Φωτιά σε αυτοκίνητο

Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Βασικά έκανα γενική στο σπίτι + μπαλκόνια , σε πήρα τήλ να πάμε για καφέ αλλά διαβάζεις Γερμανικά !
Αφού δεν βγαίνω έξω για βόλτα μέχρι να στεγνώσει το σφουγγάρισμα είπα διαβάσω επικαιρότητα και οι φόβοι μου για τα κιτ υγραερίου καθημερινά επιβεβαιώνονται !
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Όταν το Ε46 330d έχει μέση 6,3 λ/100km, τα άλλα* τα ακούω βερεσέ.

*Για υγραέρια και καινούρια αυτοκίνητα.
 


Μηνύματα
27.256
Reaction score
25.246
Υπερβολικό σε βρίσκω. Το υγραέριο αν τοποθετηθεί σωστά απο γνώστη μηχανικό δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα. Δύο έχω βάλει σε δικά μου αυτοκίνητα , και καμιά δεκαριά σε φίλων και γνωστών με τον δικό μου μηχανικό. Απο το 2013 έως τώρα. Ολα λειτουργούν άψογα.
 

Y

Yiannis_B

Guest
http://www.newsbeast.gr/greece/arth...ata-egklovistike-se-aftokinito-pou-pire-fotia

Τα αέρια έχουν λαμπαδιάσει πολλά αυτοκίνητα τελικά...
Υπερβολικό σε βρίσκω. Το υγραέριο αν τοποθετηθεί σωστά απο γνώστη μηχανικό δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα. Δύο έχω βάλει σε δικά μου αυτοκίνητα , και καμιά δεκαριά σε φίλων και γνωστών με τον δικό μου μηχανικό. Απο το 2013 έως τώρα. Ολα λειτουργούν άψογα.
Και τα δύο συμπεράσματά σας δεν βασίζονται σε στατιστικά στοιχεία. -Κουβέντα να γίνεται...
 

Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Αν και τα τελευταία χρόνια έχω κάνει την βαριά στατιστική καθημερινότητά μου, δεν μπορώ να ξέρω ούτε τον πληθυσμό ούτε το δείγμα ούτε.... και πολύ σωστά δεν έχουμε κάποια καταγραφή-μέτρηση-ανάλυση-σύγκριση με παλαιά στοιχεία.
Απλά διαπιστώνω ρε παιδιά ότι συχνά ακούω στις ειδήσεις και το google για αυτοκίνητα που καηκαν . Και μπροστά στα μάτια μου,Mercedes 5ετίας λαμπάδιασε στην Ε.Ο . Αν ψάξετε θα δείτε τα αποτυπώματα των φωτιών δεξιά στην ΛΕΑ.
Πάντως είτε στο αέριο , είτε στην ελλειπή συντήρησ-πρόληψη διαπιστώνω ότι περισσότερα αυτοκίνητα λαμπαδιάζουν στις μέρες μας.
 

Μηνύματα
29.254
Reaction score
23.299
ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΡΩΤΑΝΕ ΣΕ ΝΕΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥΣ ΜΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ.
ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΛΕΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΦΟΣΟΝ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ
ΓΙΑ ΕΙΧ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
 

Y

Yiannis_B

Guest
ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΡΩΤΑΝΕ ΣΕ ΝΕΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥΣ ΜΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ.
ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΛΕΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΦΟΣΟΝ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ
ΓΙΑ ΕΙΧ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
Τι ρωτάνε?
 

Μηνύματα
29.254
Reaction score
23.299
Τι ρωτάνε?
AN ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΥΣΙΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ.
ΠΕΡΣΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΡΩΤΗΘΗΚΑ.
ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ ΝΑ ΑΣΦΑΛΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΚΛΟΠΗ/ΦΩΤΙΑ.
ΔΕΝ ΣΤΟ ΛΕΝΕ ΑΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΑΣΦΑΛΙΣΟΥΝ ΠΑΝΩ
ΑΠΟ 1000 ΕΥΡΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.505
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top