Πολύπριζο master slave

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Ε ρε !!!!!! Εμεις μειναμε πισω με τα πολυπριζα που πρεπει να σκυβεις πισω απο το ρακ.......και εχουμε και καποια ηλικια :roflmao:
 


Μηνύματα
777
Reaction score
820
Εχω ένα της legrand...βασικά δύο είχα, το ένα χάλασε πριν κάποιους μήνες (δεν είναι εμφανής η βλάβη, μου αναβόσβηνε η οθόνη του υπολογιστή για κάμποσες μέρες σε άσχετες στιγμές και μέχρι να καταλάβω ότι έφταιγε αυτό είχα επικαλεστεί διάφορα ευαγγέλια...) και τώρα χάλασε το δεύτερο που έχω στο home cinema για να δίνει ρεύμα στα ηχεία και sub μόνο όταν ανοίγει ο ενισχυτής. Μπήκα μια μέρα σπίτι και ηχεία και πολύπριζο είχαν στήσει συμφωνία κλικ-κλακ, κλικ-κλακ, κλικ-κλακ.

Εχουμε κάποια πιο σοβαρή λύση; Δεν θα είχα πρόβλημα να αλλάζω κάθε δυο χρόνια ένα πολύπριζο αν όταν ερχόταν η ώρα του χαλούσε τελείως π.χ. το ρελεδάκι που έχει να κλείδωνε σε μια θέση αλλά τώρα αυτό το άνοιξε-κλείσε (κλικ-κλακ) συνέχεια προκαλεί τρόμο όταν το ακούς.
Βασίλη, δες σε APC. Τα χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.688
Τη δεκαετία των '90s είχε ο Κατουμάς κάτι γκρίζα RF για φώτα. Μ' αυτά ξεκίνησα, συνδέοντας ένα πολύπριζο και μόνο περιορισμό το 1,5KW αν θυμάμαι καλά.
Αργότερα πουλούσε η TELE ακριβώς τα ίδια σε λευκό.
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.913
Reaction score
41.174
Τη δεκαετία των '90s είχε ο Κατουμάς κάτι γκρίζα RF για φώτα. Μ' αυτά ξεκίνησα, συνδέοντας ένα πολύπριζο και μόνο περιορισμό το 1,5KW αν θυμάμαι καλά.
Αργότερα πουλούσε η TELE ακριβώς τα ίδια σε λευκό.
για τον έντισον που σου είχε φτιάξει κατά παραγγελία πολύπριζο ντρέπεσαι να γράψεις; παπουδέλι :tongue::tongue::tongue::tongue:
 


Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Χρισημοποιω το Samsung Smartthings που ειναι 13Α. Χρειαζομουν να ελεγχω καποιους ενισχυτες που ειναι συνδεδεμενοι στα ηχεια που εχω στα ταβανια για το Sonos, και τωρα τα ελεγχω απο το κινητο. Μαλιστα, μολις φυγω απο το σπιτι με το κινητο τοτε τα σβηνει αυτοματα.
(Ασε που το ιδιο συστημα ανοιγοκλεινει τις λαμπες Philips Hue συγκεκριμενες ωρες, με τυχαια σειρα και δειχνει σα να ειναι καποιος σπιτι. Ασχετο θα μου πεις, απλα το εξτρα κοστος του Samsung δικαιολογειται καπως αν το χρησιμοποιεις και γι' αλλες εφαρμογες).
 

Μηνύματα
106
Reaction score
21
Έχει κάποιος άποψη για ένα master slave πολύπριζο της Olympia που έχει η Cosmodata (κωδ. 2.113.00376 στο site τους)?

Επίσης ποιο είναι το αντίστοιχο προϊόν της APC και ποιος το πουλάει?
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.621
Reaction score
94.558
Γερμανικό μαγαζί; >:( :p
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.777
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top