαρακι και να κατεβασει μια ταινια απο το σπιτι του για να τη δει κι αυτος. Ολα αυτα χωρις να εχεις ιδιαιτερες γνωσεις γιατι ειναι φτιαγμενα με ενα παρα πολυ ευκολο interface.
Επισης, αν χρειαστει να γραψεις μια ταινια στο NAS θα ειναι κατα πολυ πιο γρηγορη η διαδικασια σε συγκριση με τον εσωτερικο σκληρο του πλειερ. Συν φυσικα το γεγονος οτι εαν εχεις ενα πλειερ σε καθε δωματιο θα εχουν ολα προσβαση στο υλικο.

Εαν ομως το σπιτι δεν εχει καλωδιωση για δικτυο η για καποιο λογο βολευει οι ταινιες να βρισκονται μεσα στο πλειερ τοτε δεν το συζηταμε!
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.653
Όχι, σαν πισί που ανάβει απ' το δίκτυο.
 


Μηνύματα
487
Reaction score
207
Med600 ή κανένα ανάλογων δυνατοτήτων και τιμής player,έχει πάρει πουθενά το μάτι σας διαθέσιμο;
 

Μηνύματα
562
Reaction score
2
Παιδιά, με ενδιαφέρει το Popcorn Hour A-500. Το έχει δοκιμάσει κάποιος; Που είναι διαθέσιμο (Ελλάδα, αλλά και εξωτερικό);
 


Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Med600 ή κανένα ανάλογων δυνατοτήτων και τιμής player,έχει πάρει πουθενά το μάτι σας διαθέσιμο;

Εγώ το παράγγειλα από το you και το περιμένω τέλος του μήνα με αρχες του άλλου. Το 600x3D
 

Μηνύματα
487
Reaction score
207
Εγώ το παράγγειλα από το you και το περιμένω τέλος του μήνα με αρχες του άλλου. Το 600x3D
Από εγγύηση τι παίζει με το you?
Γιατί ψήνομαι και για το vten από amazon με 50€ παραπάνω.
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.604
Reaction score
94.498
Καλορίζικο!
 

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Άπλα αναρωτιέμαι γιατί έβλεπα από το PS3 τόσο καιρό
Και μου το έλεγε μια ψυχή αλλά εκεί εγώ
Αφάνταστα καλή ποιότητα με φοβερό ήχο
Είμαι πολύ χαρούμενος
Μια απορία έχω μόνο,έχω κάποιες ταινίες BDiso οι οποίες δεν έχουν ελληνικούς υποτίτλους
Πατάω το κουμπάκι κάτω δεξιά και κάνω αναζήτηση,βρίσκω τον υπότιτλο και λέει ότι κατεβαίνει/κατέβηκε και μετά ??????
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.653
Αν η ταινία είναι στο δίκτυο δεν έχω βρει ούτε εγώ το μετά.
Αν είναι σε σκληρό κατεβαίνει στο φάκελο και εμφανίζεται άμεσα.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.255
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top