Zizik's Maxi Home Theater

Μηνύματα
247
Reaction score
245
Να σου κανω μια ερωτηση, δεν εχω ακουσει το συστημα απο κοντα, και δε μπορω να εχω αποψη δυστυχως, αλλα τα surround δεν ειναι στημενα πολυ ψηλα και πολυ κοντα σε σχεση με τη θεση ακροασης?

Μηπως με ξεγελανε οι φωτογραφιες?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.402
Reaction score
74.685
Να σου κανω μια ερωτηση, δεν εχω ακουσει το συστημα απο κοντα, και δε μπορω να εχω αποψη δυστυχως, αλλα τα surround δεν ειναι στημενα πολυ ψηλα και πολυ κοντα σε σχεση με τη θεση ακροασης?

Μηπως με ξεγελανε οι φωτογραφιες?
1,20 ύψος, 1,50 απόσταση τα S και 1,80 τα SB.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.850
Reaction score
77.442
Να σου κανω μια ερωτηση, δεν εχω ακουσει το συστημα απο κοντα, και δε μπορω να εχω αποψη δυστυχως, αλλα τα surround δεν ειναι στημενα πολυ ψηλα και πολυ κοντα σε σχεση με τη θεση ακροασης?

Μηπως με ξεγελανε οι φωτογραφιες?
ο ιδιοκτήτης έχει πολύ μεγάλο κεφάλι και του αρέσει ενίοτε να τα χρησιμοποιεί αντί για ακουστικά surround:dance2::dance2::dance2::roflmao::roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
247
Reaction score
245
1,20 ύψος, 1,50 απόσταση τα S και 1,80 τα SB.
Αν βουλιαξεις λιγο μες τον καναπε κατα τη διαρκεια της ταινιας νομιζω οτι ειναι λιγο ψηλα. Αν και η φωτογραφια δινει την αισθηση οτι ειναι πιο ψηλα απο 1,2μ. 1,5μ μετρας απο το κεντρο του καναπε φανταζομαι?
Αν βλεπετε δυο η τρια ατομα, οι πλαινοι δεν ειναι πολυ κοντα στα surround?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.402
Reaction score
74.685
Για δύο φτιάχτηκε και χρησιμοποιείται κατά 95%, δυστυχώς όμως ο χώρος δεν επιτρέπει να μπουν μακρύτερα. Είναι κάτι που με ενοχλεί αλλά συνήθισα πιά.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.850
Reaction score
77.442
Αν βουλιαξεις λιγο μες τον καναπε κατα τη διαρκεια της ταινιας νομιζω οτι ειναι λιγο ψηλα. Αν και η φωτογραφια δινει την αισθηση οτι ειναι πιο ψηλα απο 1,2μ. 1,5μ μετρας απο το κεντρο του καναπε φανταζομαι?
Αν βλεπετε δυο η τρια ατομα, οι πλαινοι δεν ειναι πολυ κοντα στα surround?
Συμπληρώνω...ο ιδιοκτήτης είναι και αψηλός...δεν έχει παρέες,βλέπει αποκλειστικά μόνος του ταινίες και αν σπάσει κανένα διαόλι το ποδάρι του και έρθει κανένας σπίτι την ώρα της προβολής,τον βάζει να κοιτάει έξω από το παράθυρο(αν είναι τυχερός και είναι βράδυ και δεν χρειαστεί να κατεβάσει το στόρι):roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
247
Reaction score
245
Για δύο φτιάχτηκε και χρησιμοποιείται κατά 95%, δυστυχώς όμως ο χώρος δεν επιτρέπει να μπουν μακρύτερα. Είναι κάτι που με ενοχλεί αλλά συνήθισα πιά.
Να σου πω, στη δικη μου περιπτωση στο 80% των ταινιων ειμαστε 2 με 3 ατομα. Το προβλημα μου ειναι οτι ο ακριανος απο καθε πλευρα δεν ακουει καλα το surround ηχειο της αλλης πλευρας.
Μηπως θα ηταν σκοπιμο να δωσω μερικα db παραπανω στα surround?
 
Last edited by a moderator:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.402
Reaction score
74.685
Εμείς καθόμαστε με τα κεφάλια πολύ κοντά, χυνόμαστε στον καναπέ και μειώνεται το θέμα. :) Το δικό μου κεφάλι στο κέντρο πάντα. :D
Με τρεις μόνο αν τα βάλεις ψηλότερα θα βελτιωθεί, δυνατότερα όχι.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.850
Reaction score
77.442
Να σου πω, στη δικη μου περιπτωση στο 80% των ταινιων ειμαστε 2 με 3 ατομα. Το προβλημα μου ειναι οτι ο ακριανος απο καθε πλευρα δεν ακουει καλα το surround ηχειο της αλλης πλευρας.
Μηπως θα ηταν σκοπιμο να δωσω μερικα db παραπανω στα surround?
Μην ρωτάς καλέ αυτόν:headbang:!!!Θα σε βάλει να τους διώξεις όλους!! Θα μείνεις μόνος στη ζωή λέμε:o:o!!!!:p:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
994
Reaction score
80
Εμείς καθόμαστε με τα κεφάλια πολύ κοντά, χυνόμαστε στον καναπέ και μειώνεται το θέμα. :) Το δικό μου κεφάλι στο κέντρο πάντα. :D
Με τρεις μόνο αν τα βάλεις ψηλότερα θα βελτιωθεί, δυνατότερα όχι.
Χωρις κουβερτουλα; :eek:
 





Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
ετοιμο το κοκορετσι του Zizik :D
7 συκωταριες ...2 μπολιες....4 εντερα :p

7.2.4

7.2.4.jpg


.... ο Yamaha 5100 και το ypao φερνει flat την ακουστικη καμπυλη....η οποια γενικα δεν εχει τοσο καλο αποτελεσμα

επιμενω πως το ψευτοatmos ειναι καλυτερο αρκετα απο το Neural:X
....ειναι πιο διακριτικο χωρις να χαλαει διαχωρισμους καναλιων....

αυτο με το 2496 μιας και εχει balance ωραια ιδεα.....ειναι και τα γυαλια στην μεση :D
....για παρε καλωδια να το δουμε

...ααα .....και εχε το νου σου στα μικρα....φορα κρανος :D
 
Last edited:







Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.717
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top