Black, Death & Extreme metal

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Ψύχωση έγιναν οι Benighted,μία απο πιο αγαπημένογ@μημένες extreme μπάντες!
Benighted - Psychose (2002) Adipocere Records

 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Acherontas - Theosis (2010) Dark Side Records

https://m.youtube.com/playlist?list=PL3nRAfd-5mJJz1rRBx3RBwWTv8YKo56it

Εγκληματικά αγνοημένο group απο Ελλάδα, αλλα με εμείς κι απο Γερμανία, Ιταλία, με αρκετά μεγάλη δισκογραφία κι ενεργοί με διαφορά αλλα projects παράλληλα. Εδω στο αριστουργημα τους απο το 2010.
Sihtats το τρέξιμο εγινε, με ακρόαση, άκουσον-άκουσον Duet Emmo "Or So It Seems" και Ghastly Ones, κάψιμο λεμε.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Acherontas - Theosis (2010) Dark Side Records

https://m.youtube.com/playlist?list=PL3nRAfd-5mJJz1rRBx3RBwWTv8YKo56it

Εγκληματικά αγνοημένο group απο Ελλάδα, αλλα με εμείς κι απο Γερμανία, Ιταλία, με αρκετά μεγάλη δισκογραφία κι ενεργοί με διαφορά αλλα projects παράλληλα. Εδω στο αριστουργημα τους απο το 2010.
Sihtats το τρέξιμο εγινε, με ακρόαση, άκουσον-άκουσον Duet Emmo "Or So It Seems" και Ghastly Ones, κάψιμο λεμε.
Όχι τιποτα'λλο, μην μας την πει κι ο Γιωργοσοδας οτι βάζουμε μονο ντόπια Πολωνεζικα, πάρε και κανα ξένο Ελληνικό στην μάπα λοιπόν. :fuckyou::roflmao::lol:
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Sargatanas - The Enlightenment (1999) Conquistador Records


Βλάσφημο, βαρύ κι ασήκωτο σαν κοτρώνα, οπως για καποιο λόγο όλα τα Μεξικανικά black, με διάρκεια λίγο πανω απο μια ώρα, σε κουδουνιαζει, προκαλώντας πονοκέφαλο που δεν περνάει με τίποτα. Γίνεται καλυτερο με πολλά ακούσματα, οποτε ή προσπεράστε ή ακούστε επιμόνως. Οι οποιεσδήποτε παρενέργειες βαρύνουν εσάς και μονο εσάς. Βαρέων βαρών.
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Κανα καλοκαιρινό δεν έχει; :p
Παραλία είμαι τώρα και βουρλιζομαι Γιωργοσοδα, 3ήμερο εξοχικό, πιο καλοκαιρινό δεν γίνεται.
Εξ'αλλου το καλοκαίρι να μαυρίσουμε δεν θελουμε? ε, πάρτε τα λοιπόν, πίσσα θα σας κανω :fuckyou::lol:
Sihtats, αυτή την στιγμη ειναι στα δέκα μέτρα δίπλα μου σε μια ξαπλώστρα, ο γνωστός μάγος Balthasar :lolsign: Δεν βγάζω άχνα μην κανει και κανα μπραφ και μας διακτινίσει δεν ξέρω γω που.:rolleyes:
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Παραλία είμαι τώρα και βουρλιζομαι Γιωργοσοδα, 3ήμερο εξοχικό, πιο καλοκαιρινό δεν γίνεται.
Εξ'αλλου το καλοκαίρι να μαυρίσουμε δεν θελουμε? ε, πάρτε τα λοιπόν, πίσσα θα σας κανω :fuckyou::lol:
Sihtats, αυτή την στιγμη ειναι στα δέκα μέτρα δίπλα μου σε μια ξαπλώστρα, ο γνωστός μάγος Balthasar :lolsign: Δεν βγάζω άχνα μην κανει και κανα μπραφ και μας διακτινίσει δεν ξέρω γω που.:rolleyes:
Eύγε Πολωνέ καλά να περνάς στην πατρίδα..μείνε ατάραχος Νεκροθάφτη η Μαύρη Αίγα είναι και κάνει διακοπές σαν Balthasar.:lolsign:
Bloodbath - Nightmares Made Flesh (2004) Death Metal from Sweden / Blasphemy, Death, Gore, Supernaturalism/Peaceville Records.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Eύγε Πολωνέ καλά να περνάς στην πατρίδα..μείνε ατάραχος Νεκροθάφτη η Μαύρη Αίγα είναι και κάνει διακοπές σαν Balthasar.:lolsign:
Bloodbath - Nightmares Made Flesh (2004) Death Metal from Sweden / Blasphemy, Death, Gore, Supernaturalism/Peaceville Records.
Ολα τα λεφτα η εταιρεια! Η αγαπημένη Ησυχοχωρι Δίσκοι.:lol::roflmao:
 



cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Schammasch - Triangle (2016) Prosthetic Records :rolleyes:


Στην κυριολεξία, μετα απο 2 εκπληκτικούς δίσκους, οι Ελβετοί, απο την Βασιλεια, Schammasch, καταφέρνουν και πάνε ενα βήμα, μην πω δυο, παραπέρα, και βγάζουν τον καλυτερο black metal διςκο εδω και παρα πολλα χρονια κατα τον γράφοντα, βάζοντας και υποψηφιότητα για τα καλυτερα της φετινής χρονιάς, πραγμα εξαιρετικα σπάνιο για τον γράφοντα, να βάλω στα καλυτερα μου black/death/gore κτλ...
Όπως και να'χει μαυρακια μου στρώσετε κωλο κατω και λιώστε τον, ειναι εκπληκτικός και ψάξτε να ακούσετε και τα αλλα 2 τους.
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Necrony - Severe Malignant Pustule (Demo) 1991/Death Metal/Grindcore from Sweden.


- Dexterous Embryectomy (1993) from Pathological Performances.
- The Squirming Worms
-Acute Pyencephalus and Cerebral Decomposure
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.360
Δεν το περίμενα, αλλά έχω κάτι πατριωτάκια ονόματι Procreation, τα οποία είναι "κουτί" για το thread. Ψάξτε τους!

Btw, το "Triangle" πιο πάνω, γαμεί!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.360
Live Rotting Christ τώρα, στη Λευκωσία. Ο Σάκης αφιέρωσε το "Αθάνατοι Έστε" στους δύο δασοπυροσβέστες που έχασαν τη ζωή τους στην πρόσφατη πυρκαγιά.

Respect, τίποτα άλλο.
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
TAURUS - No Thing Longing...Human Impermanence from LP "No/Thing" (2014) self-released


Δευτερη self-released κυκλοφορια για τους Taurus απο το Portland του Oregon, ακομα καλυτερη και πιο εκλεκτικη απο την πρωτη, ενα μιγμα drone/ambient/noise black metal με πολλα samples και καθαρα, out of tune φωνητικα, πολλη ταση για ψαξιμο και πειραματισμους, φιρι-φιρι το πανε για αριστουργημα. Αναμενομεν.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Sortsind -- Vandrer Blandt Dødninge from LP "Sår" (1999) BTB Records


Πρωτο ομωνυμο γι'αυτους τους τρελλαμενους, στην κυρολεξια, Δανους black metal freaks, κι αν σας αρεσει το black και δεν τους εχετε ακουσει ακομα, ειστε πιθανοτατα γ@μημενοι. :fuckyou:
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Furia - Martwa Polska Jesien (2007) Death Solution Productions


Ντεμπούτο album για τα πατριωτάκια Πολωνούς Furia, με ενα ελκυστικότατο μίγμα avant garde noise black metal, λιγο ερασιτεχνικό feel, λιγο παλαιομοδίτικο, αλλα άμα το ακούσετε είμαι σίγουρος θα το λατρέψετε. Ενεργοί μεχρι σημερα χωρις να το εχουν πάει πολυ παραπέρα, το τελευταιο τους "Nocel" του 2014 ειναι επισης θεϊκό, με σαφή τεχνοκρατικό προσανατολισμό.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.163
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top