Harbeth και τετραγωνικα..... any help?


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Τελευταία πρόταση ... Kef ls50 δεν μεταδίδω άλλο (850 ευρωπουλα)

Καλά να σου κάνει!!! Να τους πουλήσεις να της πάρεις ένα δωράκι
Απο τοτε που βγηκαν (Ls50) τα εχω στο μυαλο μου αλλα ποτε δεν παρακινηθηκα τοσο ωστε να κανω την κινηση και να παω να τα ακουσω... Λενε παντως πως δινουν καποια εμφαση στα πριμα και αυτο δεν το προτιμουσα ποτε... Μεταλλικο τουιτερ? Δεν ξερω... Ισως φιλοτιμηθω να τα ψαξω περισσοτερο. Αλλα δεν μου αρεσουν και σε look... πολυ hi tech... Eιμαι κοντα στην παραδοσιακη αισθητικη...
Οσο για δωρακι μην στεναχωριεσαι.... Αν τους παρει θα κανει δωρακι στον εαυτο της... θα τους κανει πανεμορφα γλαστρακια... Το εχει με τις κατασκευες...
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Απο τοτε που βγηκαν (Ls50) τα εχω στο μυαλο μου αλλα ποτε δεν παρακινηθηκα τοσο ωστε να κανω την κινηση και να παω να τα ακουσω... Λενε παντως πως δινουν καποια εμφαση στα πριμα και αυτο δεν το προτιμουσα ποτε... Μεταλλικο τουιτερ? Δεν ξερω... Ισως φιλοτιμηθω να τα ψαξω περισσοτερο. Αλλα δεν μου αρεσουν και σε look... πολυ hi tech... Eιμαι κοντα στην παραδοσιακη αισθητικη...
Οσο για δωρακι μην στεναχωριεσαι.... Αν τους παρει θα κανει δωρακι στον εαυτο της... θα τους κανει πανεμορφα γλαστρακια... Το εχει με τις κατασκευες...
Και σαν δευτερη σκεψη να προσθεσω παρακινδυνευμενα καθως δεν εχω ακουσει τα Ls50... πως τα Atc scm7 που εχω ισως ειναι ''καλυτερα'' η' πιο κοντα στα γουστα μου... Απο συγκριτικα και περιγραφες στο internet λεμε τωρα... Αερολογιες ετσι για να γινεται κουβεντα... Μην μου κανετε καμμια μηνυση... :lolsign:
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Ελατε ρε παιδια καποιος ψαγμενος με spendor να μου πει καμμια κουβεντα για τα παλια sp2/2...
 


Μηνύματα
399
Reaction score
362
Το μελος xrchristos που πουλαει αυτη τη στιγμη τα audionote k(που του πουλησα εγω για να παρω τα spendor s3/5r),
πηρε προσφατα τα spendor 2/2,στειλε του ενα μηνυμα...Στο aggeliopolis υπαρχει ενα 2/2 στα 500ε(αν δεν εχει πουληθει).
Y.Γ. εχοντας ακουσει και τα τρια,αν ειχα το atc 7,δεν θα επαιρνα ουτε το μικρο harbeth ουτε το spendor το μικρο.Ναι "μπουκωνουν"
γιατι εχουν προσληψη ισχυος 50w,οποτε σε καμια περιπτωση δεν εχουν τις εντασεις και τα δυναμικα του μικρου atc.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Το μελος xrchristos που πουλαει αυτη τη στιγμη τα audionote k(που του πουλησα εγω για να παρω τα spendor s3/5r),
πηρε προσφατα τα spendor 2/2,στειλε του ενα μηνυμα...Στο aggeliopolis υπαρχει ενα 2/2 στα 500ε(αν δεν εχει πουληθει).
Y.Γ. εχοντας ακουσει και τα τρια,αν ειχα το atc 7,δεν θα επαιρνα ουτε το μικρο harbeth ουτε το spendor το μικρο.Ναι "μπουκωνουν"
γιατι εχουν προσληψη ισχυος 50w,οποτε σε καμια περιπτωση δεν εχουν τις εντασεις και τα δυναμικα του μικρου atc.
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση και τις οδηγιες. Αυτη την αγγελια εχω βρει κι εγω και ειμαι σε αναμονη γιατι προηγειται αλλος ενδιαφερομενος... Θα ξερω μεχρι τελος εβδομαδας λογικα. Γι' αυτο και ''τρεχω'' τις ερωτησεις για Spendor.... απαντω και στον φιλο Βασιλη που τον εχω τρελανει αυτες τις μερες... χαχαχα
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
αντε παλι με τα spendor...

αφου φαινεσαι τσαχπινογαργαλιαρης και θες πολλα ζευγαρια ηχεια... παρε φρεσκαδουρα... τι την θες τη γρια spedorενα?
Να παρω λες τα ATC τα 100σταρια να τελειωνουμε? χαχαχα... Για την οικονομικη πλευρα του πραγματος κοιταω και παλια... Και ρωταω εδω τα σαινια να μαθω τι λεει το ηχειο...
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
100αρια βασης αμα εισαι αντρας....

παρε ενα 50 βασης ενεργο τωρα... (εχε χαρη δεν βρισκω μια αλλη φωτογραφια)

1193524-atc-scm-50asl-speaker-active-version.jpg
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Φιλε Βασιλη, αν ειχα τετοια τρελα... και διαθεσιμα για αγορες 15000 ευρω (θα σε ξενερωσω τωρα) θα επαιρνα τα Harbeth monitor 40.1 και θα κρατουσα και τα Spicom... :wink:. Ωραιος?
 


vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
εχεις κοιταχτει? οχι σε ωριλα...σε ψυχιατρο...

παιζουν κατι μεταχειρισμενα 50αρια στις αγγελιες αν δεν κανω λαθος ...
 
Last edited:



SIMPLYMUSIC

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
972
Reaction score
66
Και σαν δευτερη σκεψη να προσθεσω παρακινδυνευμενα καθως δεν εχω ακουσει τα Ls50... πως τα Atc scm7 που εχω ισως ειναι ''καλυτερα'' η' πιο κοντα στα γουστα μου... Απο συγκριτικα και περιγραφες στο internet λεμε τωρα... Αερολογιες ετσι για να γινεται κουβεντα... Μην μου κανετε καμμια μηνυση... :lolsign:
Από προσωπική ακρόαση θεωρώ τα kef υπερτιμημένα (αν και σχετικά φθηνά). Τα ATC 11 τα οποία και κατέχω είναι αρκετά καλύτερα κατά την γνώμη μου αλλά όχι τα 7.
[DOUBLEPOST=1464199642][/DOUBLEPOST]Πάντως να θυμίσω ότι το αρχικό νήμα είχε να κάνει με harbeth.
 

Z

Zdimis

Guest
Ακουσε τα atc 19 στο χωρο σου (δινει μεγαλυτερο ,πολυ μεγαλυτερο ηχο απο το 7αρι) ,και θεραπευσου απο τις μανιες περι αγγλικης και καλα soft σχολης.Εχεις μπει με το 7αρι σε καλο ,πολυ καλο κολλέγιο :)Οχι οτι και η softoteriοτερη των atc σχολη των αλλων εγλλέζων ευγενων που αναζητας δεν εχει την ομορφια της απλα αν δεν εθιστηκες ΑΠΟ τα ΑΤc σου ακομα ,αυτο ειναι προς ανάλυση :)Μετα τα proac ο καλυτερος ηχος πουχω ποτε διανοηθει οτι μπορει να υπαρχει.
 
Last edited by a moderator:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Ακουσε τα atc 19 στο χωρο σου (δινει μεγαλυτερο ,πολυ μεγαλυτερο ηχο απο το 7αρι) ,και θεραπευσου απο τις μανιες περι αγγλικης και καλα soft σχολης.Εχεις μπει με το 7αρι σε καλο ,πολυ καλο κολλέγιο :)
Δεν μπορω να πω οχι... Ειναι πολυ καλα ηχεια... δεν ειμαι κουφος... Αλλα και τα αλλα εχουν πολλα χαρισματα μην τα υποτιμουμε....
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Δεν μπορω να πω οχι... Ειναι πολυ καλα ηχεια... δεν ειμαι κουφος... Αλλα και τα αλλα εχουν πολλα χαρισματα μην τα υποτιμουμε....
Παντως οπως εχω ηδη πει σε αλλο thread ειμαι "γατακι'' στο hifi αδαης, μολις δυομισυ χρονακια ασχολουμαι. Επειδη ομως τα ακουσματα ειναι πολυ προσωπικη υποθεση τελικα μεταξυ εταιριων που εχουν μια αλφα καλη ποιοτητα και παραδοση δεν υπαρχει νομιζω χωρος για αντιπαραθεση. Ειναι καθαρα θεμα γουστου, αισθητικης, μουσικων επιλογων κλπ...
Βαλε και τον πειραματισμο μεσα...
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Διαβασα για τη νεα σειρα ωραια πραγματα και σε ξενες σελιδες.... και δεν αμφιβαλλω καθολου οτι ειναι πολυ καλο ηχειο. Απο την αλλη δεν ειμαι ο τυπος που ακολουθει κατα ποδας την εξελιξη στα ηχητικα.... Πιστευεις πως η διαφορα με τα προηγουμενα 7,11,19, θα ειναι τοσο μεγαλη στο σαλονι μας ηχητικα ωστε να παρακινηθει καποιος να παρακαμψει τις προσφορες στα παλιοτερα και να παει στα νεα? Δεν μιλαμε για καποιον που δεν υπολογιζει το budget.... Πηρα το παλιο 7αρι σε καλη προσφορα... Δυσκολα θα δικαιολογουσα το εξτρα cash για το νεο... Δεν λεω πως δεν ειναι καλυτερο... δεν το εχω ακουσει... καταλαβαινεις... Το ιδιο ισχυει και για τα hl5 πχ.
 
Last edited:


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.546
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top