80s,90s Garage & Psychedelic Revival

S

sk4t4

Guest
Sir Robin & The Longbowmen - Sissi's Harp from LP "Sir Robin & The Longbowmen" (2016) self released edition of 400


Γαμω την Γερμανια σας, ηδη εχουν βαλει υποψηφιοτητα για ενα απο τα καλυτερα albums της χρονιας που διανυουμε, απο την Δρεσδη, trippy as hell. Ηδη βρισκομαι σε διαπραγματευσεις μαζι τους να τους αγορασω τα masters. :smoke:
Θα μιλησεις πρωτα με το μανατζερ τους,δηλαδη...με τον υποφαινομενο.Κι ελπιζω η τσεπη σου να ειναι πολυυυυ βαθια...:p
he Defectors - It's Gonna Take Some Time
 



S

sk4t4

Guest
Calibro 35 - Summertime Killer from LP "Calibro 35" Cinedelic Records



Garage jazz funk greatness from Italy.
Βρε, καλα κανω εγω και ειμαι κατα της πολυπολιτισμικοτητας.Αν μαλιστα μου παταει τον καλο και στη μουσικη,ε τοτε παραπαει...:)Και αντε,στο πρωτο μισο του τραγουδιου καλυπτεται αρκετα,στο δευτερο μισο ομως παραπαει.Το κατεστρεψαν το τραγουδακι οι ατιμοι οι Ιταλιανοι,που να τους καει η farfisa..>:(:D
 

S

sk4t4

Guest
Ο κατασκοπος μου που εχει γινει σκια του James Baker των Dubrovniks,μου εστειλε,με ταχυδρομικο περιστερι ωστε να μην καταγραφει απο τον υπερκοριο της ΕΥΠ οπως καποιος...κερατας,την ειδηση οτι οι Dubrovniks ετοιμαζουν νεο δισκο.Απορησε ο Baker γιατι οι Dubrovniks ειναι δημοφιλεστεροι στην Ελλαδα απο αλλα Αυστραλιανα συγκροτηματα του ειδους,και ειπε και δυο σχετικα ονοματα.Ισως να ειχαν πιιο "πιασαρικο"ηχο,αγαπητε μου James,απο τους Scientists που ανεφερες,γι αυτο και οταν κυκλοφορησε το Dubrovnik Blues,περνουσα εξω απο σπιτια φιλων,γνωστων και γειτονων,και το Christine ακουγοταν απο μεσα επι μονιμου βασεως...
The Vogue - The Frozen Seas of IO
 



S

sk4t4

Guest
Λίγα με τις φαρφίσες γιατί σέρνονται banια...
Δεν παιρνω χαμπαρι εγω απο μπανια,εγω ειμαι βουνισιος...:biggrin:Επ' ευκαιρια γιατι ο,τι γραφω απο χθες βγαινει με καταμαυρα,σχεδον αορατα γραμματα,τα αποια ασπριζουν μονο οταν τελειωσει το κειμενο;
 

S

sk4t4

Guest
Thee OhNo's - Leave Me Alone
Θα αναρωτιεστε ποιοι ειναι αυτοι οι μασκοφοροι...Λοιπον,θα το αποκαλυψω το μυστικο,κι ας εχω ορκιστει να το πορω στον ταφο μου.Δε θα μαθετε ποτε ποιοι ειναι οι Residents,αλλα οι συγκεκριμενοι που ακουτε ειναι...τα εκλεκτα μελη αυτου του φορουμ,P:protrudi,farfisa organ.H farfisa,παντως,θελει ενα "φρεσκαρισματακι" λογω μιας ανεξηγητης εμμονης του Protrudi να την αγκαλιαζει σφιχτα και να κοιμουνται μαζι καθε βραδυ,με αποτελεσμα να την εχει "ξεχαρβαλωσει"Cosmarpan,κιθαρα-φωνη,Nick Arvanitakis,ντραμς,και ο υποφαινομενος,μπασσο.Το συγκροτημα διαλυθηκε για καμποσους λογους.Πρωτον,επειδη οι υπολοιποι με ζηλευαν γιατι ημουν ο μονος που ηξερε να παιζει,διοτι ειχα φαει τα νιατα μου στα ωδεια,ενω αυτοι ησαν ασχετοι,προσπαθησαν να με "φανε".Με βλεπετε πουθενα στο βιντεο;Που ειναι ο μπασσιστας,οεο;Πηγαιναν μονοι τους για προβες,τα καθαρματα,χωρις να με ειδοποιησουν.Στο μοναδικο υπερσπανιο,ακυκλοφορητο,που δεν το εχουμε ουτε καν εμεις,7ιντσο,προσπαθησαν να πεισουν τον παραγωγο,τον Phil Spector βεβαιως-βεβαιως,να με "θαψει" στην παραγωγη.Ευτυχως,ο Phil,φιλαρακι απο παιδια ,μου τα ειπε ολα...Δευτερον,ο Αρβανιτακης επεμενε να βαλουμε στην πρωτη πλευρα,μια γκαραζ διασκευη του υμνου του Ολυμπιακου.Και τριτον ο Cosmarpan ηθελε να προσθεσουμε στον γκαραζ ηχο μας,τις γνωστες jazz,avant-garde,new-wave,death metal,funk,disco και δε συμμαζευεται επιρροες του.Απολαυστε μας,λοιπον,γιατι δε θα μας ξαναδειτε.Εμενα σιγουρα,γιατι βλεπω ο Αρβανιτακης να μου επιβαλλει ποινη ισοβιου αποκλεισμου απο το avsite.Τωρα. που το σκεφτομαι,παντως,μια γκαραζ διασκευη του υμνου του Παναθηναικου,θα ηταν ο,τι πρεπει...:wink::laugh:
 
Last edited by a moderator:




cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
The Sparkling Fountains Of Magic Reality - Get Out Of My Head from LP "Slow Death Blues" (2010)


Εκπληκτικό και very obscure garage psych project του Nick Wheeldon όταν ζούσε στην Αγγλία, στο Sheffield. Πριν απ'αυτο είχε κυκλοφορηςει μερικά ακόμα φοβερα και εξαιρετικά δυσεύρετα εφταιντςα με τους Jesus Loves Heroin Band. Μετακόμισε στην Γαλλία στο Παρίσι και συνεχίζει να βγάζει παντελώς υπόγεια απίστευτους δίσκους κάτω απο αλλα φοβερά projects, Os Noctambulos, 39th And The Nortons.
Έλα sk@t@ με το που ξυπνήσεις το πρωί 4 η ώρα, βουρ άκου, ταμάμ για πάρτυ σου. Ρόδιο με ασημι λεμε. :laugh:
 









Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.559
Μηνύματα
2.865.570
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top