Industrial nightmare




Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.455
Reaction score
50.601
μιας και σου αρέσουν οι clock dva ( ξέρεις από πηραν το όνομά τους ; ) , προτείνω T.A.G.C. & PSYCHOPHYSICISTS .
Ο Andy Newton έρχεται αυτό τον μήνα στο gagarin

- SPK OVERLOAD UNIT INFORMATION , κάνει και για στρώσιμο καλωδίων

- μία από τις μεταφράσεις του ονόματός τους είναι : Sozialistisches Patienten Κollektiv , ήταν επίσης ένα από πρώιμα ονόματα της RAF ( BAADER MEINHOF )
 
Last edited by a moderator:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.963
Reaction score
20.483
Όχι, δεν ξέρω από πού πήραν το όνομά τους οι Clock DVA, για πες!
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.963
Reaction score
20.483
Γνώμη μου: θα μπορούσαν να λείπουν γιατί δεν είναι industrial.

Πέραν αυτού, ο δίσκος είναι γ@μ@τος!
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.963
Reaction score
20.483
Γιατί όταν άνοιξα το thread δεν είχα στο μυαλό μου το industrial metal.:)

Περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα! Το thread πήρε το δρόμο του και μου αρέσει! Keep them coming! :drinks:
 



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.455
Reaction score
50.601
Όχι, δεν ξέρω από πού πήραν το όνομά τους οι Clock DVA, για πες!
καλημέρα ,
όντας φανατικός ο Andy με το κουρδιστό πορτοκάλι , έκανε ένα πρόντεκτ σαν κ.πορτοκάλι ( clock ) , νούμερο 2 ( dva ).
Το dva ( ντβά στα Ρώσικα ) , σημαίνει δύο .
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.963
Reaction score
20.483
OK, ευχαριστώ για την ενημέρωση!
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.455
Reaction score
50.601
αν και οι MECANO είναι στο post punk , το κομμάτι mutant jazs , θα μπορούσε να είναι από τους ύμνους του industrial
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Holy Toy - Fresh-News Larve / Last leader / Telegram I from LP "Panzer And Rabbits" (1984) Sonet Records



Εκπληκτικο industrial experimental πισω από τα 80's, μπαντα ενεργη μεχρι και σημερα. Βασικα δεν ξερω πολλα γι'αυτους, σχεδόν τιποτα θα ελεγα, το discogs λεει ότι είναι Νορβηγοι/Πολωνοι, το οποιο πρεπει να ισχυει μιας και το παραπανω δευτερο album τους ειχε κυκλοφορησει στην Sonet. Το μονο που ξερω είναι, ότι προκειται για ένα αριστούργηματικο album που φωναζει για να ακουστει.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Holy Toy - Marmur from LP ""Warszawa" (1982) Uniton Records


Κι ένα ακομη, από το εκπληκτικο πρωτο τους album, μεγαλη μπαντα φοβερα εμπνευσμενη.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Yoga - Encante / Seventh Mind / The Hidden People / Fourth Eye all from LP "Megafauna" (2009) Holy Mountain Records





Τριτο και δυστυχως τελευταιο album για τους Αμερικανους Yoga, ενα ανυπερβλητο industrial αριστουργημα που δυστυχως πολλοι λιγοι μυριστηκαν. Unholy sickness.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
In Slaughter Natives - Sacred Worms from LP "Enter Now The World" (1992) Cold Meat Industry Records


Φανταστικό symphonic industrial σχήμα, ενεργό απο το 1988 μεχρι και σημερα. Τα 3 πρώτα τους, και μαλλον καλυτερα albums τους στην τρομερή Cold Meat Industry. Πολεμικά τυμπανα, πολυεπίπεδη χρήση ηλεκτρονικών, άξεστα φωνητικά ενίοτε, έξυπνα symphonic samples ενσωματωμένα, συνθέτουν ενα κάδρο εξαιρετικα πυκνο ακομα και για το συγκεκριμενο ειδος μουσικής.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.325
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top