Βοηθεια για Schiit Mani

Μηνύματα
400
Reaction score
362
Καλησπερα,
μ ενδιαφερει η αγορα του εν λογω phono,η οποια γινεται απευθειας απο την εταιρεια στην Αμερικη.
Επειδη δεν εχω κανει ποτε αγορα απ το εξωτερικο(δεν εχω καρτες κλπ),
υπαρχει καποιος με διαθεση και εμπειρια να το αγορασει αντι εμου?(φυσικα δινοντας του τα χρηματα)
ευχαριστω
 


Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Είναι αντιπρόσωπος και όχι η επίσημη Schiit "Ευρώπης".

Απλώς διευκρινίζω.
 


Μηνύματα
400
Reaction score
362
Ακομα καλυτερα απο ευρωπη λογω χρονου παραδοσης(ευχαριστω κακε λυκε)
Απ οτι ειδα 180ε θα μου κοστισει
οποτε βοηθεια καποιος?
 



Μηνύματα
400
Reaction score
362
Οδηγω μια denon dl 110 με το creek obh 15(mm gain 37db).
Η creek το θεωρει καλο ταιριασμα για mm απο 2,5 εως 5mv,
η denon ειναι στο 1,6,κι εχω την αισθηση οτι δεν οδηγειται σωστα.
Ενω λοιπον ο γενικοτερος χαρακτηρας μ ευχαριστει,το τελικο αποτελεσμα το βρισκω υποτονικο.
Θελω λοιπον ενα phono μεγαλυτερο gain για mm,φθηνο και καλο,γρηγορα,για να μην αρχισω να αμφιβαλλω για το ολο,νεοαποκτηθεν συστημα(audio note tt1 με rega rb 300 van de hul)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Ναι αλλά δεν απαντάς σε αυτό που σε ρώτησα. Τo θέλεις σε 1 εβδομάδα, σε 1 μήνα, σε 2 μήνες, πότε; Μπορεί να έχω τρόπο να σε βοηθήσω, αλλά θέλω πρώτα να ξέρω το διαθέσιμο χρονικό περιθώριο.
 
Last edited:

Μηνύματα
400
Reaction score
362
Κατ αρχας σ ευχαριστω που ασχολεισαι.
Αν το πουλουσε εγχωριο καταστημα,αυριο θα το ηθελα(λογω του αγχους που μου προκαλει αυτο που αναφερω στο μηνυμα).Αν παλι δεν βρω καποιον να μου κανει την αγορα,εντος η εκτος site,τι να σου πω...
εσυ τι εννοεις
 




Μηνύματα
352
Reaction score
207
Καποια περαιτερω στοιχεια για το αποτελεσμα της βελτιωσης εαν ειναι εφικτο? Δλδ κερδισατε σε καθαροτητα, σωματα, μπασο 'η λεπτομερεια?
Ευχαριστω προκαταβολικα
 

Μηνύματα
185
Reaction score
195
Καποια περαιτερω στοιχεια για το αποτελεσμα της βελτιωσης εαν ειναι εφικτο? Δλδ κερδισατε σε καθαροτητα, σωματα, μπασο 'η λεπτομερεια?
Ευχαριστω προκαταβολικα
αισθητή βελτίωση σε όλα αυτά !
τον συνιστώ ανεπιφύλακτα !
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Καλησπερα,
μ ενδιαφερει η αγορα του εν λογω phono,η οποια γινεται απευθειας απο την εταιρεια στην Αμερικη.
Επειδη δεν εχω κανει ποτε αγορα απ το εξωτερικο(δεν εχω καρτες κλπ),
υπαρχει καποιος με διαθεση και εμπειρια να το αγορασει αντι εμου?(φυσικα δινοντας του τα χρηματα)
ευχαριστω
Ε, μια και το έχεις στα χέρια σου κοντά ένα μήνα τώρα, για πες μας τις εντυπώσεις σου!:)
 

Μηνύματα
400
Reaction score
362
Επειδη γυρισα απο διακοπες 29 αυγουστου,(και κατα συνεπεια στη δουλεια)δεν εχω καταφερει να το παιξω πανω απο 10ωρες.
Τα πρωτα δειγματα ειναι καλα.Σιγουρα καλυτερη οδηγηση της denon 110 εναντι του creek 15,αλλα οχι καλυτερος ηχος,για την ωρα.Ειδομεν...
 

Μηνύματα
109
Reaction score
2
Eχει κανεις παραγγειλει απο αμερικη θα φαμε τελωνειο αμα το παρουμε απο το site εκει;
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Eχει κανεις παραγγειλει απο αμερικη θα φαμε τελωνειο αμα το παρουμε απο το site εκει;
Δεν ξέρω τι γίνεται στην Ελλάδα, αλλά στην Κύπρο οτιδήποτε έρχεται από την Αμερική και στοιχίζει πάνω από $17, "απολαμβάνει" full εξυπηρέτηση (τελωνείο, ΦΠΑ, έξοδα αποθήκευσης κτλ κτλ).
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.582
Μηνύματα
2.864.960
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top