Απάτη μέσω των αγγελιών


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.604
Reaction score
94.500
Aπό αυτά που χρησιμοποιεί ο Βαγγέλας ο χοντρός?:p
Αυτουνού είναι στ' όνομά του βρε!

Δεν έχει τέτχοια προβλήματα... :p
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.835
Reaction score
77.400
Καθίστε να δούμε εξέλιξη μέχρι τέλος εβδομάδος....
μπορεί να έπεσα σε λαβράκι και να εμπλουτίσω τη λίστα με τους σεσημασμένους εδώ μέσα...:cautious:

για να δούμε...:redface::mad::confused::O_o::(

αλήθεια γιατί δεν κάνουμε ένα στίκι θέμα με τέτοιους όπως κάνει και η κυβέρνηση με αυτούς που χρωστάνε?:laugh::laugh::roflmao::roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
34
Reaction score
8
Ναι εχεις δικαιο οτι καλυτερο ειναι αυτο που λες.να μην μπορουν να βγουν απο πουθενα στο τελος θα μας φηλανε τα χερια χαχα
 

Μηνύματα
34
Reaction score
8
Καλησπερα και παλι!βλεπω δαγκωνει ξανα με νεα accounts στο Insomnia.gr οτι διθεν πουλαει μητρικες και δαγκωθηκε ενα φιλαρακι μου που μενει Στον εβρο εχασε το παλικαρι αλλα 350ευρω και το ονομα παλι ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.216
Reaction score
27.771
Τελικά βγάζει καθημερινά καλό μεροκάματο ο τύπος.
Στο τέλος θα του κάνουμε άγαλμα.
Ίσως καμιά προτομή, ίσως και ανδριάντα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.835
Reaction score
77.400
Καλησπερα και παλι!βλεπω δαγκωνει ξανα με νεα accounts στο Insomnia.gr οτι διθεν πουλαει μητρικες και δαγκωθηκε ενα φιλαρακι μου που μενει Στον εβρο εχασε το παλικαρι αλλα 350ευρω και το ονομα παλι ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ
Καλά τι μητρική πήγε να πάρει το πατριωτάκι μου 350 ευρά...μας δουλεύει το μάστορας?

Υ.Γ. Κρίνοντας από τις αντιδράσεις στο νήμα ''Άκης Τσοχατζόπουλος'' αν μιλήσουμε για αντίστοιχο ξύλο-απόλαυση που αξίζει στον τύπο και με το παραπάνω θα μας πούνε και φασίστες μερικοί:p:D:D:D:headbang::headbang::headbang:
 

Μηνύματα
34
Reaction score
8
Καλημερα και παλι αλλο ενα παλικαρι ποιαστηκε απο τον ΙΔΙΟ το να κλεβει παλι 250+ευρω και καλα ειχε Playstation 4 να πουλησει σε ενα παλικαρι
 

ika

News
Μηνύματα
13.978
Reaction score
12.965
Καμμιά καταγγελία στην ΔΙΩΞΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ έχει γίνει?
 

Μηνύματα
34
Reaction score
8
Μπαα..ανενόχλητος ο κυριος ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ δαγκωνει αρκετα
[DOUBLEPOST=1470981631][/DOUBLEPOST]Το καλο ειναι να ενημερωνουμε τον Κοσμο με ενα ονομα Γιωργος αργυριαδης
 

Μηνύματα
34
Reaction score
8
Τι να πω... δεν ξερω βλεπω καθημερινα και κλεβει το λαμογιο πραγματικα ειναι να τον πατησει με 100km/h νταλικα
 


Μηνύματα
82
Reaction score
76
Πάντως επειδή ήμουν κι εγώ πολλά χρόνια συντονιστής σε αγοραπωλησίες, σε άλλο φόρουμ, έχω να πω πως αυτοί οι τύποι, βρίσκουν και τα κάνουν και πίσω από την ανωνυμία του ίντερνετ, ο καθένας μπορεί να είναι οτιδήποτε γουστάρει. Είναι ακριβώς όπως με όλα τα υπόλοιπα κακά (παραπλανήσεις, απάτες, π-γραφία κλπ).
Είναι τεράστια η ευθύνη του αγοραστή. Απατεώνες υπάρχουν δίπλα μας, γύρω μας.
Γιατί δεν ψωνίζεις από κάποιον γύφτο, βρωμιάρη κλπ που την έχει στημένη σε μια γωνία και πουλάει Folex? Επειδή τον βλέπεις.
Επειδή στις ηλεκτρονικές αγγελίες δεν τους βλέπεις, τι? Δεν υπάρχουν και είναι μόνο τα καλά παιδιά?
Κάθε αγοραπωλησία θα την αντιμετωπίζετε με καχυποψία μέχρι τέλους!
Ξέρω, είναι άσχημο να μην μπορείς να εμπιστευτείς αλλά ο άλλος δεν είναι φίλος ή αδερφός.
Είναι μια καθαρά επαγγελματική συναλλαγή εκείνη τη στιγμή. Άσχετο εάν έχουν ξεκινήσει δυνατές φιλίες έτσι..
 

ika

News
Μηνύματα
13.978
Reaction score
12.965
Οι εξαπατηθέντες γιατί δεν κάνουν καταγγελία και του επιτρέπουν έμμεσα να συνεχίζει την δράση του?

Το όνομα δεν λέει τίποτα, πιθανότατα είναι ψεύτικο.
Ίσως στο μέλλον βγεί και με άλλα ονόματα, αν δεν το έχει κάνει ήδη.
Μόνο η ΔΙΩΞΗ ΗΛΕΚΤΡ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ μπορεί να τον βρεί.
 
Last edited:


Μηνύματα
14.980
Reaction score
20.646
ωραια μεχρι λοιπον να μαζευτουν καμια 10αρια θυματα τα βαλουν τα 400 δεν εχει νοημα να κλαιγομαστε
 

Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.602
κατι διαβασα πιο πανω για insomnia......δεν καταλαβαινω γιατι δεν αναφερονται τα ονοματα που εχει εκει. Το να λεμε ενα κανονικο ονομα που ειναι και ψευτικο και μπορει να αλλαζει καθε μερα δεν λεει τιποτα.
 

I

iason

Guest
Οι παθοντες αφου ειναι σιγουροι οτι προκειται γαι τον ιδιο απατεωνα μπορουν καλιστα σε μια καινουργια αγορα απο αυτον να χρησιμοποιησουν και αυτοι ψευτικο ονομα και να ζητησουν να του κλεισουν ραντεβου για την αγορα ,και οχι ταχυδρομειο.
Εκει θα δουν τι παιζεται ...εαν ερθει:idk: να ναι ομως και καμια δεκαρια γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει ,μετα απλα την Αστυνομια να τον μαζεψουν να ξεβρομισει ο τοπος.:dance2:
 

ika

News
Μηνύματα
13.978
Reaction score
12.965
Και γιατί οι παθόντες δεν ξεκινάνε ένα thread στο site να μαζευτούνε όλοι τους και να δουν αν μπορούν να συγκεντρώσουν το ποσό ή να βοηθήσουν και οι υπόλοιποι να προχωρήσει η καταγγελία?
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.287
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top