Marantz SR7010 - SR7011

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.394
τώρα θυμήθηκα έναν κασμαδάκο πριν αρκετά χρόνια όταν σε ένα στάδιο της ζωής μου αγόραζα κιβώτια αέρα για καθαρισμό

μηχανημάτων και κυρίως pc

,όταν με ρώτησε γιατί δεν βάζω απλά κάτι που να συγκρατεί την σκόνη πριν αυτή μπει, σε μια προσπάθεια να μου λανσάρει πατέντα αλλά και να μου κάνει οικονομίαo_O.

μετά από κουβέντα κατέληξα και χρησιμοποίησα τούλι μπομπονιέρας(γάμου?βάφτισης?..θα σας γελάσω:roflmao::roflmao:) στις εισόδους αέρα του pc..και έκανε όντως πάρα πολύ καλή δουλειά...


(άσχετο..μόλις θυμήθηκα και κάτι αποτυχημένα ηχομονωτικά αυτοκόλλητα της Akasa για το εσωτερικό του κουτιού,που όχι μόνο δεν μείωναν τον θόρυβο αλλά σου ανέβαζαν και την θερμοκρασία:fuckyou:...τι π@π@ριές αγοράζαμε κάποτες Θεέ μου!!:smg:)


από την άλλη ο κασμαδάκος κατάλαβε μάλλον κάτι λάθος από την όλη κουβέντα και έβαλε swiffer:O_o: :confused::rofl::headbang::smg:...

αποτέλεσμα: μετά από 1 χρόνο κατέληξε με καμμένη κάρτα gpu:eek::headbang::headbang::headbang:

συμπέρασμα: Προσοχή με τις πλάκες σε τέτοια θέματα...βάζετε και καμιά (επιβάλλεται!!!)φατσούλα να την καταλαβαίνουμε :thumbsup::D:D:D
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.598
Reaction score
94.490
Αφου ο ανεμιστηρας τραβαει τον αερα εξω απο τον ενισχυτη γιατι χρειαζεται καθαρισμο δυο φορες τον χρονο Εαν οι ανεμιστηρες δουλευεαν με αντιθετη φορα με τον αερα να πηγαινει προς το εσωτερικο του ενισχυτη να το καταλαβω ...
Θα γεμίζει σκόνη από κάτω πρώτα... :rolleyes:



βάζετε και καμιά (επιβάλλεται!!!)φατσούλα να την καταλαβαίνουμε
18 έχεις βάλει στο τελευταίο σου ποστ! Δεν είμαστε και τόσο χαζοί βρε! :fuckyou:



...τι π@π@ριές αγοράζαμε κάποτες Θεέ μου!!
Μήπως αγόραζες φιλαράκι; :fuckyou:
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.999
Reaction score
8.045
Πάντως στην δική μου περίπτωση λόγω περιορισμών, το μηχάνημα ευρίσκεται σε ράφι. Στην κορυφή είναι τοποθετημένος ο τελικός ο οποίος δουλεύει και σε α τάξη, άρα αναγκαστικά ανεβάζει και αυτός θερμοκρασία. Έτσι η λύση έξτρα βοήθειας για τον αερισμό κρίνεται αναγκαία. Η λύση με ποιοτικούς και χαμηλών στροφών ανεμιστήρες δεν νομίζω ότι βλάπτει ενώ προσφέρει μακροζωία στην συσκευή. Μέχρι την στιγμή που δεν υπήρχε αυτή η βοήθεια, δεν μπορούσα να βάλω τα χέρι μου επάνω στην λαμαρίνα, φανταστείτε την κόπωση των συστημάτων που βρίσκονται εντός αυτής... Πόσο θα μπορούσαν να αντεπεξέλθουν σε τέτοιες καταστάσεις....
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Αφου ο ανεμιστηρας τραβαει τον αερα εξω απο τον ενισχυτη γιατι χρειαζεται καθαρισμο δυο φορες τον χρονο Εαν οι ανεμιστηρες δουλευεαν με αντιθετη φορα με τον αερα να πηγαινει προς το εσωτερικο του ενισχυτη να το καταλαβω ...
ο αερας απο καπου μπαινει οπως σωστα γραφτηκε και πριν και οχι μονο, γιατι αλλιως δε θα κρυωνε (ροη) εκτος και εαν ηταν ερμητικα κλειστος οποτε μιλαμε για αποθηκευση στην καταψυξη ως αεροστεγη ενισχυτη :o αν και τωρα που το σκεφτομαι καποιες ωρες θα μενει κλειστος οποτε παλι θα μπαινει σκονη μεσω του ιδιου του ανεμιστηρα, ξερεις απο σκονες προτζεκτορα εχεις ;)
, η συχνοτητα τωρα ειναι καθαρα θεμα χρησης, περιβαλλοντος.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.999
Reaction score
8.045
Ως προς το θέμα του καθαρισμού των συσκευών, από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου προσπαθώ να έχω τον έλεγχο σχετικά με την σκόνη! Έτσι δεν μου είναι άγνωστη η λέξη καθαρισμός εσωτερικού. Έχω προμηθευτεί για τον σκοπό αυτό ειδικό μηχάνημα το οποίο εκτοξεύει την επιθυμητή ποσότητα αέρα, 2 - 3 πινελάκια από αυτά που οι γυναίκες βάφουν το πρόσωπό τους, και όλα καλά!
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.394
Μήπως αγόραζες φιλαράκι; :fuckyou:
νέοι ήμασταν,λάθη κάναμε...
δηλαδής θέλεις να μας πεις ότι την περίοδο που χρησιμοποιούσες κτένα με λεπτά δόντια δεν είχες αγοράσει ποτέ π@π@ριές εσύ?:whistling::roflmao::roflmao::roflmao:
ΟΛΑ της προκοπής πια ήταν?:whistling::sneaky:

Κάποιος που γνωρίζει ας μιλήσει:D:D:D
 


petepappas

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.141
Reaction score
153
παντως αμα πουλαει καποιος απο εδω 7010 silver ενδιαφερεται φιλος..κ sorry για τη σφηνα.....
 




Μηνύματα
1.073
Reaction score
830
Χθες ειδα την ταινια Το Λονδινο επεσε σε dts-χ .Υποθεση παραμυθι,ηχος πεντακαθαρος ατμος! Σε πολλες περιπτωσεις και τα 4 ατμος ειχαν εμφανη διαχωρισμο ,σε εντονη δραση! Τα ελικοπτερα και οι σφαιρες στριφογυριζανε πανω απο το κεφαλι μας ! Πραγματικα με αυτην την ταινια φανηκαν οι δυνατοτητες του φορμα! Αξιζε πραγματικα η αναβαθμιση!
 

Μηνύματα
1.073
Reaction score
830
Ως προς το θέμα του καθαρισμού των συσκευών, από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου προσπαθώ να έχω τον έλεγχο σχετικά με την σκόνη! Έτσι δεν μου είναι άγνωστη η λέξη καθαρισμός εσωτερικού. Έχω προμηθευτεί για τον σκοπό αυτό ειδικό μηχάνημα το οποίο εκτοξεύει την επιθυμητή ποσότητα αέρα, 2 - 3 πινελάκια από αυτά που οι γυναίκες βάφουν το πρόσωπό τους, και όλα καλά!
Αυτα δεν μεταφερουν στατικο ηλεκτρισμο(ναυλον τριχες)??
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.999
Reaction score
8.045
Δεν έχω προσέξει τέτοιο πρόβλημα, ακόμη και στο πικάπ!

Κάποιο θεματάκι έχω με τον marantz: Δεν μπορώ να διαχειριστώ αρχεία από στικάκι. Θέτοντας από το τηλεχ το αντίστοιχο πλήκτρο USB/ I pod, με βάζει σε ένα μενού που έχει το internet ράδιο, τα αγαπημένα, το fliker κλπ και δεν κάνει τίποτα, δηλαδή δεν δέχεται καμία εντολή από το τηλεχειριστήριο.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.999
Reaction score
8.045
Καλημέρα,

sos

Μόλις πρόσεξα ότι δεν βλέπει και το internet (ενσύρματη σύνδεση)!

Τι γίνεται ρε παιδιά??
 






ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.175
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top