Karrimor Watch

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.210
Πριν λίγες ημέρες η σύζυγος μου, μου έφερε δώρο από το Λονδίνο το ρολόι της Karrimor, που της είχα ζητήσει.
Πληροφορίες μπορείτε να βρείτε εδώ:
http://www.karrimor.com/karrimor-calorie-life-coach-watch-765037?colcode=76503718

Το ζητούμενο ήταν ένα απλό σχετικά ρολόι με ένδειξη παλμών, θερμίδων, απόστασης, βημάτων κ.λ.π., χωρίς να χρειάζεται να διαβάσεις ένα σκασμό οδηγιών, που να σου κάνει εύκολη τη ζωή και όχι να σε προβληματίζει.
Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές.
Ιδιαίτερα εύκολο και φιλικό στη χρήση, με πολύ καλή ακρίβεια στα δεδομένα του.
Ακόμα και χωρίς να ανοίξεις το βιβλιαράκι οδηγιών μπορείς εύκολα να το προγραμματίσεις με τα στοιχεία σου και τους στόχους σου.
Εύχρηστες μπάρες σου δείχνουν κατά πόσο έχεις πετύχει τους στόχους σου και γενικά όλες οι απεικονίσεις του είναι καλοσχεδιασμένες.

Στα μείον του τώρα...
Δεν μπορείς να έχεις συνεχή απεικόνιση των καρδιακών παλμών σου.
Για να δεις παλμούς πρέπει να πιέσεις το κουμπάκι της πρόσοψης και να το κρατήσεις για μερικά δευτερόλεπτα πατημένο.
Θα έλεγα όχι πολύ βολικό κατά τη διάρκεια άσκησης.
Επίσης κατά τη διάρκεια έντονης δραστηριότητα, πάνω από 165 παλμούς, δύο φορές δεν μου εμφάνισε δεδομένα παλμών.

Για εξοικονόμηση μπαταρίας, αν το ρολόι δεν χρησιμοποιείται για μεγάλο διάστημα, μπορείς να το απενεργοποιήσεις.
Στη περίπτωση όμως αυτή χάνεις όλα τα δεδομένα, και τα προσωπικά και τα ημερολογιακά, και χρειάζεται από την αρχή εισαγωγή τους.

Σε γενικές γραμμές θα έλεγα πως είναι εύχρηστο και οικονομικό, χωρίς να απογοητεύει σε κάποιο τομέα.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top