Γινε και εσυ Ραδιοφωνικος Παραγωγος



cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
No-Man - Housewives Hooked On Heroin from LP "Wild Opera" (1996) 3rd Stone Records


Ενα απο τα γνωστότερα side projects του Steven Wilson, τους No-Man, μια συνεργασία του μαζί με τον Tim Bowness, εδω σε μια κομματάρα απο το πέμπτο τους album "Wild Opera", με τον απίθανο τίτλο Νοικοκυρές εθισμένες στην ηρωινη. :rolleyes:
 



cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
John Zorn - Sacrifist

Το 2015 κυκλοφόρησε 15 cd's :geek: και μέχρις στιγμης μεςα στο 2016, απ'οτι βλέπω, γιατί για να τ'ακουσεις ειναι αδύνατον, 5. Αντε να δουμε που θα σταματήσει το κοντέρ. Πραγματικά ειναι ο μόνος καλλιτέχνης που θα πούλαγα την ψυχή μου στο Κτήνος για να βλέπω στα κρυφά τι κάνει στην διάρκεια μιας ημέρας.:laugh:
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Soma - Being/Ghandarva from LP "Epsilon" (1991) Mystic Stones Records


Ντεμπούτο album για τους Άγγλους psychedelic-jam-open air-space rockers βουτηγμενους μεχρι τα μπουνια στα βαρβιτουρικα και Hawkwind wannabees. Έβγαλαν αλλο ενα εξαιρετικο δευτερο 4 χρονια αργοτερα και εξαφανίστηκαν απο προσώπου γης.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Sons Of Selina - Of The First Water exclusive track from compilation LP "Pick & Mix" (1995) Delerium Records


Ενα απο τα 10 πιο αγαπημενα μου κοματια ολων των εποχων, απο μια μπαντα που άξιζε πολλα περισοτερα. Ανεβασμένο απο την μουτσούνα μου στο YT, μιας και δεν υπήρχε, αν ειναι δυνατόν.
 




Y

Yiannis_B

Guest
Σύντροφοι, και συνρόφισσες, την ζέστη δεν την εμπορώ. Θα μετοικήσω βόρεια. :geek:

Θα αφήσω στο ποδάρι μου, τον Άρη, τον Βελουχιώτη, ξέρει αυτός.:rolleyes: :roflmao:

Фабрика – Катюша

 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Σύντροφοι, και συνρόφισσες, την ζέστη δεν την εμπορώ. Θα μετοικήσω βόρεια. :geek:

Θα αφήσω στο ποδάρι μου, τον Άρη, τον Βελουχιώτη, ξέρει αυτός.:rolleyes: :roflmao:

Фабрика – Катюша

Στελνω αγωνιστικους χαιρετισμούς και συμπαρασταση από τα νοτια προαστια :rolleyes:
 

Y

Yiannis_B

Guest
Με ΄χει πιάσει μια ελαφρότητα σήμερα. :rolleyes:



Και για κάποιον ακατανόητο λόγο, αυτό το τραγουδάκι του ταιριάζει. :laugh:

 

Y

Yiannis_B

Guest
"OK, I admit that I made this record, so maybe I'm not totally unbiased. Maybe.

In fact, I hadn't listened to this for about 5 years before today, when for no good reason I did.

I'm quite surprised to find this for sale on amazon or anywhere for that matter, since the last time I saw it locally it was going for 99 cents in the cutout bin of a store that ONLY sold cutouts. Now THAT was a bargain.

As for the prior reviewer, Mr. Dingledy, I'd like to thank him for listening to our record. He's right about our creative fire, we WERE just a bunch of drunk guys banging around on any instrument we could find. But that's BEFORE being a drunk guy banging on random instruments was cool! See? That was OUR genre back then, we owned it.

Also, Mr. Dingledy, I'd like to thank your father for buying it for you, and I'd like to thank you for bothering to listen to it the requisite number of times in order to appreciate our deeper vision.

I gotta say, with the exception of a few songs which easily could have been omitted, I do kind of like this album, and I'm pretty hard to please, so if you're pretty hard to please and you hate most things, you owe it to yourself to give this a listen. "
-Sam Goldman

Αυτό το τρελιάρικο σιντάκι,, πουλιέται στον Αμαζόνιο, για 1,97$, και από κεί η παραπάνω ανάρτηση.

http://www.allmusic.com/album/red-dog-mw0000625188




 
Last edited by a moderator:

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Sleepytime Gorilla Museum - Of Natural History (Aiming To Answer Common Questions) (2004) Web Of Mimicry Records






https://m.youtube.com/watch?v=h1B0pybUvE8

Αρκετά, όπως καθόμουν αμέριμνος και άκουγα την μουσικη μου με τα ακουστικα (το καινούριο των Black Mountain, IV), μια μύγα ίσα με το μισό ακουστικό βρήκε τροφή, ζέστη η δεν ξερω γω τι, στην μουτσούνα μου και μου έσπαγε τα νευρα πανω απο μισή ώρα. Την άφησα να κάνει την δουλεια της, ώσπου δεν άντεξα αλλο, μου τα έσπασε τελείως, και τοτε θυμήθηκα οτι ετςι ειχα να νοιωσω απο τοτε που άκουσα αυτο το album, πίσω στο 2004, απο αυτο το παντελως απίστευτο σχήμα απο το Oakland της Καλιφορνια, που ακούει στο ονομα, Χριστέ και Παναγία, Sleepytime Gorilla Museum (Of Natural History) και τοτε δήλωναν οτι με αυτο το album ειχαν να σκοπό να απαντήσουν κοινές ερωτήσεις. :idk: Ακομα δεν εχω πολυ καταλάβει πως στο διάτανο έβγαλαν αυτο το αριστούργημα, που όσα χρωστάει στην κλασική μουσικη αλλα τοςα χρωστάει στο black metal, και ακομα πιο πολλα στην folk, και ακομα περισοτερα στο progressive και στην ψυχεδελεια και δεν ξερω γω που άλλου. Δεν ξερω πως το κατάφεραν αυτο το πραγμα, αλλα υποπτεύομαι ο Νικος ο Αλέφαντος ειχε δωσει την σωστή διάσταση του πράγματος, 11 εμεις, 11 αυτοί, μπείτε μεςα και γ@μηστε τους. Ετςι ακριβώς, σε πηδάνε, σε ενοχλούν και δεν μπορεις να ξεκολλήσεις.
Πάντως στο τελος, την μύγα την γ@μησα, δεν τις εμέναν και πολλες ώρες, ουτως η αλλως βεβαια, πρεπει να ηταν γύρω στα 150 γραμμάρια και 4-5 χρονων, ενώ ζούνε μάξιμουμ 2-3 εβδομάδες. Και μου απάντησε και πολλες κοινές ερωτήσεις.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Fire! - Can I Hold You For A Minute? From LP "You Liked Me Five Minutes Ago" :rolleyes: (2009) Rune Grammofon Records


Οι εκπληκτικοί Νορβηγοί Fire!, στο ντεμπούτο τους, με το avant-experimental-free-jazz-post Rock-noise υβρίδιο, και τις απλωμένες σαν χταπόδι-γίγας συνθεςεις τους σου ρουφούν το μεδούλι. Για ακροατές γενναίους, που δεν περιμένουν τιποτα λιγότερο απο μια συναρπαστική εμπειρία. Απλά πολυ μεγαλη μπαντα, ήδη εχουν βαλει υποψηφιότητα για ένας απο τους δίσκους της φετινής χρονιάς, με το "She Sleeps, She Sleeps" :whistling:. Και φυσικα στην λατρεμένη Rune Grammofon. Μιλάμε για πολυ ψέκασμα εκει πανω στην Νορβηγία.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
MadLove - Art Of Denial from LP "White With Foam" (2009) Ipecac Recordings


Με χαώδη διαφορα το πιο εύπεπτο project του Trevor Dunn, γνωστο απο Tomahawk, Fantomas, Mr. Bungle, κτλ. Απλή κιθαριστικη ευφυής ποπ, παιρνει χρόνο να καταλάβεις και απαιτεί προσοχή, παρ'οτι απλή, αλλα άμα καταλάβεις τι παίζει εδω χαμω, σε ρούφηξε. Again, as far as I am concerned, this is a fucking masterpiece.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Omega - Dawn In The City from LP "Gammapolis" (1979) Bacilus Records


Νιοστο album για τους Ουγγρους Omega, τελοιοποιησαν εδώ το στυλ τους σε ένα πιο refined space light progressive rock με ολιγον κοσμοπολιτικο κεντροευρωπαικο αερα. :smoke:
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Brethren Of The Free Spirit - Into The Dust Of The Earth / The Wolf Also Shall Dwell With The Lamb both from LP "The Wolf Also Shall Dwell With The Lamb" (2008) Important Records



Απιθανο folk ντουετο του Αγγλου James Blackshaw και του Ολλανδου Jozef Van Wissem, κατω από το ονομα Brethren Of The Free Spirit κυκλοφορησαν 2 εκπληκτικα albums, και τα 2 το 2008 κι διέλυσαν ως group, αλλα συνεχισαν και οι δυο με τεραστια προσωπικη δισκογραφια και συνεργασιες με αλλους καλλιτεχνες. Δυο κομματια από το δευτερο τους ακουμε εδώ, στην περιφημη Important Records.
Απλο, απλο, αλλα σου το χωνουν μεχρι το λαιμο.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top