Καλωδιο ρευματος







Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
.δυστυχως, θα συμφωνησω με τον παραπανω φιλο που πολυ σωστα το εγραψε, ΤΑ ΠΑΝΤΑ ακουγονται, απο τα καλωδια, το χωρο, τη στιριξη, ακομα και η θεση που ακουει κανεις.
Υπ'οψιν , χρυσαυτιας δεν ειμαι....
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Αν ακούγεται θα μετριέται κιόλας....
Ναι , αλλα οτι μετριεται.........ακουγεται κιολας ?
Eιπες πιο πανω οτι ακουσες ορισμενα αλλα καλωδια ρευματος.Ακουσες διαφορες με το δικο σου?
 

S

sk4t4

Guest
.δυστυχως, θα συμφωνησω με τον παραπανω φιλο που πολυ σωστα το εγραψε, ΤΑ ΠΑΝΤΑ ακουγονται, απο τα καλωδια, το χωρο, τη στιριξη, ακομα και η θεση που ακουει κανεις.
Υπ'οψιν , χρυσαυτιας δεν ειμαι....
Ωχ,βγαζει και καλωδια η Mc Intosh.Δεν πιστευω να τ' αγορασε καποιος.Σιγουρα,πεταξε τα χρηματα του...:D
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Ωχ,βγαζει και καλωδια η Mc Intosh.Δεν πιστευω να τ' αγορασε καποιος.Σιγουρα,πεταξε τα χρηματα του...:D
...αμε.. πως δε βγαζει! και καλωδια ηχειων βγαζει, και interconnect, μεχρι και πικαπ βγαζει!!!!!
Εγω παντως δεν αγορασα, πηρα αλλα!!!!!!!!!!!
 




Μηνύματα
608
Reaction score
580
Θα ήθελα να ρωτήσω όλους εσάς τους χρυσαυτιάδες που «ακούτε» «διαφορές» από καλώδιο τροφοδοσίας σε καλώδιο, όταν κάνετε τις αλλαγές τσεκάρετε με ένα δοκιμαστικό κατσαβίδι την φάση να είναι πάντα στην ίδια μεριά ή όπου τύχει;

Και θα ήθελα επίσης να ρωτήσω όλους τους χρυσαυτιάδες γνωρίζετε σε ποιον ακροδέκτη του βύσματος IEC «θέλουν» την φάση τα μηχανήματά σας;

Ουουπς...... :o
Ρε μπας και τρως αλεπου?
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
..αυτον που θελει να παει στον ακαλυπτο για να τον πιασει; θα μπορεσει; ειναι λιγο βαρυς!!
Όχι βρε...εγώ προσφέρθηκα να κάνω παραλαβή από την οικία...
[DOUBLEPOST=1467176141][/DOUBLEPOST]
Οχι και για να μην κουραζεσαι να τον κουβαλας να τον πεταξεις , κανουμε και δωρεαν "home collection" :D
Κοίτα ρε έναν τύπο που θέλει να μου πάρει τη δουλειά...:D
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Όχι βρε...εγώ προσφέρθηκα να κάνω παραλαβή από την οικία...
[DOUBLEPOST=1467176141][/DOUBLEPOST]

Κοίτα ρε έναν τύπο που θέλει να μου πάρει τη δουλειά...:D
haris καλημερα..καλα ρε φιλε, οτι σου δινουν εσενα το παιρνεις; τι θα τα κανεις;
 

Ν

Νίκος Σταθόπουλος

Guest
Θα ήθελα να ρωτήσω όλους εσάς τους χρυσαυτιάδες που «ακούτε» «διαφορές» από καλώδιο τροφοδοσίας σε καλώδιο, όταν κάνετε τις αλλαγές τσεκάρετε με ένα δοκιμαστικό κατσαβίδι την φάση να είναι πάντα στην ίδια μεριά ή όπου τύχει;

Και θα ήθελα επίσης να ρωτήσω όλους τους χρυσαυτιάδες γνωρίζετε σε ποιον ακροδέκτη του βύσματος IEC «θέλουν» την φάση τα μηχανήματά σας;

Ουουπς...... :o
Και πάλι θα αναφερθώ στη Bryston, η οποία έχει τη μαγκιά να δίνει απο το site της τα σχέδια των ενισχυτών της ( και είναι τόσο λεπτομερή, όσο και ακριβή ). Μια απο τις πληροφορίες που δίνονται, είναι που πάει το κάθε καλώδιο για το ρεύμα, φάση και ουδέτερος. Κάτι άλλο πριν μου απαντήσεις αν θεωρείς τη Bryston "βιοτεχνιούλα" και τις υλοποιήσεις της "χάλι εντ"?
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.925
Reaction score
3.725
Και πάλι θα αναφερθώ στη Bryston, η οποία έχει τη μαγκιά να δίνει απο το site της τα σχέδια των ενισχυτών της ( και είναι τόσο λεπτομερή, όσο και ακριβή ). Μια απο τις πληροφορίες που δίνονται, είναι που πάει το κάθε καλώδιο για το ρεύμα, φάση και ουδέτερος. Κάτι άλλο πριν μου απαντήσεις αν θεωρείς τη Bryston "βιοτεχνιούλα" και τις υλοποιήσεις της "χάλι εντ"?
Εκτός για λόγους ασφαλείας, δεν πρέπει να έχει καμία διαφορά η σύνδεση της φάσης. Γι' αυτό άλλωστε είναι καλύτερα να ασφαλίζουμε και ουδέτερο και φάση και ξενοιάζουμε.
Εναλλασσόμενη τάση είναι. Στο μισό κύκλο είναι πάνω, στον μισό κύκλο είναι κάτω.
 

Μηνύματα
608
Reaction score
580
Εκτός για λόγους ασφαλείας, δεν πρέπει να έχει καμία διαφορά η σύνδεση της φάσης. Γι' αυτό άλλωστε είναι καλύτερα να ασφαλίζουμε και ουδέτερο και φάση και ξενοιάζουμε.
Εναλλασσόμενη τάση είναι. Στο μισό κύκλο είναι πάνω, στον μισό κύκλο είναι κάτω.
Οχι.
Ο κατασκευαστής εχει υπολογίσει απο που θα περνάει η φαση και απο που η επιστροφή!
Βεβαία και στης δυο περίπτωσης θα λειτουργήσει η συσκευή.
Να πω αυθαίρετα οτι οταν η φαση ειναι σωστη,υπάρχει ενα κερδος 15-20 %
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top