Απάτη μέσω των αγγελιών



Μηνύματα
34
Reaction score
8
Χαχα οχι με ελεγε θα σε παρω εγω να μην χρεώνεσε και καλα να ειναι ευγενικος και ομως ηταν ετσι που την πατησα
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.395
Εγώ να ρωτήσω τώρα κάτι....πριν χρόνια που είχε γίνει ένα σκηνικό με δαύτον και κάποιοι πηγαίναν σε ανακριτές,εισαγγελείς και δικαστήρια..
τι έγινε ρε παιδιά?
Έστω καμιά φάτσα?
Ένα μούτρο δεν τον είδε κανένας να του στείλουμε καμιά εθελοντική ''βοήθεια στο σπίτι'' να αλλάξει επαγγελματικό προσανατολισμό και να πιάσει η ευχή του προ προηγούμενου καλού Χριστιανού :whistling: svellinis''στους γιατρούς να τα φάει''?:spiteful::tongue::D:D

Υ.Γ. Οι φυσιοθεραπείες αποκατάστασης δεν περιλαμβάνονται στην παραπάνω ευχή...ας τις πλερώσει από την τσέπη του:roflmao::roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
34
Reaction score
8
Ασχολουμαι με Bodybuilding-grav maga αλλα ο τυπος αν ειμουν εκει θα τον ειχα διαλύσει και εγω αυτο θελω να ρωτησω καμια φωτογραφια κατι δεν εχουμε?
 

Μηνύματα
29.226
Reaction score
23.259
Ασχολουμαι με Bodybuilding-grav maga αλλα ο τυπος αν ειμουν εκει θα τον ειχα διαλύσει και εγω αυτο θελω να ρωτησω καμια φωτογραφια κατι δεν εχουμε?

ΑΜΑ ΔΕΙΣ ΤΙΣ ΔΥΟ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΙΝΣΟΜΝΙΑ Ο ΕΝΑΣ ΓΡΑΦΕΙ "ΞΕΡΩ

ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ" ΟΠΟΤΕ ΣΤΕΙΛΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ.

ΕΙΝΑΙ ΔΑΓΚΩΜΕΝΟΣ ΚΙ ΑΥΤΟΣ.

ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΕ ΤΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ.
 

Μηνύματα
34
Reaction score
8
Εγω ειμαι απο θεσσαλονικη εχω μηλησει μαζι του μονο ονομα και τηλεφωνο ξερει και ειναι απο κρητη και λεει θα ανεβει αθηνα να γινει χαμος παιδες κοιταξτε αυτο το βιντεο ετσι ειναι ο απατεωνας
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Εγώ να ρωτήσω τώρα κάτι....πριν χρόνια που είχε γίνει ένα σκηνικό με δαύτον και κάποιοι πηγαίναν σε ανακριτές,εισαγγελείς και δικαστήρια..
τι έγινε ρε παιδιά?
Έστω καμιά φάτσα?
Ένα μούτρο δεν τον είδε κανένας να του στείλουμε καμιά εθελοντική ''βοήθεια στο σπίτι'' να αλλάξει επαγγελματικό προσανατολισμό και να πιάσει η ευχή του προ προηγούμενου καλού Χριστιανού :whistling: svellinis''στους γιατρούς να τα φάει''?:spiteful::tongue::D:D

Υ.Γ. Οι φυσιοθεραπείες αποκατάστασης δεν περιλαμβάνονται στην παραπάνω ευχή...ας τις πλερώσει από την τσέπη του:roflmao::roflmao::roflmao:
:roflmao::roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Και εσύ ρε φιλαράκι 300ευρώ έτσι τα δίνεις?Στον πρώτο άγνωστο? Υπάρχει μαφία εκεί έξω (ίσως και εδώ μέσα κάποιοι κατά καιρούς)

Στο φινάλε σε τέτοιο ποσό βάλε μια αντικαταβολή να είσαι μέσα,να γραφτούν στοιχεία με ταυτότητα...και βάλε παράδοση το πρωί...ώστε να προλάβεις να τη δοκιμάσεις πριν το μεσημέρι που κλείνουν ταμείο οι courier

Εγώ προσωπικά μια φορά που δεν ήμουν πολύ σίγουρος είχα βάλει τον κούριερ να περιμένει να ανοίξω το δέμα μπροστά του(ηχείο ήταν),να το συνδέσω και μετά να φύγει:o:D:D...τελικά όλα ήταν εντάξει..μόνο που μετά ο κούριερ δεν έλεγε να φύγει :D:D:D

φυσικά όλα αυτά θα τελειώσουν μόλις αναλάβει η paypal αυτού του είδους τις συναλλαγές στις αγγελίες;)

Φιλε μου Μαλλον εχεις λαθεμενη εντυπωση σε οτι αφορα τις αντικαταβολες με τις εταιριες courier ....
Μπορει εσυ να του πεις να περιμενει αλλα οταν ανοιξεις το πακετο και βρεις μεσα τα τρια του καραμπελα οσο και να φωναξεις οσο και να χτυπηθεις τα χρηματα δεν μπορει ο υπαλληλος να στα επιστρεψει και ειναι λογικο καθως ο πελατης της εταιριας courier δεν εισαι εσυ ειναι ο καραμπελας και η εταιρια εχει αναλαβει την υποχρεωση να σου παραδωσει το πακετο και να εισπραξει τα ευρωπουλα δεν μπορει να γνωριζει τι αγοραζεις εσυ και εαν σε δουλεψε ο αλλος ....
Εγω αλλαζω συχνα τα πραγματα μου και βαζω συχνα αγγελιες οσες φορες στελνω επαρχια ζητω να προηγηθει καταθεση σε τραπεζικο λογαριασμο .
Αυτο το κανω γιατι που παλια επι εποχης fleamarket εστειλα αντικαταβολη και καποιο καλοπαιδο που μετανοιωσε δεν παρελλαβε το πακετο με αποτελεσμα να πληρωσω τα μεταφορικα .
Εαν ο αλλος ειναι απατεωνας και θελει να σε δουλεψει θα το κανει με 100 τροπους......
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.395
Φιλε μου Μαλλον εχεις λαθεμενη εντυπωση σε οτι αφορα τις αντικαταβολες με τις εταιριες courier ....
Μπορει εσυ να του πεις να περιμενει αλλα οταν ανοιξεις το πακετο και βρεις μεσα τα τρια του καραμπελα οσο και να φωναξεις οσο και να χτυπηθεις τα χρηματα δεν μπορει ο υπαλληλος να στα επιστρεψει και ειναι λογικο καθως ο πελατης της εταιριας courier δεν εισαι εσυ ειναι ο καραμπελας και η εταιρια εχει αναλαβει την υποχρεωση να σου παραδωσει το πακετο και να εισπραξει τα ευρωπουλα δεν μπορει να γνωριζει τι αγοραζεις εσυ και εαν σε δουλεψε ο αλλος ....
Εγω αλλαζω συχνα τα πραγματα μου και βαζω συχνα αγγελιες οσες φορες στελνω επαρχια ζητω να προηγηθει καταθεση σε τραπεζικο λογαριασμο .
Αυτο το κανω γιατι που παλια επι εποχης fleamarket εστειλα αντικαταβολη και καποιο καλοπαιδο που μετανοιωσε δεν παρελλαβε το πακετο με αποτελεσμα να πληρωσω τα μεταφορικα .
Εαν ο αλλος ειναι απατεωνας και θελει να σε δουλεψει θα το κανει με 100 τροπους......

Αυτό που μου είπε ο κούριερ είναι ότι θα μπορούσα να κάνω ,αφού άνοιξα το δέμα μπροστά του, άρνηση παραλαβής με συνοπτικές διαδικασίες και να το ξανα σφραγίσει,μάλιστα επειδή με ξέρει λόγω συνεργασίας μου είπε ότι μέχρι να κλείσουν ταμείο μπορείς να κάνεις πολλά μετά είναι πολύ γραφειοκρατία.Γνωρίζουν πολλές καταστάσεις τέτοιου είδους και φυσικά δεν βρίσκω λόγο να μη δε θέλουν να βοηθήσουν..
Όπως και να έχει η κούριερ τα λεφτά της τα παίρνει στην τελική.

Να φανταστείς μου έχουν πει ότι δεν υπάρχει καν καθεστώς εξασφάλισης αντικειμένου που δεν παραλαμβάνεται.
Δηλαδή..αν κάνω άρνηση παραλαβής..θα ειδοποιήσουν τον πελάτη που το έστειλε 3-4 φορές(ή όσες κρίνουν αυτοί)..αν αυτός δεν εμφανιστεί (σε διάστημα που δεν έχει να κάνει με σαφή χρονικό ορίζοντα..μπορεί και 5 ή 15 ημέρες) το αντικείμενο έχει δικαίωμα να το πάρει η εταιρία και το κάνει ότι θέλει (βγάζουν αρκετά από τέτοια:spiteful: μου είπε).Δεν εξασφαλίζει κανένας τον πελάτη που δίνει το αντικείμενο.
 

I

iason

Guest
Να γράψω και εγω την μ@λ@κι@ μου .
Γιατι πιστεύευται ολοι οτι προκειται για το ιδιο (ανθρωπο) που εχει εξαπατησει τον κοσμο ?
Ενας είναι μονο ο απατεωνας στην Ελλαδα ??
 

Μηνύματα
34
Reaction score
8
Γιατι φιλε μου ολοι εχουν το ιδιο ονομα αυτο το γνωστο Γιωργος αργυριαδης ακριβως αυτο
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.351
Reaction score
79.350
Γιατι φιλε μου ολοι εχουν το ιδιο ονομα αυτο το γνωστο Γιωργος αργυριαδης ακριβως αυτο
Πιστεύεις πως χρησιμοποιεί το πραγματικό του όνομα στις απάτες;
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.351
Reaction score
79.350
Στους γιατρους να τα φαει ο αλητης
Ασχολουμαι με Bodybuilding-grav maga αλλα ο τυπος αν ειμουν εκει θα τον ειχα διαλύσει
Εδω ειμαστε για να ανακυκλωσουμε το χρημα σε μελη του φορουμ αν χρειαστει :D
 


Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Μου ειναι ακατανόητο που στέλνετε λεφτά χωρίς να έχετε το κομμάτι στα χέρια σας :idk:
Πιστεύεις πως χρησιμοποιεί το πραγματικό του όνομα στις απάτες;
Αφου γινεται καταθεση χρηματων στον τραπεζικο του λογαριασμο .......
[DOUBLEPOST=1469355356][/DOUBLEPOST]
Αυτό που μου είπε ο κούριερ είναι ότι θα μπορούσα να κάνω ,αφού άνοιξα το δέμα μπροστά του, άρνηση παραλαβής με συνοπτικές διαδικασίες και να το ξανα σφραγίσει,μάλιστα επειδή με ξέρει λόγω συνεργασίας μου είπε ότι μέχρι να κλείσουν ταμείο μπορείς να κάνεις πολλά μετά είναι πολύ γραφειοκρατία.Γνωρίζουν πολλές καταστάσεις τέτοιου είδους και φυσικά δεν βρίσκω λόγο να μη δε θέλουν να βοηθήσουν..
Όπως και να έχει η κούριερ τα λεφτά της τα παίρνει στην τελική.

Να φανταστείς μου έχουν πει ότι δεν υπάρχει καν καθεστώς εξασφάλισης αντικειμένου που δεν παραλαμβάνεται.
Δηλαδή..αν κάνω άρνηση παραλαβής..θα ειδοποιήσουν τον πελάτη που το έστειλε 3-4 φορές(ή όσες κρίνουν αυτοί)..αν αυτός δεν εμφανιστεί (σε διάστημα που δεν έχει να κάνει με σαφή χρονικό ορίζοντα..μπορεί και 5 ή 15 ημέρες) το αντικείμενο έχει δικαίωμα να το πάρει η εταιρία και το κάνει ότι θέλει (βγάζουν αρκετά από τέτοια:spiteful: μου είπε).Δεν εξασφαλίζει κανένας τον πελάτη που δίνει το αντικείμενο.

Εαν η εταιρια αποσφραγισει το δεμα εχει προβλημα μπορει ο αλλος να ισχυριστει οτι κλαπηκε το περιεχομενο ....
Αρνηση παραλλαβης μπορεις να κανεις μονο εαν δεν εχεις ανοιξει το δεμα
Τωρα εαν εσυ εχεις ιδιαιτερη σχεση με την εταιρια και σου κανουν την χαρη ειναι αλλο θεμα εμεις μιλαμε γενικα
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
ε και ?
ειναι εγγύηση αυτό οτι θα πάρεις ,αν πάρεις, αυτό που λέει ?
Μονο μεσω e-bay και από certified seller έχεις κάποια εγγύηση .
 

Μηνύματα
29.226
Reaction score
23.259
ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ

ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ. ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΕ ΠΛΑΣΤΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ

ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΠΑΜΕ ΑΛΛΟΥ.......
 

Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Σωστά ! Με το ονοματεπώνυμο και τα λοιπά στοιχεία μπορεί κάποιος πολύ εύκολα να τον εντοπίσει .
Και αν έχεις κάποιον μέσα στην τράπεζα και μάθεις και ΑΦΜ του τότε τα πράγματα είναι πλέον πολύ εύκολα.
Γνωστούς να έχεις και όλα γίνονται !
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.213
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top