Ποιο SVS κι από πού;(Sub βρήκα τελικά.Σπίτι που θα βρω;)


Μηνύματα
411
Reaction score
648
Καλησπέρα.Και ο δικός μου χώρος είναι 16 τ.μ κλειστά dedicated.Μπροστα έχω ένα ζευγάρι Klipsch KW-120 THX ultra2 και πίσω ένα Rythmik VF15HP και όλα είναι ported.To αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό και τα χαμηλά........." σεισμός " :dance2:

Συνεπώς κατά την δική μου γνώμη για ταινίες πάρε ported και προσπάθησε για ζευγάρι.Δυο pb2000 θα ήταν μία πολυ καλή αρχή :D
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Καλησπέρα.Και ο δικός μου χώρος είναι 16 τ.μ κλειστά dedicated.Μπροστα έχω ένα ζευγάρι Klipsch KW-120 THX ultra2 και πίσω ένα Rythmik VF15HP και όλα είναι ported.To αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό και τα χαμηλά........." σεισμός " :dance2:

Συνεπώς κατά την δική μου γνώμη για ταινίες πάρε ported και προσπάθησε για ζευγάρι.Δυο pb2000 θα ήταν μία πολυ καλή αρχή :D
Δεν τις ήξερα αυτές τις προσθήκες! Niiiicceee!

2x SVS PB-2000
ή
ένα SVS PB12;
(ιδιο κόστος έχουν..)

εντάξει... θα μου πεις 2x SVS PB13-Ultra και καθάρισες.. :p
ΑΝ είναι να πας σε ένα, θα πας στο Ultra. Οχι στο PB12. Πληρώνεις το EQ μόνο. Το Ultra το προτείνω, ώστε να πας σε 2ο αργότερα! :D

Πάντως τα 2 θέλουν ΣΙΓΟΥΡΑ καλιμπράρισμα!
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Για ένα PB2000 και στο μέλλον βλέπουμε και για δεύτερο.

Θα ήθελα όμως μια γνώμη και για το 15" klipsch r115sw.. που έχει bass reflex..
Είναι και το πιο οικονομικό.
 


Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Δεν τις ήξερα αυτές τις προσθήκες! Niiiicceee!



ΑΝ είναι να πας σε ένα, θα πας στο Ultra. Οχι στο PB12. Πληρώνεις το EQ μόνο. Το Ultra το προτείνω, ώστε να πας σε 2ο αργότερα! :D

Πάντως τα 2 θέλουν ΣΙΓΟΥΡΑ καλιμπράρισμα!
Καλιμπραρισμα με το antimode για 2 ultra ή και άλλα subwoofer δοκίμασε κάνεις;
[DOUBLEPOST=1469557513][/DOUBLEPOST]http://www.lsound.eu/products/dspeaker-anti-mode-8033s-ii
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Δεν τις ήξερα αυτές τις προσθήκες! Niiiice!
Δεν τις είχε ανακοινώσει νομίζω.;)
Θα ήθελα όμως μια γνώμη και για το 15" klipsch r115sw.. που έχει bass reflex..
Είναι και το πιο οικονομικό.
Μπες μέσα στους klipsch αδες εδώ δεν θα το δουν εχουν δικο τους φορουμ εκεί.:lolsign:
 



Μηνύματα
1.069
Reaction score
828
Για ένα PB2000 και στο μέλλον βλέπουμε και για δεύτερο.

Θα ήθελα όμως μια γνώμη και για το 15" klipsch r115sw.. που έχει bass reflex..
Είναι και το πιο οικονομικό.
Eχω 2 115 ρια αγορα ομως απο Γερμανια στα 600 το ενα περιπου με αποστολη σπιτι μου ! Για τα αυτια μου μια χαρα ειναι αλλα δεν εχω μετρο συγκρισης με καλύτερα !
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
τελικα για σας τους σαμπακιδες τους γνωστες για μουσικη .......το 115 η το SB-13 της SVS προτεινετε καλοι μου??????????
 



vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
To παω αργα βρε σεις....παρακολουθω εσας ,μαζευω εντυπωσεις και στο τελος θα επιλεξω μαλλον το JL audio το Fathom......αχαχαχαχα....
[DOUBLEPOST=1470053977][/DOUBLEPOST]τελικα ......ποιο να παρω για μουσικη καλεεεεεεεεεεεεεεεεε
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
To παω αργα βρε σεις....παρακολουθω εσας ,μαζευω εντυπωσεις και στο τελος θα επιλεξω μαλλον το JL audio το Fathom......αχαχαχαχα....
[DOUBLEPOST=1470053977][/DOUBLEPOST]τελικα ......ποιο να παρω για μουσικη καλεεεεεεεεεεεεεεεεε
JL audio Fathom, το είπες.;)
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
To παω αργα βρε σεις....παρακολουθω εσας ,μαζευω εντυπωσεις και στο τελος θα επιλεξω μαλλον το JL audio το Fathom......αχαχαχαχα....
[DOUBLEPOST=1470053977][/DOUBLEPOST]τελικα ......ποιο να παρω για μουσικη καλεεεεεεεεεεεεεεεεε
σε επικοινωνία που ειχα με lsound αλλά και σε ξενα forum, για μουσικη,
προτεινουν το arendal αντι για svs.

αναφέρουν οτι ναι μεν δεν μπορει να κατέβει τόσο χαμηλά οσο το svs, αλλα εκει που παίζει (για μουσική) ειναι καλύτερο με πιο σφιχτό και μουσικό μπάσο.

τα arendal δείχνουν και αρκετά πιο όμορφα απο τα svs.
 
Last edited:

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
σε chat που ειχα με lsound και σε ξενα forum, για μουσικη προτεινουν το arendal αντι για svs.
λενε οτι μπορει να μην κατεβαινει τοσο χαμηλα οσο το svs αλλα εκει που παίζει ειναι καλύτερο του svs, πιο σφιχτό και μουσικό μπάσο.
Ισχύει, στην μουσική δεν θές να κατεβαίνει χαμηλά το sub,στο pb13 σου έλεγε να κλείσεις και τις 3 θύρες για μουσική.
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
εγω εχω το τριλημμα..

klipsch 115 το πιο ομορφο και φθηνότερο, αλλα δεν ξέρω πως θα "κατσει" στο μικρό χωρο που εχω ~14τμ
arendal 123 ομορφο και λιγο φθηνότερο του svs 2000, και αναφέρουν οτι παίζει καλυτερα σε μουσική απο το svs, αλλα στο χώρο μου σπάνια ακούω μουσική.
SVS 2000 το ασχημόπαπο αλλα μάλλον για ταινίες το καλύτερο και ακριβότερο.

μηπως να κανω την υπερβολή και να πάω για 2 klipsch 115;
βγαινουν λιγο παραπάνω απο το svs 2000.. αλλα σε 14τμ που θα τα στριμώξω ή θα πέσει η πολυκατοικία ή θα κουφαθώ ή θα με πυροβολήσουν ή απλά το ένα θα ακυρώνει το άλλο και θα ειναι χειρότερα απο ότι με ένα..
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
σε επικοινωνία που ειχα με lsound αλλά και σε ξενα forum, για μουσικη,
προτεινουν το arendal αντι για svs.

αναφέρουν οτι ναι μεν δεν μπορει να κατέβει τόσο χαμηλά οσο το svs, αλλα εκει που παίζει (για μουσική) ειναι καλύτερο με πιο σφιχτό και μουσικό μπάσο.

τα arendal δείχνουν και αρκετά πιο όμορφα απο τα svs.
Τα Arendal δηλαδη ειναι της SVS η καποιας θυγατρικης της και το προτεινουν ?
παντως εχουν και μοντελακια που ανεβαινουν αρκετα ψηλα σε τιμη βλεπω.......
σε ευχαριστω πολυ αγορινα για την απαντηση σου!!!!
[DOUBLEPOST=1470057598][/DOUBLEPOST]το εχει παρει κανα παλλικαρι εδω μεσα?
εχουμε γνωση του πως παιζει ?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.221
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top