Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.497
Six Days Seven Nights 1998

image.jpeg


Ο ορισμός του "κρύου ψαριού" βρίσκεται στην διεκπεραίωση του ρόλου του Χ.Φορντ.Ο David Swimmer από την άλλη φροντίζει για αρκετό γέλιο.

5/10
 







rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.721
Triple 9 http://www.imdb.com/title/tt1712261/




Διεφθαρμένοι μπάτσοι και εγκληματίες σχεδιάζουν το θάνατο ενός αστυνομικού για να ''ξεχρεώσουν'' από τη ρώσικη μαφία.

Εκλεκτό καστ σε μια πολύ καλή ταινία! Δείτε το βιντεάκι και θα καταλάβετε.

8/10
Triple 9 6/10

Ενω παιζουν καλοι ηθοποιοί και το στορι εξισου καλο η ταινια για μενα κανει κοιλια σε σκηνες και με κανει να βαριεμαι.

Τετοια ταινια πρεπει να σε κραταει σ'ενταση και αγωνια μεχρι το τελος.
Κι εγώ με τον stampol είμαι. 6/10
 


Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Relatos salvajes











Μεχρι πού μπορειτε να φτασετε πανω στον εκνευρισμο ή στην απογνωση σας;
Εξι ιστοριουλες "μαζεμενες" σε μια ταινια,απαντουν στο ερωτημα.
Ακρως διδακτικη,απολυτως πρωτοτυπη.




Το trailer








Εξαιρετικη
Βαθμος 8,5/10
 


Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.497
image.jpeg


The Bow 2005 - Hwal

Ki -duk Kim

Οι Επιθυμίες

Στην ταινία The Bow/ Το Τόξο] Θέλησα να απεικονίσω τις επιθυμίες και τους πόθους ενός μοναχικού γέρου. Επιθυμίες και πόθους που αντικατοπτρίζονται σε ένα νεαρό κορίτσι που δεν μπορεί ποτέ να αποκτήσει. Αλλά αντί για επιθυμία και πόθο, ίσως η περίπτωσή του θα μπορούσε να ειδωθεί ως μία εμμονή ή ένα αυτοκατευθυνόμενο ένστικτο.
Όλοι έχουμε μία κρυφή επιθυμία, ελπίδα ή πόθο που δεν μπορεί να εκφραστεί τέτοιες στιγμές. Θέλησα να δείξω πόσο χυδαίοι, ευγενείς, όμορφοι, λυπητεροί και χαρούμενοι μπορούν να είναι οι πόθοι και οι επιθυμίες αν αποκαλυφθούν. Όπως ένα τόξο, θέλω να ζω τεταμένα μέχρι να πεθάνω.



contains very little dialogue and is filled with symbols.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Την βλέπετε χθες!!!Την κατέβασα σε dts x (χωρίς να έχω) και είδα 5 λεπτά την σκηνή που κάνουν ντου και σκάνε οι μπόμπες..

ζαλίστηκα από τα εφέ,απίστευτη εικόνα από τα surround!!!

που να βάλω και τα ρέστα από ηχεία!!!

TORA! TORA! TORA!

 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
View attachment 60032

The Bow 2005 - Hwal

Ki -duk Kim

Οι Επιθυμίες

Στην ταινία The Bow/ Το Τόξο] Θέλησα να απεικονίσω τις επιθυμίες και τους πόθους ενός μοναχικού γέρου. Επιθυμίες και πόθους που αντικατοπτρίζονται σε ένα νεαρό κορίτσι που δεν μπορεί ποτέ να αποκτήσει. Αλλά αντί για επιθυμία και πόθο, ίσως η περίπτωσή του θα μπορούσε να ειδωθεί ως μία εμμονή ή ένα αυτοκατευθυνόμενο ένστικτο.
Όλοι έχουμε μία κρυφή επιθυμία, ελπίδα ή πόθο που δεν μπορεί να εκφραστεί τέτοιες στιγμές. Θέλησα να δείξω πόσο χυδαίοι, ευγενείς, όμορφοι, λυπητεροί και χαρούμενοι μπορούν να είναι οι πόθοι και οι επιθυμίες αν αποκαλυφθούν. Όπως ένα τόξο, θέλω να ζω τεταμένα μέχρι να πεθάνω.



contains very little dialogue and is filled with symbols.
Τρομερή ταινία απο ενα εκπληκτικό σκηνοθέτη, αξιζει να δει κάποιος και τα ποιήματα-ταινίες του "Spring, Summer, Fall, Winter....Spring" και "Samaritan Girl". Ειχε σκάσει και κάποια στιγμη μυτη στην Αθήνα σε κάποια πρεμιέρα ταινίας του που δεν θυμάμαι τωρα και ειχε φύγει απο την αίθουσα και εκανε βόλτες στο κέντρο. :lolsign: Τρομερή φυσιογνωμία,
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Την βλέπετε χθες!!!Την κατέβασα σε dts x (χωρίς να έχω) και είδα 5 λεπτά την σκηνή που κάνουν ντου και σκάνε οι μπόμπες..

ζαλίστηκα από τα εφέ,απίστευτη εικόνα από τα surround!!!

που να βάλω και τα ρέστα από ηχεία!!!

TORA! TORA! TORA!

Και τώρα που το δικό μου χθες μόλις τελείωσε,

η γυναίκα λείπει Σαλόνικα για να μου πει χαμήλωσε είναι αργά:p,

το ζευγάρι-γείτονες που έχω δίπλα μου είναι κ@λόζωα και κάνουν φασαρία,τα σπάνε,χωρίζουν και κάνουν απόπειρες αυτοκτονίας όποτε τους κ@vlosei και τους έγραψα στα π@π@ρι@ μου:fuckyou:,

την γριά την Τουρκάλα από πάνω την περιμένουμε από στιγμή σε στιγμή,αν δεν μας άφησε πριν λίγα λεπτά:whistling:

κάτω μου έχω γραφείο οπότε κλάιν:acute:

όσοι λοιπόν δεν έχετε την τύχη μου να ζείτε σε τέτοια οικοδομή,απλά μην την δείτε το βράδυ;).

όλοι οι υπόλοιποι δώστε γκάζι:thumbsup::thumbsup::thumbsup:,

ξεχάστε σενάριο, αμερικανιές και ιμπεριαλισμούς(για τους συριζαίους του Ιανουαρίου σας ενημερώνω ότι σκοτώνεται η Μέρκελ στην ταινία πρώτη πρώτη:laugh:),η ταινία βλέπεται πάρα πολύ ευχάριστα,δεν κουράζει,δεν έχει κοιλιές και είναι γρήγορη

έχει πολύ διαχωρισμό στα μπαμ μπουμ πιστολίδια και εφέ με πολύ καθαρές χροιές(ειδικά εκεί που σκάει το καμπαναριό και πέφτει πάνω στο λεωφορείο πιστεύω όσοι δεν έχουν DTS X θα σκύψουν,

όσοι πάλι έχουν, θα μπουν κάτω από το τραπεζάκι:laugh::laugh::laugh:,βάλτε και κανένα κράνος καλού κακού,ή έστω ένα μεταλλικό μπολ αν δεν σας είναι εύκαιρο:roflmao::roflmao:)


6.5/10 επειδή είναι αμερικανιά :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 
Last edited:

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.721
London Has Fallen (2016)



Όπως ακριβώς τα λέει ο daharis! Δώστε γκάζια! Δείτε την για τον ήχο!

Εντάξει, είναι αμερικανιά ολκής, τους ξέφυγαν και κάνα δυό πραγματάκια...
Στο προεδρικό ελικόπτερο, πρόεδρος και...φύλακας άγγελος εμφανίζονται με αίμα στο πουκάμισο πριν χτυπηθούν
Η σκηνή της πτώσης του ελικοπτέρου είναι πολύ πίσω σε πειστικότητα εφέ, σε σχέση με την υπόλοιπη ταινία
...αλλά θα την ευχαριστηθείτε όσο δεν πάει.
Είχα την τύχη να την δω σε dts:x, οπότε...

Ε, όχι κι 6 στο imdb...
7,5/10 για τον ήχο, αλλά και γιατί είναι αμερικανιά. :D:dance2:
 
Last edited:


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.305
Reaction score
5.354
London has fallen 7/10

Αμερικανια ναι!ηχος οκ! Αλλα παλι μετριο οπως και το πρωτο. Δε θα σχολιασω καν το τι ξεφυγε γιατι ειναι κ αλλα. Βλεπεται ευχαριστα ομως.

Εχουν την ταση να μην φτιαχνουν τοσο πειστικα την σκηνοθεσια της ταινιας κ να στεκονται στον εμπορικο τιτλο που αν μη τι αλλο πουλαει.

Καλοι ηθοποιοι παντως.
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top