Vincent-Tac SV-226MKII

Μηνύματα
225
Reaction score
214
εχει καποιος εμπειρια απο το συγκεκρημενο ενισχυτη η την εταιρεια γενικοτερα?
 


Μηνύματα
225
Reaction score
214
αν κ δε καταλαβα πολλα , ο τυπος τους ξεφτιλιζει κατα καποιο τροπο..
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
Δεν τους ήξερα, μέχρι που διάβασα αυτό και έσκασα στα γέλια.

http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERENCES/Vincent/Vincent CD-S6 CD player upgrade.html

. . . There is even more of the ridiculously stupid mumbo jumbo there . . . The look of this player - to my eye - is nothing more than another Chinese monster pretending to be high-end . . . Same shitty plastic transport from Philips, perhaps the cheapest one ever made . . . Wait a minute. The parts on the PCB are FAKE IMITATIONS. All capacitors are WIMA look-alikes. I bet that the BurrBrown op-amps are fake as well . . . There is a God Knows What For tube installed there as a Christmas decoration . . .

. . . :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o
 

Attachments


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
- οι vampiros lesbos , ( attached ) , με ακολούθησαν από άλλο τόπικ
 

I

iason

Guest
Η vincent είναι μια μετρια εταιρεία με αρκετά χαμηλό κόστος για αυτό που προσφέρει ανάλογα βέβαια είναι και τα υλικά της.
Εγώ είμαι κάτοχος του vincent s2cd player entry level αγορασμενο το2005 με κοστος τοτε 500 ευρώ.
Οσο αναφορά το αρθρο που δεχεται την κριτική δικαίωμα του να γράφει οτι θέλει ομως πουθενά δεν γράφει η εταιρεία οτι οι πυκνωτές τις είναι wima !!
Eπίσης εχω δεί πολύ ακριβότερες εταιρείες με πολύ ακριβότερα μηχανήματα τα 2 τρίτα από τα υλικά στίς συσκευές τους να είναι custom mades.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
Η vincent είναι μια μετρια εταιρεία με αρκετά χαμηλό κόστος για αυτό που προσφέρει ανάλογα βέβαια είναι και τα υλικά της.
Εγώ είμαι κάτοχος του vincent s2cd player entry level αγορασμενο το2005 με κοστος τοτε 500 ευρώ.
Οσο αναφορά το αρθρο που δεχεται την κριτική δικαίωμα του να γράφει οτι θέλει ομως πουθενά δεν γράφει η εταιρεία οτι οι πυκνωτές τις είναι wima !!
Eπίσης εχω δεί πολύ ακριβότερες εταιρείες με πολύ ακριβότερα μηχανήματα τα 2 τρίτα από τα υλικά στίς συσκευές τους να είναι custom mades.
- 500 ευρώ ?????????? . . . οπότε τι να λέμε

- την ζαχάρωνα και εγώ την εταιρεία , λόγω τιμών , και καλών revews
 

I

iason

Guest
- 500 ευρώ ?????????? . . . οπότε τι να λέμε

- την ζαχάρωνα και εγώ την εταιρεία , λόγω τιμών , και καλών revews
Το εικονιζόμενο είναι το S6 ακριβότερο αλλά περίπου στο χιλιάρικο πανω κατω εάν δεν κάνω λάθος.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
Το εικονιζόμενο είναι το S6 ακριβότερο αλλά περίπου στο χιλιάρικο πανω κατω εάν δεν κάνω λάθος.
- και πάλι φτηνό είναι , οπότε λογικοί οι όποιοι συμβιβασμοί
 

Μηνύματα
518
Reaction score
460
εχει καποιος εμπειρια απο το συγκεκρημενο ενισχυτη η την εταιρεια γενικοτερα?
Εχω ακούσει ενα ζευγάρι προ τελικού υβριδικά και τα δυο. Αυτο που άκουσα εγω ήταν άφθονο drive φουσκωμένο και ακαθόριστο χαμηλό ελαφρά σκληράδα στις μεσαίες και λίγο σκοτεινά πρίμα η τιμη βέβαια ήταν πολυ καλη (μεταχειρισμένα).
 

Μηνύματα
518
Reaction score
460
Εχω ακούσει ενα ζευγάρι προ τελικού υβριδικά και τα δυο. Αυτο που άκουσα εγω ήταν άφθονο drive φουσκωμένο και ακαθόριστο χαμηλό ελαφρά σκληράδα στις μεσαίες και λίγο σκοτεινά πρίμα η τιμη βέβαια ήταν πολυ καλη (μεταχειρισμένα).
Τα ηχεια που τα άκουσα ειναι harbeth shl 5 και η σύγκριση ειναι με ακριβότερα μηχανήματα tsakiridis apollon classe ca100 και naim nait xs.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.713
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top