Koda GW-212 subwoofer αξιζει?

Μηνύματα
76
Reaction score
20
χαιρεται τελικα αξιζει η αγορα του συγκεκριμενου γουφερακι εχω διαβασει πολλες αποψεις οι οποιες με εχουνε βαλει σε προβληματισμο,υπαρχει καποιος κατοχος η που να το εχει ακουσει να μας πει εντυπωσεις??
τελικα εχει νοημα η αγορα σχετικα φτηνου χαμηλου η να περιμενει καποιος να μαζεψει ενα σεβαστο ποσο στις μερες μας για να πει πως θα καταλαβει τη διαφορα
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Μαζεψε κανα 600αρι και μετα ψαχνεις.

Εναλλακτικα μεταχειρισμενο
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
κάπως έτσι όπως τα λέει ο stampol είναι ΑΛΛΑ!!

κάπου το 2001 που είχα πάρει το πρώτο μου sub ένα 10' KODA με παθητικό αναμεταδότη,έχω να δηλώσω ότι έπαιζε τότε σε χώρο δωματίου 14τμ εξαιρετικά!! και θυμάμαι είχα βγάλει και τον παθητικό αναμεταδότη και έβαλα μια πλάκα MDF με βίδες ξυλουργείου και έπαιζε ακόμα πιο γλυκά,για τα δεδομένα της αναμνήσεως του τότε,..

δεν λέω όχι στις κινεζιές. αλλά σήμερον ημέρα οι απαιτήσεις είναι πολλές,η γκάμα τεράστια,ευκαιρίες πολλές και τα λεφτά λίγα

δεν μου λέει κάτι η αγορά ενός sub πλέον,για μένα προέχει η σωστή ρύθμιση του πάνω απ'όλα και η τοποθέτηση σαφώς!

πχ αν και με 10' που έχω τώρα στο σπίτι μου,παρεμβάλλω ένα behringer 2496(με τις απαραίτητες ρυθμίσεις) και έχει αποκτήσει άλλη διάσταση το χαμηλό!σε τέτοιο βαθμό που έχω πειστεί ότι και μούφα sub να μου δώσουν θα μπορέσω να το φέρω στα μέτρα μου
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Το υπόλοιπο σύστημα τι περιλαμβάνει;;
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
έχω πειστεί ότι και μούφα sub να μου δώσουν θα μπορέσω να το φέρω στα μέτρα μου
Και αν σου δώσουν ενα πολυ καλό sub και το φέρεις στα μέτρα σου;
 

Μηνύματα
76
Reaction score
20
magnat minotor supre me 1000,το κεντρικο το 250,τον πιοννερ 923 και ενα γουφερ klipsh ksw 10,δηλαδη να μη το δωσω καλυτερα αυτο που εχω,?ηθελα να παω σε 12 μιας και ειναι σχετικα φτηνο.δηλαδη (daharis666) προυτεινεις παθητικο γουφερ public με ξεχωριστο ενισχυτη >?θα εχει τοσο καλο αποτελεσμα σα τα ενεργα ?
 


Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.614
εχεις klipsch 10αρι και θα πας σε koda στα μισα χρηματα επειδη ειναι 12αρι? αν θελεις μεγαλυτερο,πουλ ααυτο που εχεις και πηγαινε σε αυτο

http://www.skroutz.gr/s/6150406/Klipsch-R-12SW-Subwoofer.html

ή ψαξε για ενα μεταχειρισμενο δευτερο klispch 10αρι......

αν και προσωπικα πιστευω οτι αδικα τρωγεσαι.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
η (daharis666) προυτεινεις παθητικο γουφερ public με ξεχωριστο ενισχυτη >?θα εχει τοσο καλο αποτελεσμα σα τα ενεργα ?
αυτό από που το συμπέρανες καλέ?klipschάκι 10 έχω και εγώ το rpw 10.

το παθητικό θέλει αρκετή μελέτη-δουλειά-φασαρία και λεφτά σε σημείο που αγγίζεις καταστάσεις έτοιμου αυτοενισχυόμενου μεγάλης κατηγορίας σε κάποιες περιπτώσεις.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
ένα 10' KODA με παθητικό αναμεταδότη,έχω να δηλώσω ότι έπαιζε τότε σε χώρο δωματίου 14τμ εξαιρετικά!! και θυμάμαι είχα βγάλει και τον παθητικό αναμεταδότη και έβαλα μια πλάκα MDF με βίδες ξυλουργείου και έπαιζε ακόμα πιο γλυκά,για τα δεδομένα της αναμνήσεως του τότε,..
Σιγά μην είχε και βηματοδότη...χαχαχαχα

Ακτινοβολητή βρε (passive radiator που λένε και στα χωριά).
Κι εσύ το έκανες κλειστού τύπου.Τέλεια θα έπαιζε....
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Μη μιλάς με το Γιό του Σατανά.:roflmao::roflmao:
μίλησε και ο θυρωρός του Κάτω Κόσμου:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

[/QUOTE]

Σιγά μην είχε και βηματοδότη...χαχαχαχα

Ακτινοβολητή βρε (passive radiator που λένε και στα χωριά).
Το 2001 έτσι τα λέγαμε:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

Κι εσύ το έκανες κλειστού τύπου.Τέλεια θα έπαιζε....
για να σε λέω εγώ...:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
76
Reaction score
20
ναι ξερεις ειναι να μην σε πιασει το μικροβιο μετα δεν εχεις σταματημο εκει που λες τωρα εισαι ενταξει τσακ κατι γινεται και ξεκινας παλι απο την αρχη
 



Μηνύματα
76
Reaction score
20
εχεις klipsch 10αρι και θα πας σε koda στα μισα χρηματα επειδη ειναι 12αρι? αν θελεις μεγαλυτερο,πουλ ααυτο που εχεις και πηγαινε σε αυτο

http://www.skroutz.gr/s/6150406/Klipsch-R-12SW-Subwoofer.html

ή ψαξε για ενα μεταχειρισμενο δευτερο klispch 10αρι......

αν και προσωπικα πιστευω οτι αδικα τρωγεσαι.
το εχεις ακουσει το συγκεκριμενο?ειναι τοσο καλο οσο τις svs τα δυο μοντελα που προτεινουνε εκει στο 500αρικο
 

Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.614
ναι,αλλα δεν εχω ακουσει svs,οποτε δεν μπορω να σου απαντησω.
 

Μηνύματα
76
Reaction score
20
οκ αφου εδωσα το δικο μου τοτε θα παρω αυτο
Klipsch R-12 SW κανα 300ευρω σχεδον τα μισα λεφτα απο τα svs και μπας σιγα σιγα τα κανω ολα klipsh εχεις ακουσει και τα υπολοιπα της σειρας κεντρικο,κολωνες ,περιφερειακα ειναι σχετικα καλα ηχεια,τα αξιζουνε τα λεφτα τους?
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.716
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top