Βοήθεια για την επιλογή τηλεόρασης.

A

AKARL

Guest
Καλησπέρα.
Έκτακτοι λόγοι επιβάλλουν την άμεση αγορά μιας, προσιτής οικονομικά (έως 600 ευρώ), συσκευής τηλεόρασης 55 ιντσών. Η χρήση της προορίζεται κυρίως για θέαση επίγειας τηλεόρασης (όχι συνδρομητικής) και δευτερευόντως για ταινίες μέσω (του ενσωματομένου) player ή εξωτερικού blu ray player.
Μετά από σύντομη επισκόπηση της αγοράς αυτή τη στιγμή, έχω καταλήξει στις παρακάτω επιλογές (όλες από το Πλαίσιο):

Turbo-X LED TV TXV-5540SMT 55" Full HD Smart 469 €
Panasonic LED TV 55CS520 55" Full HD Smart 549 €
LG LED TV 55LF5800 55" Full HD Smart 579 €
LG TV 55 55LH604V 599 €
Samsung LED TV UE55J5500 55" Full HD Smart 599 €
Samsung LED TV UE55J6200 55" Full HD Smart 599 €
http://www.plaisio.gr/thleoraseis/tv/55-65-intses/Samsung-TV-55inches-UE55J6200-UE55J6200AWXXH.htm
Ποιά είναι η γνώμη σας (ιδιαιτέρως αν έχετε ή είχατε στην κατοχή σας κάποιο από τα παραπάνω μοντέλα και μόνο);

Ευχαριστώ πολύ!
 
Last edited by a moderator:


Mufasa

Top teaser
Μηνύματα
673
Reaction score
2.149
Kάτσε ωρέ, δεν είναι αγγελία πώλησης να κλείσει το θέμα μόλις βρεθεί αγοραστής.

Πες μας ποια επέλεξες, πώς κατέληξες σ'αυτήν, εντυπώσεις κτλ. Να βοηθήσεις κάποιον όπως ακριβώς και εσύ ζητούσες βοήθεια μερικές μέρες πριν.
 

A

AKARL

Guest
Kάτσε ωρέ, δεν είναι αγγελία πώλησης να κλείσει το θέμα μόλις βρεθεί αγοραστής.

Πες μας ποια επέλεξες, πώς κατέληξες σ'αυτήν, εντυπώσεις κτλ. Να βοηθήσεις κάποιον όπως ακριβώς και εσύ ζητούσες βοήθεια μερικές μέρες πριν.
α) Όντως δεν είναι αγγελία πώλησης, όμως η συγκεκριμένη ανάρτηση δεν έχει νόημα να υφίσταται πλέον. Δεν γνωρίζω αν μπορώ να διαγράψω μόνος μου μια ανάρτηση, αν μπορούσα θα το έκανα.
β) Επέλεξα την Panasonic TX-55CS630.
γ) Κριτήριο επιλογής ήταν κυρίως η τιμή: 569 Ευρώ.
δ) Εντυπώσεις δεν μπορώ να αναφέρω διότι δεν την έχω παραλάβει.
ε) Είναι μοντέλο προς κατάργηση ή έχει ήδη καταργηθεί με ελάχιστα διαθέσιμα κομμάτια οπότε δεν υπάρχει και κάποιος πρακτικός λόγος για περαιτέρω συζήτηση (IMHO).

Ευχαριστώ
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.168
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top